Menu główne

Za nami słodkobłękitne zmagania teatrów

Plakat festiwalu - projekt Stanisław Łuczak
Date of publication: 
07.10.2021
Za nami słodkobłękitne zmagania teatrów

26. edycja Słodkobłękitów – Zgierskich Spotkań Małych Teatrów (wydarzenie) z pewnością będzie niezapomniana dla uczestników i organizatorów ze względu na wyjątkową atmosferę, którą oprócz ludzi, tworzy obecna siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Mielczarskiego: z ogrodem, strychem i festiwalowym Klubem AgRafKa.

Zgierski festiwal teatralny to konkurs dla niezależnych grup, które zjeżdżają do MOK z całej Polski, a czasem – jak w tym roku – również z zagranicy (mowa o Polskim Teatrze z Wilna).

Dla wielu uczestników i organizatorów wartością wydarzenia są nie tylko przedstawienia, a sama możliwość spotkania się i prowadzenia rozmów o teatrze. Dyskusje obejmowały zatem omówienia sztuk – uczestniczyli w nich wszyscy: jurorzy, widzowie, aktorzy i twórcy, ale również trwały po zakończeniu wydarzeń zaplanowanych w programie.

– "Z relacji pofestiwalowych wiemy, że impreza wywołała mnóstwo pozytywnych emocji" – mówi Anna Perek, kierownik organizacyjna Słodkobłękitów, aktorka Teatru Art.51. – "To nas buduje i pozytywnie nastraja na przyszłość, która – jak wiemy – będzie od nas wymagała przemyślenia kolejnych edycji spotkań" – dodaje.

Nagrodę główną im. Mariana Glinkowskiego w wysokości 3000 zł jury przyznało Grupie Teatralnej Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, twórcom spektaklu "Smolarek" za mówienie „własnym głosem, we własnej sprawie i na własną odpowiedzialność”.

Wyróżnienia I kategorii w wysokości 1500 zł otrzymali:

  • Krystyna Hejbowicz, aktorka Teatru KODorosły za "pełne blasku życie, które wprowadziła do roli swojej bohaterki, za energię sceniczną, czułą relację z widzem i teatralny zapał w spektaklu "Oszalała".
  • Zuzanna Borowiec i Alicja Wojnarowska, aktorki Młodzieżowego Teatru Małych Form "Ferment" za "sceniczną współpracę, aktorski wdzięk i udaną próbę wzajemnego dialogu w spektaklu "SiOStry".

Wyróżnienia II kategorii w wysokości 1000 zł trafiły do rąk:

  • Mateusza Marcinkowskiego, aktora Teatru Milky-way za "wprowadzenie do teatru rzadko poruszanego a ważnego tematu i odwagę zmierzenia się na scenie z osobistą opowieścią w spektaklu "Klatka".
  • Marii Żukowskiej, aktorki Polskiego Teatru w Wilnie za "sceniczną osobowość, siłę i aktorską wyrazistość w spektaklu "POP-EZJA". 

Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 09/2021

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

22490
Usuń

Ostrzeżenie: Silny wiatr

Silny wiatr (stopień zagrożenia 2) od godz. 00:00  do godz. 18:00 dnia 17.01.2022 r. Na obszarze powiatu zgierskiego prognozuje się wystąpienie...
21587
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Spółka "Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz" Sp. z o.o. informuje odbiorców wody, że z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej mogą...
19415
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Harmonogram dyżurów wakacyjnych (przedszkola i oddziały przedszkolne) w bieżącym roku szkolnym 2021/2022
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS