Menu główne

Targowisko miejskie czynne od 2 maja

Targowisko miejskie
Date of publication: 
30.04.2020
Targowisko miejskie czynne od 2 maja

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgierzu (MPGK) informuje o otwarciu od soboty 2 maja 2020 r. Targowiska Miejskiego "Mój rynek" przy ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu.

Targowisko na razie będzie otwarte dla handlu rolniczego i sadowniczego z uwagi na stosowanie zasad zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 697).

Tymczasowe zasady funkcjonowania Targowiska Miejskiego "Mój rynek" przy ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu: 

  1. Targowisko Miejskie "Mój rynek" w Zgierzu zostaje otwarte dla handlu rolniczego i sadowniczego.
  2. Targowisko Miejskie "Mój rynek" w Zgierzu czynne jest w dniach i godzinach: wtorki i piątki w godzinach od 8:00 do 16:00, w soboty w godzinach 8:00 do 13:00.
  3. Wjazd i wyjazd handlujących na teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu odbywają się tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
  4. Wjazd na teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu w dniu handlowym, celem przygotowania stoiska do sprzedaży, możliwy jest od godziny 7:00 do 7:30.
  5. Handlujący rozkładają swoje stanowiska handlowe tylko w miejscach wyznaczonych i wskazanych przez Zarządcę Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu.
  6. Handlujący przy wjeździe na teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu okazują zarządcy targowiska, iż posiadają niezbędne środki konieczne do zachowania bezpieczeństwa tj. maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji rąk. Rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji handlujący zapewnia również kupującym.
  7. Handlujący zobowiązani są do wygrodzenia stoisk handlowych w sposób uniemożliwiający kupującym dotykania towaru (wyznaczenie strefy ochronnej).
  8. Na terenie Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu zachować należy wszystkie postanowienia rozporządzenia Rady Ministrów z Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. oraz związane z nim zalecenia Zarządcy Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu.
  9. Teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu zostanie ogrodzony w sposób umożliwiający Zarządcy kontrolowanie ilości osób przebywających na terenie Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu.  

Załącznik nr 1 do uchwały Nr 3/04/2020 Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zgierzu z dnia 30.04.2020 r.

Źródło: Facebook MPGK

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

21587
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Spółka "Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz" Sp. z o.o. informuje odbiorców wody, że z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej mogą...
19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS