Menu główne

I RAJD HOSPICJUM – LUBIĘ POMAGAĆ

Dzień 11 października obchodzony jest jako Światowy Dzień Hospicjów. Z tego powodu Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu wybrało początek października na najwłaściwszy czas, by ze szczególną mocą mówić o idei i roli opieki hospicyjnej.

Edukacja ta skierowana zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych prowadzona jest w ciekawy i nieszablonowy sposób – dwa kolejne weekendy października wypełnią imprezy, które oprócz przyjemności dla uczestników mają przynieść dochód na budowę zgierskiego hospicjum.

Pierwsza z dwóch organizowanych z dużym rozmachem imprez już za nami. Dnia 4 października 2008 r. odbył się I Rajd Hospicjum pod hasłem "Lubię Pomagać" pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza. Rajd został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Wolontariatu Hospicyjnego przy Stowarzyszeniu Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu oraz Koło PTSM przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zgierzu. Współorganizatorami imprezy były też: Miejskie Przedszkole nr 3 w Zgierzu, Komisją Turystyki Pieszej Oddziału Zgierskiego PTTK, firma: IDEM-GRAPHIK. (...)

A już 11 października w sobotę odbędzie się kolejna impreza w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjum. Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II i Wolontariat Hospicyjny w Zgierzu przygotowały na ten dzień imprezę charytatywną - koncert połączony z aukcją sztuki, który odbędzie się w Spółdzielczym Domu Kultury SEM przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu.

Od godziny 16.00 do 17.00 będzie można obejrzeć prace przeznaczone na aukcję, o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert orkiestry smyczkowej "Łódzkie Smyczki" pod dyrekcją Ryszarda Osmolińskiego.

Po występie, ok. 17:30 pójdą pod młotek pierwsze dzieła, które podarowali organizatorom m.in. studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi oraz artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów działającym przy ŁDK. Całkowity dochód z imprezy będzie przeznaczony na budowę hospicjum stacjonarnego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zgierzan do udziału w tej imprezie.

Na podst. "Ilustrowany Tygodnik Zgierski" Nr 41 z dn. 07-13.10.2008 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
18450
Usuń

Od 19 września utrudnienia w ruchu w okolicach wiaduktu przy ul. Łódzkiej

W związku z rozpoczęciem przebudowy wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka) planowane jest wprowadzenie  tymczasowej...
18282
Usuń

Utrudnienia w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 91

W związku z budową Galerii Zgierskiej, od poniedziałku 2 września 2019 roku na odcinku drogi krajowej nr 91 od ul. Długiej do ul. Piątkowskiej,...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS