Menu główne

Ulica Alternatywna - przestrzeń dla różnorodności w Wielokulturowym Zgierzu (2011-2012)

 

Projekt "Ulica Alternatywna - przestrzeń dla różnorodności w Wielokulturowym Zgierzu" realizowany jest w ramach Programu "Młodzież w Działaniu" w okresie od sierpnia 2011 r. Logotyp Ulica Alternatywnado czerwca 2012 r.

Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz, realizator projektu zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działaniami artystycznymi w przestrzeni miejskiej, a także wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę w zakresie praw człowieka, wielokulturowości i podjąć z nami wyzwanie realizacji pierwszej w Zgierzu Żywej Biblioteki.

OFERUJEMY:

  1. warsztaty graffiti oraz udział w wykonaniu muralu w Parku Miejskim w Zgierzu,
  2. warsztaty na temat praw człowieka oraz udział w realizacji Żywej Biblioteki.

Udział w zajęciach nieodpłatny, limit miejsc: 15 osób (warsztaty graffiti), 18 osób (prawa człowieka).

ZAPEWNIAMY:

  • możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów/trenerek,
  • certyfikaty uczestnictwa w zajęciach, materiały szkoleniowe,
  • twórczą, przyjazną atmosferę,
  • pyszną kawę/herbatę i wegetariańskie przekąski!

Zajęcia ruszają w styczniu 2012 roku (warsztaty), malowanie muralu i Żywa Biblioteka zaplanowane są na wiosnę 2012 roku.
Zainteresowanych zapraszamy:


Zobacz też:

 Rok alternatywnego Zgierza (Infoserwis)

Projekt "Ulica Alternatywna-przestrzeń dla różnorodności w Wielokulturowym Zgierzu" czas kończyć! Przez prawie rok zajmowaliśmy się w jego ramach tematami, które Stowarzyszeniu Wielokulturowy Zgierz są szczególnie bliskie - szerzeniem wiedzy na temat praw człowieka, działaniami artystycznymi w przestrzeni publicznej, przybliżaniem kulturowej różnorodności.

W ramach projektu podjęliśmy współpracę z vlep[v]net - Fundacją, która realizuje intrygujące projekty w przestrzeni publicznej. Owocem współpracy jest mural "Kontinuum - ciągły uporządkowany nieskończony  zbiór elementów". (ZDJĘCIA W GALERII).

Praca powstała w czasie dwudniowego warsztatu w Parku Miejskim w Zgierzu, warsztaty miały charakter otwarty, poza zapisanymi uczestnikami i uczestniczkami do twórczej pracy przyłączali się przechodnie, dzieci bawiące się w parku. Efekt wspólnej pracy przeszedł początkowe oczekiwania organizatorów. Samo doświadczenie twórczości w grupie, gdzie kolejne elementy dokładane przez poszczególne osoby, zaczynają się łączyć w całość było fajnym doświadczeniem. Mamy poczucie, że w naszym przypadku nie będzie jak w powiedzeniu, że do trzech razy sztuka (kontinuum to trzeci mural Wielokulturowego) i koniec, bardziej adekwatne jest, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia" - chcemy tworzyć w kolejnych częściach miasta, marzą nam się większe realizacje.

Zainteresowanie osób, które pracowały przy Kontinuum wskazuje, że być może uda nam się podjąć kolejne działania w wakacje. Wszystkich, którym nie udało się włączyć w prace nad Kontinuum, zapraszamy do kontaktu: wielokulturowy@gmail.com.

Do twórczej refleksji na temat przestrzeni publicznej zostały zaproszone także dzieci świetlicy środowiskowej "Wesoła Gromada", które zaprojektowały pocztówkę "Moje Miejsce" na które składają się ich zdaniem najciekawsze miejsca w Zgierzu. Działaniom artystycznym towarzyszyły również warsztaty z zakresu praw człowieka oraz realizacja pierwszej w Zgierzu Żywej Biblioteki, gdzie przy filiżance kawy można było porozmawiać z przedstawicielami i przedstawicielkami różnych grup wyznaniowych i etnicznych. Żywa Biblioteka przypadła szczególnie do gustu licealistom oraz słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tekst przygotowało Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz

26.05.2012 r.
www.ezg.info.pl

Ulica Alternatywna - przestrzeń dla różnorodności w WIelokulturowym Zgierzu (Platforma kultury)
Ulica Alternatywna - wielokulturowy projekt w Zgierzu (ezg.info.pl)
Ulica Alternatywna - zaproszenie do współpracy (ezg.info.pl)

Logotyp programu Młodzież w działaniuLogotyp programu Młodzież w działaniu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS