Menu główne

Koncert w Parafii E-A - 17.11.2018 r.

Plakat promujący koncert
Data publikacji: 
02.11.2018
Koncert w Parafii E-A - 17.11.2018 r.

Proboszcz ks. dr Marcin Undas oraz Prezes Ewangelickiego Chóru Concordia Leszek Orawski zapraszają na koncert z okazji 70 lat działalności Chóru Ewangelickiego Concordia w Zgierzu. 

Koncert Jubileuszowy odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018 r. o godz. 17:30 w Kościele ewangelickim Opatrzności Bożej - ul. Spacerowa 2. 

W programie koncertu usłyszymy tradycyjne i współczesne pieśni chóralne w tradycyjnych i współczesnych opracowaniach, pieśni ludowe oraz kilka niespodzianek. 

O Ewangelickim Chórze Concordia: Ewangelicki Chór Concordia jest spadkobiercą chóru Parafii EA w Zgierzu, którego początki sięgają roku 1948. Nazwa natomiast odnosi się bezpośrednio do przedwojennego Stowarzyszenia Śpiewaczego Concordia, które działało przy zgierskiej parafii luterańskiej. 

Chór liczy około 20 członków. Repertuar zespołu obejmuje pieśni XVI/XVII wieczne, jak i współczesne opracowania muzyki chóralnej. Chór prowadzi szeroką działalność koncertową. Oprócz corocznych występów na diecezjalnych zjazdach chórów miał okazje zaprezentować się w wielu miejscach w Polsce m. in. we Wrocławiu. Karpaczu, Nidzicy, Istebnej czy w Wiśle, jak również w Niemczech w miejscowościach Altenmedingen oraz Greifswald. 

Warto podkreślić, że chór ma charakter ekumeniczny. Śpiewają w nim członkowie kościoła luterańskiego z parafii zgierskiej i ozorkowskiej oraz członkowie Kościoła Rzymskokatolickiego ze Zgierza, Ozorkowa i Łodzi. 

Chórem od 2009 dyryguje Magdalena Szymańska. 

Chór w 2016 roku zdobył II miejsce w kategorii stowarzyszeń na XIX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. W 2017 roku II miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Ewangelickiej w Katowicach oraz Wyróżnienie Specjalne na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej - Żory 2018. 

Mottem zgierskiego chóru jest: "Jeżeli śpiewamy na Chwałę Bożą, to róbmy to najlepiej jak tylko potrafimy." 

Magdalena Szymańska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu, w zakresie Edukacji Artystycznej. Ukończyła także podyplomowe studia logopedyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest również stypendystką i absolwentką Conservatorio di Musica San Pietro a Majella w Neapolu, w klasie kameralnej prof. Antonio Florio (specjalność - muzyka dawna). Od kilku lat współpracuje z Chórem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu, Chórem Żydowskim "Clil" oraz Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki w Łodzi. Jest także członkiem kameralnego chóru Vivid Singers. 

Koncert Patronatem Honorowym objęli: 

  • Prezydent Miasta Zgierza p. Przemysław Staniszewski
  • Proboszcz Parafii MBDR w Zgierzu ks. dr Andrzej Blewiński
  • Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jerzy Samiec
  • Biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jan Cieślar

Zapraszamy, wstęp wolny. 

Źródło: www.zgierz.luteranie.plFacebook parafii

Do pobrania: 
Plakat promujący koncert (jpg) (72.81KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17388
Usuń

Planowe zakręcenie wody

Z powodu usuwania awarii sieci wodociągowej, w dniu 17.04.2019 r. w godz. 08:00-16:00 nastąpi planowe zakręcenie wody przy: ul. Krawieckiej (od ul....
17357
Usuń

Dodatkowy przystanek na trasie "1"

W dniu 15 kwietnia 2019 r. zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek 3 Maja/1 Maja na trasie autobusu komunikacji miejskiej linii nr 1 z Powstańców...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS