Menu główne

Oferta programów profilaktycznych i zdrowotnych na rok szkolny 2017/2018

Logo PIS
Data publikacji: 
25.09.2017
Oferta programów profilaktycznych i zdrowotnych na rok szkolny 2017/2018

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PSSE) w Zgierzu przedstawia ofertę programów edukacji prozdrowotnej na rok szkolny 2017/2018 wraz z formularzami zgłoszeniowymi. 

Z większością programów mieli już Państwo styczność w latach ubiegłych, niejednokrotnie prowadząc je w swoich placówkach. Nowością jest program "Bieg po zdrowie", przeznaczony dla szkół podstawowych oraz wznowienie zaktualizowanego multimedialnie i w formie on-line programu "ARS, czyli jak dbać o miłość?" dla szkół ponadgimnazjalnych. 

Mam nadzieję, że przez ostatnie dwa lata udało nam się wypracować pewne standardy, które ułatwiają współpracę, za którą pragnę też serdecznie podziękować. Na ten rok szkolny planowane są, podobnie jak w roku ubiegłym, narady z koordynatorami szkolnymi i koordynatorami programów. Chciałbym na nich szerzej poruszyć tematykę substancji zastępczych, tj. dopalaczy, również wśród nauczycieli szkół podstawowych (bowiem w związku ze zmianami w systemie oświaty, ulega zmianie grupa wiekowa uczniów narażonych na zagrożenia). Do końca bieżącego roku, powinny zostać opracowane i rozesłane dyplomy do szkół / placówek, które w roku szkolnym 2016/2017 prowadziły programy edukacji prozdrowotnej. 

Zgłoszeń do programów można dokonywać do 17 października 2017 r.  

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i do udziału w programach wszystkie placówki oświatowe oraz inne instytucje w powiecie zgierskim interesujące się tematyką promocji zdrowia i profilaktyki społecznej. 

Kamil Maśliński 
Samodzielne Stanowisko d/s Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia 
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13934
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Prezydent Miasta Zgierza określił terminy postępowań rekrutacyjnych i postępowania uzupełniającego do: 
13801
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Wykaz placówek pełniących dyżury wakacyjne oraz zasady korzystania z opieki przedszkolnej w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 107/2018. ...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS