Menu główne

"Ogień w głowie" - 29-30.06.2018 r.

Baner wydarzenia
Data publikacji: 
28.06.2018
"Ogień w głowie" - 29-30.06.2018 r.

Czternasta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" odbędzie się w nowym terminie, tuż przed wakacjami. Facebook festiwalu

Zapraszamy w dniach 29 – 30 czerwca 2018 r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu (MOK - ul. Mielczarskiego 1).  

PROGRAM

29 czerwca (piątek) 

 • godz. 18:00 - "Nauka pływania" wernisaż wystawy fotografii Alicja Brodowicz (Galeria MOK); 
 • godz. 20:00 - Pokaz filmu "Fanatyk" i spotkanie z Michałem Tylką i Piotrem Cyrwusem - prowadzenie Kuba Niedziela (Sala Teatralna im. A. Mikulskiego, MOK). 

30 czerwca (sobota) 

 • godz. 12:00 - Poczytajki teatralne dla dzieci z Art. 51 (Sala Teatralna MOK); 
 • godz. 12:00-15:00 - Foto-warsztaty dla mamy i taty - prowadzenie Michał Sikora; 
 • godz. 13:00-16:00 - Warsztaty operatorskie - prowadzenie Jan Grobliński; 
 • godz. 18:00 - Spotkanie z jury - prowadzenie Kuba Niedziela (Sala Teatralna MOK); 
 • godz. 20:30 - Konkurs filmów amatorskich pod gołym niebem (Ogród MOK); 
 • ok. 23:30 - Koncert Tomasza Krzemińskiego (Ogród MOK); 
 • ok. 00:30 - Werdykt jury i wręczenie nagród (Sala Teatralna MOK). 

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA bezpłatny! 

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu "Ognia w głowie" (z 82 zgłoszeń wybrano 13) - kolejność filmów przypadkowa: 

 • Katarzyna Drab (Zgierz) "Staszek Straszek", 
 • Paweł Cichoński (Bytom) "Pokój Wojny",  
 • Szymon Piegza (Trzebinia) "Mów mi Rico", 
 • Daniel Le Hai (Bydgoszcz) "Revers commuting", 
 • Marcin Kluczykowski (Poznań) "Hippopotomonsttrosesquipedaliophobia",  
 • Julia Polkowska (Białystok) "Gwiazdozbiór człowieka", 
 • Karolina Biesiacka (Bydgoszcz) "Randka", 
 • Jan Sobczyński (Warszawa) "Kupa", 
 • Karol Piasecki (Włocławek) "Światła Prypeci", 
 • Jarosław Piskozub (Bydgoszcz) "Między brzegami", 
 • Mateusz Buława (Bydgoszcz) "Nieoczekiwane",
 • Aleksandra Dziula (Kazimierza Wielka) "Pierwej",
 • Kamil Adam Janko (Tychy) "Cofnąć czas na Karskiego".  

*** 

Więcej szczegółów…

 • "Nauka pływania" – wernisaż wystawy fotografii Alicji Brodowicz 
  PIĄTEK godz. 18:00 - Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury 
  Od autorki: Projekt zatytułowany „Nauka pływania” opowiada o dorastaniu mojej córki; jest to subiektywny zapis rożnych momentów dorastania, czasu, gdy dziecko powoli przestaje być dzieckiem a staje się niezależną jednostką. To czas bardzo specyficzny, ponieważ rodzic patrzący na rosnące dziecko jest z jednej strony przepełniony dumą, zaś z drugiej strony strachem i niepewnością, a także posiada bolesną świadomość upływającego czasu i tego, że pewne chwile już nigdy się nie powtórzą. Zdjęcia ilustruje wiersz poetki Ewy Świąc zatytułowany „moja mała uczy się pływać.” Alicja Brodowicz – urodzona w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Utrechckiego w Holandii. Z zawodu tłumacz. Absolwentka Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opawie. Laureatka kilku nagród i wyróżnień fotograficznych: B&W Child Photo Competition, International Photography Awards, IRIS Awards, Laureatka DEBUTS 2016. Zajmuje się głównie fotografią artystyczną oraz subiektywną fotografią dokumentalną, preferuje fotografię czarno-­białą. 

 • Pokaz filmu „Fanatyk” i spotkanie z jego twórcami: Michałem Tylką (reżyseria) i Piotrem Cyrwusem (odtwórca roli głównej) - prowadzenie Kuba Niedziela 
  PIĄTEK godz. 20:00 - Sala Teatralna MOK 
  „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa” – tak zaczyna się jeden z najbardziej kultowych tekstów, jakie wyprodukował polski internet. Napisany przez anonimowego twórcę, ukrywającego się pod pseudonimem Malcolm XD, błyskawicznie stał się jednym z najczęściej przesyłanych tekstów w sieci. Na jego podstawie oparty został scenariusz filmu „Fanatyk”. W rolach głównych wystąpili Piotr Cyrwus, Mikołaj Kubacki, Anna Radwan, Marian Dziędziel i Jan Nowicki. Wyjątkowym elementem w historii filmu jest również to, że na jego produkcję złożyli się darczyńcy w ramach akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi. Aukcja na rzecz „Fanatyka” została mianowana zbiórką wszechczasów! 

 • Poczytajki teatralne dla dzieci z Art. 51 
  SOBOTA godz. 12:00 - Sala Teatralna MOK 
  Specjalny poranek filmowo-teatralny dla najmłodszych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć na dużym ekranie ilustracje znanych i mniej znanych książkowych opowieści i posłuchać ich w wykonaniu Teatru Art. 51. W programie także zabawy teatralne i ruchowe na świeżym powietrzu i bajkowy poczęstunek. 

 • Foto-warsztaty dla mamy i taty - prowadzenie Michał Sikora 
  SOBOTA godz. 12:00-15:00 - MOK 
  Foto-warsztaty dla mamy i taty to intensywny kurs fotografii dziecięcej. Chcielibyście uwieczniać swoje pociechy w sposób piękny i oryginalny? Chcielibyście złapać chwilę i zachować ją na zawsze? To warsztaty dla Was. Program to: 1 h teorii, 1 h praktyki i 1 h ćwiczenia z obróbki foto (darmowe oprogramowanie). Na czas poświęcony nauce zajmujemy się dziećmi podczas Poczytajek. Podczas drugiego etapu zajęć możecie pracować ze swoimi dziećmi pod okiem instruktora, który podpowie jak w praktyce wykorzystać wiedzę uzyskaną na początku spotkania. ZAPISY pod adresem: ogienwglowie@gmail.com / Liczba miejsc ograniczona! 

 • Warsztaty operatorskie - prowadzenie Jan Grobliński 
  SOBOTA godz. 13:00-16:00 - MOK 
  „Ida” Pawlikowskiego, bracia Dardenne czy może spaghetti western? Podczas 3-godzinnych zajęć poznacie możliwości kształtowania obrazu i stylistyki filmu poprzez specyficzny ruch kamery i odpowiedni dobór kadrów. W praktyce sprawdzicie to na kilku kontrastowo zestawionych estetykach filmowych. Powstałe w wyniku warsztatu zdjęcia filmowe będzie można zobaczyć we wstępnie zmontowanym materiale porównawczym. ZAPISY pod adresem: ogienwglowie@gmail.com / Liczba miejsc ograniczona! 

 • Konkurs filmów amatorskich pod gołym niebem 
  SOBOTA godz. 20:30-23:30 - Ogród MOK 
  Przegląd nadesłanych filmów konkursowych. W plenerze, na wielkim ekranie oglądamy kilkanaście filmów amatorskich, które przeszły wstępną selekcję. Zgodnie z regulaminem filmy nie mają ograniczeń tematycznych czy formalnych (pokazujemy dokumenty, fabuły i animacje), a jedynie ograniczenie czasowe – nie mogą przekroczyć 20 minut. Spośród zaprezentowanych filmów jury wybierze laureatów, w tym zdobywcę Grand Prix. Swoją nagrodę przyzna także publiczność festiwalowa. 

 • Koncert Tomasza Krzemińskiego /kontrabas/ 
  SOBOTA godz. 23:30 - Ogród MOK 
  Podczas obrad jury czeka na publiczność muzyczna niespodzianka, czyli solo koncert Tomasza Krzemińskiego – wokalisty, kontrabasisty i muzyka ulicznego, który jest w stanie zagwizdać każdą melodię. Zajmuje się muzyką od 20 lat, działa m.in. w: Krzemyk Trio, Teatr Ochoty. Obiecujemy, że ten koncert doda Wam energii, by wytrwać do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. 

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Do pobrania: 
Plakat festiwalu (png) (812.61KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17156
Usuń

Zmiana rozkładu linii nr 4

Miejskie Usługi Komunikacyjne (MUK) w Zgierzu informują, że w dniu 25 marca 2019 r. nastąpi zmiana rozkładu linii nr 4.Poglądowy rozkład jazdy: ...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS