Menu główne

Improwizacje piórkiem – zaproszenie na wystawę

Praca Zdzisława Muchowicza
Data publikacji: 
01.11.2017
Improwizacje piórkiem – zaproszenie na wystawę

3 listopada 2017 roku o godz. 18:00 w Zgierskiej Galerii Sztuki (MOK - ul. Mielczarskiego 1) otworzymy wystawę prac Zdzisława Muchowicza pt. "School Drawing INK – Improvisations by Zdzisław Muchowicz". 

Na ekspozycję składa się 28 czarno-białych obrazów zrealizowanych przez autora techniką określaną jako rysunek piórkiem, w formatach zbliżonych do A3 i A5. Powstały one w trybie improwizacji, podobnie jak to się odbywa w innych dyscyplinach sztuki, choćby w muzyce, gdzie zaledwie naszkicowany motyw wyjściowy stopniowo rozwija się, zagęszcza i krystalizuje aż do ostatecznej postaci. 

W większości wystawionych obrazów nie zachodzi relacja ZNAK – DESYGNAT. Wykonane zostały na przestrzeni ostatnich kilku lat. W swojej treści odnoszą się one do wyimaginowanej rzeczywistości, rządzącej się własnymi wewnętrznymi prawidłami. 

Ekspozycję uzupełniają trzy kompozycje niemalarskie, tj. dwa reliefy z drewna, metalu i skóry oraz jeden gobelin całkowicie skórzany. Pochodzą one z wczesnych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. 

Omawianą wystawę, jako niewielki wycinek z całego dorobku plastycznego autora, będzie można zwiedzać w dniach 3-20 listopada 2017 roku, niemal w przededniu pięćdziesięciolecia aktywności twórczej autora.  

Zapraszamy, wstęp wolny. 

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15803
Usuń

Linia 61 ruch wahadłowy na DK 71

Od dnia 15 września 2018 r. do końca listopada 2018 r. planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na Drodze Krajowej nr 71, w rejonie...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS