Menu główne

"Ogień w głowie" - 29-30.06.2018 r.

Baner wydarzenia
Data publikacji: 
28.06.2018
"Ogień w głowie" - 29-30.06.2018 r.

Czternasta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" odbędzie się w nowym terminie, tuż przed wakacjami. Facebook festiwalu

Zapraszamy w dniach 29 – 30 czerwca 2018 r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu (MOK - ul. Mielczarskiego 1).  

PROGRAM

29 czerwca (piątek) 

 • godz. 18:00 - "Nauka pływania" wernisaż wystawy fotografii Alicja Brodowicz (Galeria MOK); 
 • godz. 20:00 - Pokaz filmu "Fanatyk" i spotkanie z Michałem Tylką i Piotrem Cyrwusem - prowadzenie Kuba Niedziela (Sala Teatralna im. A. Mikulskiego, MOK). 

30 czerwca (sobota) 

 • godz. 12:00 - Poczytajki teatralne dla dzieci z Art. 51 (Sala Teatralna MOK); 
 • godz. 12:00-15:00 - Foto-warsztaty dla mamy i taty - prowadzenie Michał Sikora; 
 • godz. 13:00-16:00 - Warsztaty operatorskie - prowadzenie Jan Grobliński; 
 • godz. 18:00 - Spotkanie z jury - prowadzenie Kuba Niedziela (Sala Teatralna MOK); 
 • godz. 20:30 - Konkurs filmów amatorskich pod gołym niebem (Ogród MOK); 
 • ok. 23:30 - Koncert Tomasza Krzemińskiego (Ogród MOK); 
 • ok. 00:30 - Werdykt jury i wręczenie nagród (Sala Teatralna MOK). 

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA bezpłatny! 

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu "Ognia w głowie" (z 82 zgłoszeń wybrano 13) - kolejność filmów przypadkowa: 

 • Katarzyna Drab (Zgierz) "Staszek Straszek", 
 • Paweł Cichoński (Bytom) "Pokój Wojny",  
 • Szymon Piegza (Trzebinia) "Mów mi Rico", 
 • Daniel Le Hai (Bydgoszcz) "Revers commuting", 
 • Marcin Kluczykowski (Poznań) "Hippopotomonsttrosesquipedaliophobia",  
 • Julia Polkowska (Białystok) "Gwiazdozbiór człowieka", 
 • Karolina Biesiacka (Bydgoszcz) "Randka", 
 • Jan Sobczyński (Warszawa) "Kupa", 
 • Karol Piasecki (Włocławek) "Światła Prypeci", 
 • Jarosław Piskozub (Bydgoszcz) "Między brzegami", 
 • Mateusz Buława (Bydgoszcz) "Nieoczekiwane",
 • Aleksandra Dziula (Kazimierza Wielka) "Pierwej",
 • Kamil Adam Janko (Tychy) "Cofnąć czas na Karskiego".  

*** 

Więcej szczegółów…

 • "Nauka pływania" – wernisaż wystawy fotografii Alicji Brodowicz 
  PIĄTEK godz. 18:00 - Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury 
  Od autorki: Projekt zatytułowany „Nauka pływania” opowiada o dorastaniu mojej córki; jest to subiektywny zapis rożnych momentów dorastania, czasu, gdy dziecko powoli przestaje być dzieckiem a staje się niezależną jednostką. To czas bardzo specyficzny, ponieważ rodzic patrzący na rosnące dziecko jest z jednej strony przepełniony dumą, zaś z drugiej strony strachem i niepewnością, a także posiada bolesną świadomość upływającego czasu i tego, że pewne chwile już nigdy się nie powtórzą. Zdjęcia ilustruje wiersz poetki Ewy Świąc zatytułowany „moja mała uczy się pływać.” Alicja Brodowicz – urodzona w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Utrechckiego w Holandii. Z zawodu tłumacz. Absolwentka Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opawie. Laureatka kilku nagród i wyróżnień fotograficznych: B&W Child Photo Competition, International Photography Awards, IRIS Awards, Laureatka DEBUTS 2016. Zajmuje się głównie fotografią artystyczną oraz subiektywną fotografią dokumentalną, preferuje fotografię czarno-­białą. 

 • Pokaz filmu „Fanatyk” i spotkanie z jego twórcami: Michałem Tylką (reżyseria) i Piotrem Cyrwusem (odtwórca roli głównej) - prowadzenie Kuba Niedziela 
  PIĄTEK godz. 20:00 - Sala Teatralna MOK 
  „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa” – tak zaczyna się jeden z najbardziej kultowych tekstów, jakie wyprodukował polski internet. Napisany przez anonimowego twórcę, ukrywającego się pod pseudonimem Malcolm XD, błyskawicznie stał się jednym z najczęściej przesyłanych tekstów w sieci. Na jego podstawie oparty został scenariusz filmu „Fanatyk”. W rolach głównych wystąpili Piotr Cyrwus, Mikołaj Kubacki, Anna Radwan, Marian Dziędziel i Jan Nowicki. Wyjątkowym elementem w historii filmu jest również to, że na jego produkcję złożyli się darczyńcy w ramach akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi. Aukcja na rzecz „Fanatyka” została mianowana zbiórką wszechczasów! 

 • Poczytajki teatralne dla dzieci z Art. 51 
  SOBOTA godz. 12:00 - Sala Teatralna MOK 
  Specjalny poranek filmowo-teatralny dla najmłodszych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć na dużym ekranie ilustracje znanych i mniej znanych książkowych opowieści i posłuchać ich w wykonaniu Teatru Art. 51. W programie także zabawy teatralne i ruchowe na świeżym powietrzu i bajkowy poczęstunek. 

 • Foto-warsztaty dla mamy i taty - prowadzenie Michał Sikora 
  SOBOTA godz. 12:00-15:00 - MOK 
  Foto-warsztaty dla mamy i taty to intensywny kurs fotografii dziecięcej. Chcielibyście uwieczniać swoje pociechy w sposób piękny i oryginalny? Chcielibyście złapać chwilę i zachować ją na zawsze? To warsztaty dla Was. Program to: 1 h teorii, 1 h praktyki i 1 h ćwiczenia z obróbki foto (darmowe oprogramowanie). Na czas poświęcony nauce zajmujemy się dziećmi podczas Poczytajek. Podczas drugiego etapu zajęć możecie pracować ze swoimi dziećmi pod okiem instruktora, który podpowie jak w praktyce wykorzystać wiedzę uzyskaną na początku spotkania. ZAPISY pod adresem: ogienwglowie@gmail.com / Liczba miejsc ograniczona! 

 • Warsztaty operatorskie - prowadzenie Jan Grobliński 
  SOBOTA godz. 13:00-16:00 - MOK 
  „Ida” Pawlikowskiego, bracia Dardenne czy może spaghetti western? Podczas 3-godzinnych zajęć poznacie możliwości kształtowania obrazu i stylistyki filmu poprzez specyficzny ruch kamery i odpowiedni dobór kadrów. W praktyce sprawdzicie to na kilku kontrastowo zestawionych estetykach filmowych. Powstałe w wyniku warsztatu zdjęcia filmowe będzie można zobaczyć we wstępnie zmontowanym materiale porównawczym. ZAPISY pod adresem: ogienwglowie@gmail.com / Liczba miejsc ograniczona! 

 • Konkurs filmów amatorskich pod gołym niebem 
  SOBOTA godz. 20:30-23:30 - Ogród MOK 
  Przegląd nadesłanych filmów konkursowych. W plenerze, na wielkim ekranie oglądamy kilkanaście filmów amatorskich, które przeszły wstępną selekcję. Zgodnie z regulaminem filmy nie mają ograniczeń tematycznych czy formalnych (pokazujemy dokumenty, fabuły i animacje), a jedynie ograniczenie czasowe – nie mogą przekroczyć 20 minut. Spośród zaprezentowanych filmów jury wybierze laureatów, w tym zdobywcę Grand Prix. Swoją nagrodę przyzna także publiczność festiwalowa. 

 • Koncert Tomasza Krzemińskiego /kontrabas/ 
  SOBOTA godz. 23:30 - Ogród MOK 
  Podczas obrad jury czeka na publiczność muzyczna niespodzianka, czyli solo koncert Tomasza Krzemińskiego – wokalisty, kontrabasisty i muzyka ulicznego, który jest w stanie zagwizdać każdą melodię. Zajmuje się muzyką od 20 lat, działa m.in. w: Krzemyk Trio, Teatr Ochoty. Obiecujemy, że ten koncert doda Wam energii, by wytrwać do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. 

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Do pobrania: 
Plakat festiwalu (png) (812.61KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15803
Usuń

Linia 61 ruch wahadłowy na DK 71

Od dnia 15 września 2018 r. do końca listopada 2018 r. planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na Drodze Krajowej nr 71, w rejonie...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS