Menu główne

Dzień Bezpłatnej Diagnozy - 17.11.2018 r.

Logo przedszkola
Data publikacji: 
02.11.2018
Dzień Bezpłatnej Diagnozy - 17.11.2018 r.

W tym roku "Dzień Bezpłatnej Diagnozy" odbędzie się 17.11.2018 r. (sobota) w godz. 09:00-13:40 w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zgierzu, przy ul. R. Mielczarskiego 26. 

Chętne osoby prosimy o kontakt do dnia 15.11.2018 r. pod nr telefonu 42 716-26-72 w godz. 08:00-14:00 w celu ustalenia godziny wizyty. 

Dzień Bezpłatnej Diagnozy: 

  • logopedycznej, 
  • psychologicznej,
  • pedagogicznej,
  • rehabilitacyjnej. 

Każde dziecko rozwija się indywidualnie. Poszczególne sfery: ruchowa, umysłowa i emocjonalno-społeczna kształtują się w różnym tempie. Dlatego niezbędna jest już od początku życia dziecka uważna obserwacja jego rozwoju w celu jak najszybszego wykrycia pojawiających się nieprawidłowości. 

Niepełnosprawność dziecka ze względu na specyfikę rozwoju jest czasem w początkowym etapie trudna do wychwycenia. Rodzice spędzają najwięcej czasu z dzieckiem i powinni być bacznymi obserwatorami jego rozwoju. Każde niepokojące sygnały powinni konsultować ze specjalistami, bo nie ma "dziwnych, niewłaściwych czy nadwrażliwych" pytań. Czasem błaha, nierozwiązana sprawa w okresie niemowlęcym może rozwinąć się w późniejszym okresie w duże trudności rozwojowe (np. opóźnienie rozwoju mowy, wady postawy, zaburzenia koncentracji itp.). 

Diagnozowanie to poznawanie dziecka i wyjaśnienie jego problemów, po to aby udzielić mu właściwej pomocy. Wczesna diagnoza i terapia jest szansą dla dzieci na lepsze, bardziej skuteczne pokonywanie trudności rozwojowych tak, aby mogły lepiej funkcjonować w różnych sytuacjach życiowych.

Miejskie Przedszkole Nr 3 – integracyjne z oddziałami specjalnymi w Zgierzu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, organizuje corocznie od 2008 roku "Dzień Bezpłatnej Diagnozy". 

Do naszej placówki uczęszczają dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami np. autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność ruchowa, zespół Downa, upośledzenie umysłowe, epilepsja, opóźnienie mowy, zaburzenia emocjonalne i inne rodzaje sprzężeń. 

Pomysł na organizowanie tej akcji zrodził się ze wzrostu liczby dzieci z różnymi zaburzeniami rozpoczynających edukację przedszkolną. Często rodzice nie zdawali sobie sprawy z zaburzeń dziecka lub byli informowani, że "…wyrośnie z tego…" lub "…jest jeszcze za mały…". 

"Dzień Bezpłatnej Diagnozy" organizowany jest przez specjalistów (logopedów, pedagogów specjalnych, psychologów, rehabilitantów ruchu) zatrudnionych w przedszkolu. Jest kierowany do dzieci od 2 do 6 roku życia z terenu powiatu zgierskiego. Specjaliści pomagają w ocenie rozwoju i doborze odpowiednich metod i technik pracy z dzieckiem. 

Najczęściej diagnozowany u dzieci jest: opóźniony rozwój mowy, wady postawy, zaburzenia emocjonalno-społeczne, ale u części dzieci specjaliści nie stwierdzają żadnych nieprawidłowości. 

Ujawnienie funkcjonowania dziecka jest podstawą wyznaczenia postępowania wspomagającego. Po wstępnych diagnozach, rodzicom zostają udzielone wskazówki do dalszej pracy z dziećmi oraz przekazane adresy placówek, w których mogą uzyskać dalszą pomoc specjalistów. 

Źródło: Miejskie Przedszkole Nr 3 Integracyjne z Oddziałami Specjalnymi

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17388
Usuń

Planowe zakręcenie wody

Z powodu usuwania awarii sieci wodociągowej, w dniu 17.04.2019 r. w godz. 08:00-16:00 nastąpi planowe zakręcenie wody przy: ul. Krawieckiej (od ul....
17357
Usuń

Dodatkowy przystanek na trasie "1"

W dniu 15 kwietnia 2019 r. zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek 3 Maja/1 Maja na trasie autobusu komunikacji miejskiej linii nr 1 z Powstańców...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS