Menu główne

Kotulska-Hofmokl Zdzisława

 

Zdzisława Kotulska-HofmoklZdzisława Kotulska-Hofmokl - od 1967 jest choreografem Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta", działającego obecnie przy Miejskim Ośrodku Kultury, wcześniej przy ZPB "Boruta". 

Do współpracy z Zespołem zaprosił ją założyciel "Boruty" - Zdzisław Hauke. Pani Zdzisława miała do czynienia z tańcem już jako studentka. Tańczyła ponad dwadzieścia lat w Zespole Tańca Ludowego "Harnam" w Łodzi, gdzie zdobyła ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Prowadziła przez wiele lat zajęcia dla dzieci w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Przed współpracą z "Borutą" pani Zdzisława pracowała z Zespołem Pieśni i Tańca "Bychlewianki" z Pabianic. Oprócz wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu zespołów tanecznych pani Zdzisława rozwijając swoje umiejętności w tej dziedzinie ma ukończone wiele kursów związanych z tańcem. Od 1974 roku oprócz funkcji choreografa, pani Zdzisława została również jego kierownikiem artystycznym. Od tamtej chwili to ona dobiera Zespołowi repertuar na wyjazdy zagraniczne, występy okolicznościowe i dba o rozwój artystyczny BORUTY. Choreografie są bogate i efektowne, czym Zespół Pieśni i Tańca podbija serca widzów podczas swoich występów. Pomimo starań pani Zdzisławy, aby próby odbywały się np. w sali gimnastycznej jakiejś szkoły - tak jak miało to miejsce w początkowych latach istnienia Zespołu - nie ma obecnie takiej możliwości. Zdzisława Kotulska-Hofmokl ma na swoim koncie wiele sukcesów Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta". 

W ciągu 35 lat zespół koncertował w Polsce i za granicą, popularyzując folklor naszego regionu. Zespół brał udział w festiwalach we Francji, Włoszech, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, w Grecji, Algierii, Mołdawii, na Litwie, Słowacji i wielu innych krajach. 

Z. Hofmokl otrzymała wiele nagród, m.in. Nagrodę Ministra Kultury, "Zasłużony Działacz Kultury", dwie nagrody: Zasłużony Pracownik ZPB "Boruta" oraz honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polski. 

Informacje na stronie: 

Tytuł "Honorowy Obywatel Miasta Zgierza" dla Zdzisławy Kotulskiej-Hofmokl został przyznany Uchwałą Nr XLII/450/2002 Rady Miasta Zgierza z dnia 23 maja 2002 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS