Menu główne

Październikowe spacery śladami historii Zgierza

Stary Zgierz. Dzielnica fabryczna- fot. ze zbiorów Muzeum Miasta Zgierza
Data publikacji: 
13.10.2017
Październikowe spacery śladami historii Zgierza

Zastanawiasz się jak spędzić nietuzinkowo niedzielne popołudnie? Czy interesujesz się przeszłością miejsca, w którym mieszkasz? A może po prostu lubisz spacery po mieście? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię propozycja Towarzystwa Przyjaciół Zgierza.

Październik 2017 roku zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Zgierza, jego członkowie przygotowali kolejną atrakcję dla mieszkańców. Tym razem TPZ zaprasza na spacery z historią.

Widok ZPB Boruta z 1982 roku - fot. ze zbiorów Muzeum Miasta Zgierza

W niedzielę 15 października o godzinie 15:00 rozpocznie się zwiedzanie terenu Zakładu Przemysłu Barwników "Boruta" (Facebook Boruta S.A.). Zbiórka zaplanowana jest przy "Pałacyku", czyli dawnym biurowcu zakładów. Oprowadzać będzie Alicja Karnicka, Zbigniew Zapart i Piotr Zielarski. - Dla byłych pracowników "Boruty" taki spacer po terenie zakładu to podróż sentymentalna - opowiada Adam Zamojski, prezes TPZ. - Z własnego doświadczenia wiem, że jak odwiedzam teren Zakładu Przemysłu Wełnianego Zeltor, moje dawne miejsce pracy, to pojawiają się wspomnienia, jak to kiedyś wszystko wyglądało. 

A tydzień później, 22 października też o godzinie 15:00 odbędzie się wędrówka ulicami ks. J. Popiełuszki i H. Dąbrowskiego, czyli śladami starego fabrycznego Zgierza. Widok dawnego Zgierza - ul. Błotna Fabryka sukna T-wa Akc. A. G. Borts - fot. ze zbiorów Muzeum Miasta ZgierzaPrzewodnikami po tej części miasta i jego historii będzie Maciej Wierzbowski i Adam Zamojski. Przechadzka rozpocznie się na skwerku przy ulicy ks. Popiełuszki i Łódzkiej. 

Każda z wycieczek potrwa około 2 godzin. Udział w spacerach jest bezpłatny, wystarczy we wskazanym dniu pojawić się na miejscu zbiórki. 

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum MiastaZgierza 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13934
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Prezydent Miasta Zgierza określił terminy postępowań rekrutacyjnych i postępowania uzupełniającego do: 
13801
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Wykaz placówek pełniących dyżury wakacyjne oraz zasady korzystania z opieki przedszkolnej w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 107/2018. ...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS