Menu główne

Jajeczko dla bezdomnych pomysłowy

Kolejnym niekonwencjonalnym pomysłem wykazał się znany zgierski społecznik - Bernard Zboiński. Ten emerytowany oficer WP z własnej kieszeni sfinansował... wielkanocne śniadanie dla bezdomnych.

- Nie mógłbym w spokoju siedzieć z rodziną przy stole uginającym się od potraw, wiedząc, że ktoś obok grzebie w śmietniku w poszukiwaniu resztek jedzenia - mówi pan Benek.
Wielkanocny stół dla bezdomnych został ustawiony w pobliżu Kopca Jeża na osiedlu 650-lecia. Na białym obrusie ozdobionym borówkami znalazły się jajka, półmiski z białą kiełbasą, bigos, makowiec. Do tak przygotowanego wielkanocnego stołu "pod chmurką" zasiadło w niedzielę kilkunastu bezdomnych, koczujących w pobliskiej ruderze. Niektórzy z nich chcieli całować pana Benka w rękę, kiedy z okazji świąt wręczał im paczkę papierosów.

Wcześniej, dzięki pomocy Bernarda Zboińskiego bezdomni ze Zgierza otrzymali nieodpłatnie dowody osobiste. W związku z tym mogą podjąć pracę i korzystać ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na podst. "Express Ilustrowany" z dn. 29.03.2005 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i ul. Kolorowej

W dniach od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A. Struga (od ronda Sybiraków do ul. Kolorowej) oraz w ul. Kolorowej (od ul. A. Struga w kierunku...
18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS