Menu główne

Weź udział w programie "Decydujesz, pomagamy"

Głosowanie w Tesco
Data publikacji: 
08.10.2018
Weź udział w programie "Decydujesz, pomagamy"

Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski objął honorowy patronat nad V edycją programu grantowego "Decydujesz, pomagamy" - https://tesco.pl/pomagamy/

Już od 8 października 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich najbliższe otoczenie. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/ od 8 października do 18 listopada 2018 rokuW V edycji dzięki grantom z programu "Decydujesz, pomagamy" zrealizowanych zostanie 375 projektów w całej Polsce.

Spośród zgłoszonych do 18 listopada pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych  zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco (głosowanie w terminie 21.01.-17.02.2019 r.).

W ciągu czterech dotychczasowych edycji programu "Decydujesz, pomagamy" klienci Tesco w Polsce wrzucili do urn ponad 21 mln żetonów, wybierając tym samym najciekawsze projekty społeczne. W ten sposób Tesco wsparło 815 projektów, przekazując na ich realizację ponad 3 mln złotych.

W IV edycji programu "Decydujesz, pomagamy" do organizacji społecznych w województwie łódzkim trafiły granty o łącznej puli 72 000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 24 projekty, które korzystnie wpłynęły  na ich najbliższe otoczenie.

M. in. projekt Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu (PSONI Koło w Zgierzu) pod nazwą "Piknik Rodzinny - Powrót do Tradycji" zakwalifikował się do IV edycji programu grantowego "Decydujesz, pomagamy" (więcej). 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: https://tesco.pl/pomagamy/

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15803
Usuń

Linia 61 ruch wahadłowy na DK 71

Od dnia 15 września 2018 r. do końca listopada 2018 r. planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na Drodze Krajowej nr 71, w rejonie...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS