Menu główne

Konkurs internetowy

Konkurs internetowy pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza organizowany jest od 1999 roku przez Urząd Miasta Zgierza i firmę EURON Sp. z o.o. (do IX edycji, natomiast do VII edycji - RUBIKON MEDIA).

 Podsumowanie dziesięciu edycji konkursu
Udział wzięły niemal wszystkie zgierskie placówki:
  • Szkoły Podstawowe Nr: 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, I SSP TPZ
  • Gimnazja Nr: 1, 2, 3, Społeczne Gimnazjum TPZ
  • Szkoły Ponadgimnazjalne: SLO im. R. Traugutta, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica, ZSB im. G. Narutowicza, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Śniadeckiego, Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony, Prywatne Medyczne Studium Zawodowe E. Nagadowskiego Wydział Technik Dentystycznych
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Jury oceniło 155 prac konkursowych.
Najwięcej - 26 prac w VI edycji (2005) i 25 prac w VIII edycji (2007)
Najmniej - 8 prac w X edycji (2009)

Na szczególne wyróżnienie zasługuje:
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica, który brał udział w konkursie 10 razy (wszystkie edycje!), przy czym aż dziewięciokrotnie był laureatem (2 razy I miejsce, 2 razy II miejsce, 4 razy III miejsce oraz jedno wyróżnienie).

W dziewięciu edycjach uczestniczyły następujące szkoły:
  • Gimnazjum Nr 3 im. A. Mickiewicza (ośmiokrotny laureat: 2 razy I miejsce, 4 razy II miejsce, 1 raz III miejsce oraz jedno wyróżnienie)
  • Zespół Szkół Nr 1 im. J. S. Cezaka (sześciokrotny laureat: 3 razy I miejsce, 2 razy II miejsce i 1 raz III miejsce),
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej (trzykrotny laureat: 1 raz II miejsce, 1 raz III miejsce oraz jedno wyróżnienie)
8 razy przystąpiły do konkursu:
  • Szkoła Podstawowa Nr 11 (ośmiokrotny laureat: 3 razy I miejsce, 2 razy II miejsce, 1 raz III miejsce i dwa wyróżnienia)
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków (siedmiokrotny laureat: 2 razy I miejsce, 3 razy II miejsce, 1 raz III miejsce oraz jedno wyróżnienie)
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 (czterokrotny laureat: 1 raz I miejsce, 3 razy II miejsce)
7 razy przystąpiły do konkursu:
  • Gimnazjum Nr 1 (pięciokrotny laureat: 1 raz I miejsce, 2 razy II miejsce oraz 2 razy III miejsce)
  • Gimnazjum Nr 2 im. Jana Kochanowskiego (pięciokrotny laureat: 2 razy I miejsce, 1 raz II miejsce, 1 raz III miejsce oraz jedno wyróżnienie)
  • Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta (dwukrotny laureat: 1 raz I miejsce, 1 raz III miejsce)
Gratulacje oraz słowa podziękowania za ogromny wkład pracy niech przyjmą wszyscy opiekunowie prac konkursowych, którzy wpierali i pomagali uczniom, w szczególności:
  • Pani Teresa Gębicka, której podopieczni 9 razy stawali na podium
  • Pani Urszula Stępniak - siedmiokrotnie uczniowie byli laureatami
  • Pani Teresa Stolarek - siedmiokrotnie uczniowie byli laureatami
  • Pan Ryszard Gołębiowski - siedmiokrotnie uczniowie byli laureatami
Rekordzistami wśród uczniów byli:
  • Mateusz Lewandowski (Gim 3 i ZSO im. Staszica) - czterokrotny laureat konkursu
  • Tomasz Plicha (SP 3 i Gim 3) - czterokrotny laureat konkursu
  • Michał Wolski (Gim 3 i ZSO im. Staszica) - czterokrotny laureat konkursu
  • Łukasz Cwonda (Gim 3 i ZSO im. Staszica) - trzykrotny laureat
  • Krzysztof Stępień (SP 1 i Gim 1) - trzykrotny laureat
NAGRODY:
Pierwsze trzy edycje konkursu - nagrody rzeczowe dla szkół, m.in. zestawy komputerowe, drukarki, skanery, aparaty cyfrowe, sprzęt medyczny, książki.
Od IV edycji nagrody rzeczowe otrzymywali laureaci konkursu i ich opiekunowie m.in.
- monitory, monitory LCD, drukarki, klawiatury multimedialne, myszki optyczne, zestaw głośników, dyski USB, pendrive, mp4, radia, zegarki, breloczki, parasole, książki, profesjonalne słuchawki, podkładki, futerały do płyt i wiele innych.

Dodatkowo dla laureatów trzech pierwszych miejsc odbyły się:
  1. dwudniowa wycieczka do Załęcza Wielkiego
  2. dwudniowa wycieczka do Kalisza
  3. dwudniowa wycieczka do Poznania i Kórnika
  4. jednodniowa wycieczka do Warszawy
  5. jednodniowa wycieczka do Chorzowa
  6. dwudniowa wycieczka do Wrocławia
  7. dwudniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie
  8. dwudniowa wycieczka do Krakowa i Wieliczki
  9. jednodniowa wycieczka do Torunia i Ciechocinka
  10. jednodniowa wycieczka do Kazimierza (17 czerwca 2009)
PODZIĘKOWANIA
  • dla Pana Jarosława Szopy - pomysłodawcy i współorganizatora konkursu, propagatora rozwoju stron internetowych zgierskich placówek oświatowo-wychowawczych
  • dla sponsorów konkursu, którzy przez osiem edycji współfinansowali nagrody dla laureatów konkursu
  • dla wszystkich uczestników: uczniów, nauczycieli i dyrekcji placówek za poświęcenie, zaangażowanie, włożoną pracę i pomysły.  
  I edycja konkursu 1999/2000 "Na najciekawszą prezentację szkoły za pomocą strony internetowej"
Zgłoszenia:
SP 3, SP 7, SP 11, SP 12, I SSP TPZ, Gim 2, Gim 3, SLO im. R. Traugutta, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSB im. G. Narutowicza, ZSO im. S. Staszica

Udział wzięło 11 szkół: 5 podstawowych, 2 gimnazja, 4 średnie.
Jury oceniło 16 prac

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA

I miejsce - Gimnazjum Nr 3
nagroda: drukarka
opiekun: Ryszard Gołębiowski
autorzy: Paweł Szwarcbach, Michał Wolski, Artur Sieńczuk, Cezary Dąbrowski, Tomasz Adamski, Adam Kozerski, Mateusz Lewandowski, Adam Morawski, Marek Pietrzak

Wyróżnienia:
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków (opiekunowie: Urszula Stępniak, Elżbieta Torbicka; autorzy: Krzysztof Szcześniak, Tomasz Różalski, Paweł Trzciński, Kamila Jankiewicz, Katarzyna Jędrzejczak, Elżbieta Konrad, Paulina Makowczyńska, Aleksandra Krysztofiak, Małgorzata Bukowska, Krzysztof Klimczak, Maciej Jóźwiak)
  • Szkoła Podstawowa Nr 11 (opiekun: Teresa Gębicka; autor: Kamil Gancarz)
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej (opiekun: Dariusz Szymański; autor: Andrzej Pruski)
  • I Społeczna Szkoła Podstawowa TPZ (opiekun: Ryszard Gołębiowski; autorzy: Marta Zawisza, Jacek Mirowski, Katarzyna Dąbrowska, Zuzanna Ścieszko, Natalia Pogorzelska, Bartosz Półtorak, Aleksandra Wójcik, Marlena Brandt, Aleksander Wasiak, Jakub Jabłoński)
  • Gimnazjum Nr 2 (opiekun: Irena Ratuszniak; autorzy: Adam Stolarek, Maciej Rubacha)
KATEGORIA - SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. J. S. Cezaka
nagroda: drukarka
opiekun: Teresa Stolarek
autor: Małgorzata Andrzejczak

Wyróżnienia:
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica (opiekun: Marcin Darnikowski; autorzy: Krzysztof Dąbrowski, Jakub Kozłowski, Katarzyna Kittel)
  • Zespół Szkół Budowlanych im. G. Narutowicza (opiekun: Mariola Stefańska; autorzy: Tomasz Sawicki, Marcin Kołodziejczyk)
Nagroda dla wszystkich laureatów konkursu - dwudniowa wycieczka do Załęcza Wielkiego

Sponsorzy:
  • Jason MacKenzie
  • Firma Komputerowa SKOMUR
  • P.H.U. RABEX
  • ZPK MARKAB Sp. z o.o.
  • Urząd Miasta Zgierza
 II edycja 2000/2001 "MOJE MIASTO, A W NIM..."
Zgłoszenia:
SP 3, SP 7, SP 8, SP 11, I SSP TPZ, Gim 1, Gim 3, Zespół Szkół Społecznych TPZ, SLO im. R. Traugutta, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSB im. G. Narutowicza, ZSO im. S. Staszica

Udział wzięło 12 szkół: 5 podstawowych, 2 gimnazja, 5 średnich
Jury oceniło 15 prac

Laureaci:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków
opiekun: Urszula Stępniak
autorzy: Monika Kępińska, Kasia Żebrowska, Hania Łuczak, Iza Malinowska, Marta Rutkowska, Radosław Kubiak, Rafał Pajor, Rafał Maciak, Artur Tomczak

II miejsce - Zespół Szkół Społecznych TPZ
opiekun: Krzysztof Świeboda
autorzy: Tomasz Horna, Mariusz Warych, Adrian Karolak, Łukasz Michalak, Paulina Miller

III miejsce - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
opiekun: Jolanta Kodłubańska
autorzy: Michał Mroszczak, Tomek Wężyk, Marcin Chruścielewski, Piotr Gaczyński, Piotr Cajdler

Wyróżnienia:
  • Szkoła Podstawowa Nr 11 (opiekun: Teresa Gębicka; autorzy: Piotr Walczak, Marek Jagiełło, Mateusz Cybulski, Łukasz Żmudowski)
  • Gimnazjum Nr 3 (opiekun: Iwona Kumpicka; autorzy: Mateusz Andzelak, Marcin Torbicki, Kuba Andrzejewski)
Nagroda dla wszystkich laureatów konkursu - dwudniowa wycieczka do Kalisza

Sponsorzy:
  • Firma informatyczna RUBIKON
  • Firma Komputerowa SKOMUR s.c.
  • P.H.U. RABEX
  • Urząd Miasta Zgierza
III edycja konkursu 2001/2002 "Internetowa Strona Naszej Szkoły"

Zgłoszenia:
SP 3*, SP 4, SP 5, SP 7*, SP 8, SP 11*, SP 12, I SSP TPZ, Gim 2, Gim 3, SLO im. R. Traugutta, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka*, ZSB im. G. Narutowicza*, ZSO im. S. Staszica, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Śniadeckiego

* szkoły wycofały się z konkursu

Udział wzięło 11 szkół: 5 podstawowych, 2 gimnazja, 4 średnie
Jury oceniło 11 prac

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4
nagroda: zestaw komputerowy
opiekun: Aleksandra Kowalczyk
autorzy: Łukasz Gałkiewicz, Michał Juszczak, Wojciech Pabjańczyk

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8
nagroda: skaner
opiekun: Małgorzata Bogusławska
autorzy: Dominika Sterczewska, Julia Szkudlarek

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5
nagroda: sprzęt medyczny i książki
opiekun: Elżbieta Olczak
autorzy: Ewa Mirowska, Małgorzata Samulska

KATEGORIA - SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I miejsce - Zespół Szkół Zawodowych im. J. Śniadeckiego
nagroda: aparat cyfrowy
opiekun: Lucjan Stępień
autorzy: Małgorzata Królikowska, Joanna Wojciechowska, Magdalena Balcerska, Aneta Wiśniewska, Dorota Pawłowska, Monika Kubiak, Anita Kalkowska, Aneta Stróżek, Jacek Kusztelak, Katarzyna Szkuć

II miejsce - Gimnazjum Nr 3
nagroda: drukarka
opiekun: Ryszard Gołębiowski
autorzy: m.in. Łukasz Cwonda, Jan Górski, Aleksander Gabara, Mateusz Lewandowski, Krzysztof Nowak, Marek Pietrzak, Michał Wolski

III miejsce - Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
nagroda: sprzęt medyczny i książki
opiekun: Jerzy Sokół
autor: Michał Kamiński

Nagroda dla wszystkich laureatów konkursu - dwudniowa wycieczka do Poznania i Kórnika

Sponsorzy:

  • "AMEGA"
  • "ANBA 2"
  • Apteka "VERBENA"
  • "AWGA - GRAND"
  • "BAGATELLA"
  • BANK SPÓŁDZIELCZY
  • "BGJ"
  • "BRIDLE"
  • EUROFOAM
  • Firma BUDZIARSKI
  • "KANO" Sp. jawna
  • "MARKAB" Sp. z o.o.
  • MPGK
  • "NOVAMED" Sp. z o.o.
  • "PAN TADEUSZ"
  • "POLKOM"
  • "POL - SMAKS"
  • "PRZEMEX"
  • "RABEX"
  • "RUBIKON"
  • "SKOMUR" s.c.
  • STANDARD
  • "STEEL - BOX" Sp. jawna
  • "SUBET 2"
  • "TOMTEX" Sp. jawna
  • "UTMAR"
  • "WAMAD"
  • Zakład Optyczny ARKADIUSZ ŚLIWIŃSKI
  • Urząd Miasta Zgierza
IV edycja konkursu 2002/2003 "Strona Młodych"

Zgłoszenia:
SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 11, SP 12*, I SSP TPZ, Gim 1, Gim 2*, Gim 3, SLO im. R. Traugutta, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica, Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
* szkoły wycofały się z konkursu

Udział wzięło 13 szkół: 7 podstawowych, 2 gimnazja, 4 ponadgimnazjalne
Jury oceniło 13 prac

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 (50 pkt)
nagroda: książki, aparat cyfrowy
opiekun: Teresa Gębicka
autorzy: Łukasz Warych, Łukasz Zalepiński

II miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 (35 pkt)
nagroda: parasol, książka, drukarka
opiekun: Urszula Stępniak
autorzy: Patrycja Bramowska, Joanna Piątkowska, Żaneta Sobolewska, Marzena Wyrwas, Artur Bartosiak, Tomasz Plicha

III miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 (29 pkt)
nagroda: plecak, skaner
opiekun: Aleksandra Kowalczyk
autorzy: Aleksandra Janiszewska, Aleksandra Kolenda, Luiza Stolarska Aleksandra Zielińska, Tymoteusz Dziura, Patryk Powiłan, Kamil Tyszko

IV miejsce - I Społeczna Szkoła Podstawowa TPZ (24 pkt)
opiekun: Grażyna Urbańska
autorzy: Katarzyna Adamiak, Klara Amrozińska, Sandra Amrozińska, , Katarzyna Jabłońska, Zuzanna Lewandowska, Artur Dolaciński, Marcin Krasuski, Marek Pokora, Piotr Ryszewski, Marcin Staniewski, Mateusz Szeląg

V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 (17 pkt)
opiekun: Małgorzata Bogusławska
autorzy: Dominika Sterczewska, Julia Szkudlarek, Adrian Lewandowski

VI miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 5 (15 pkt)
opiekun: Elżbieta Olczak
autorzy: Agnieszka Bojarska, Paulina Drab, Magdalena Marcińska, Marcin Gołubienko

VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. W. Broniewskiego (14 pkt)
opiekun: Tadeusz Obiedziński
autor: Kamil Plewka

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - GIMNAZJUM NR 3 (45 pkt)
nagroda: książki, aparat cyfrowy
opiekun: Ryszard Gołębiowski
autorzy: Marta Wysocka, Andrzej Pruski, Krzysztof Socha, Grzegorz Stępniak

II miejsce - GIMNAZJUM NR 1 (27 pkt)
nagroda: parasol, książka, drukarka
opiekun: Grażyna Kacprzak
autorzy: Magdalena Borowiecka, Maria Burzyńska, Anna Drzazga, Agnieszka Leźnicka, Marta Urbańska

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. J. Cezaka (44 pkt)
nagroda: książki, aparat cyfrowy
opiekunowie: Teresa Stolarek, Andrzej Pawłowski
autorzy: Marcin Florczak, Maciej Grzesiak, Maciej Michał Zygmunt

II miejsce - Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (43 pkt)
nagroda: parasol, książka, drukarka
opiekun: Lucjan Stępień
autorzy: Michał Iwaniuk, Piotr Malanowski

III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica (37 pkt)
nagroda: plecak, skaner
opiekun: Piotr Kowalczyk
autorzy: Ewelina Żyrkowska, Łukasz Cwonda, Mateusz Lewandowski, Michał Wolski, Marcin Woźniak

IV miejsce - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta (33 pkt)
opiekun: Jolanta Kodłubańska
autorzy: Łukasz Bartkiewicz, Piotr Cajdler, Piotr Gaczyński, Michał Mroszczak, Michał Tybuś, Tomasz Wężyk

Dzięki sponsorom przyznano następujące nagrody: wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Szkoły, których autorzy stron zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody rzeczowe. Laureaci konkursu (uczniowie), którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy (zwiedzili parlament oraz obejrzeli film w kinie trójwymiarowym). Dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe - za zajęcie I miejsca radio, za zajęcie II miejsca zegarek, za zajęcie III miejsca bryloczek.

Sponsorzy:

  • Apteka "VERBENA"
  • Apteka E i A Cylke
  • Auto-Komis "JAR"
  • "AWGA-GRAND" Polskie Składy Budowlane
  • "BAGATELLA" Restauracja
  • BANK SPÓŁDZIELCZY
  • "BARDO"
  • "BGJ" Pokrycia Dachowe
  • "BRIDLE"
  • "BUDOPREF"
  • "DANAUCHEM"
  • Firma "BUDZIARSKI"
  • "FORNO-TERM"
  • Kwiatkowski - Zakład Ogólnobudowlany
  • "MARKAB" Sp. z o.o.
  • "MAT-BUD"
  • "MATEX-POL"
  • "MEGAM"
  • "MOTOMAX"
  • "NOVAMED" Sp. z o.o.
  • "PAN TADEUSZ" Księgarnia
  • "PILUX" s.c.
  • PPHU "MARK POL"
  • PH "PIAS"
  • "RUBIKON"
  • Sklep Wielobrażowy - Księgarnia
  • "SKOMUR" s.c.
  • "STANDART" Sp. jawna
  • "STEEL-BOX" Sp. jawna
  • "STYLME"
  • "SUBET 2"
  • TEXTIL UNIWERSAL "EURO"
  • "TELMARK"
  • "TOMTEX" Sp. jawna
  • "UTMAR" Sp. jawna
  • "UVA" Sp. jawna
  • Zakład Optyczny A. ŚLIWIŃSKI
  • Urząd Miasta Zgierza
V edycja konkursu 2003/2004 "Strona Internetowa Szkoły"

Zgłoszenia:
SP 3, SP 4*, SP 8, SP 11, SP 12, I SSP TPZ, Gim 1, Gim 2, Gim 3, ZSS TPZ*, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica, Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Prywatne Medyczne Studium Zawodowe Wydział technik Dentystycznych*, Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony
* szkoły wycofały się z konkursu

Udział wzięło 12 szkół: 5 podstawowych, 3 gimnazja, 4 ponadgimnazjalne
Jury oceniło 12 prac

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 (64 pkt)
nagroda: książka, monitor, klawiatura multimedialna
opiekun: Teresa Gębicka
autorzy: Maciej Jagusiak, Rafał Karasiewicz, Andrzej Karmański, Michał Łoin

II miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 (53 pkt)
nagroda: książka
opiekun: Małgorzata Bogusławska
autorzy: Dominik Kujawski, Monika Lis, Adrian Lewandowski, Dominika Sterczewska, Julia Szkudlarek

III miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 im. Dąbrowszczaków (48 pkt)
nagroda: książka
opiekun: Urszula Stępniak
autorzy: Marta Gąsiewska, Patrycja Flisiak, Sylwia Jaszczuk, Dariusz Kazimierczak, Magdalena Owczarczyk, Mariusz Matelski, Małgorzata Stankowska

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej (46 pkt)
opiekunowie: Dorota Pawlik, Dariusz Szymański
autorzy: Marcelina Forenc, Karolina Sobierajska, Dawid Stodołkiewicz

V miejsce - I Społeczna Szkoła Podstawowa TPZ (37 pkt)
opiekun: Joanna Galant
autor: Marcin Krasuski

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - GIMNAZJUM NR 1 (70 pkt)
nagroda: książka, monitor, klawiatura multimedialna
opiekun: Bożysław Dybowski
autorzy: Rafał Maciak, Rafał Pajor

II miejsce - GIMNAZJUM NR 3 (60 pkt)
nagroda: książka
opiekun: Ryszard Gołębiowski
autorzy: Michał Adamczyk, Grzegorz Izydorczyk, Tomasz Plicha, Bartosz Szczepaniak, Adam Zamojski

III miejsce - GIMNAZJUM NR 2 (34 pkt)
nagroda: książka
opiekun: Tadeusz Obiedziński
autorzy: Marek Balcerzak, Andrzej Grochocki, Kamil Plewka

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica (61 pkt)
nagroda: książka, monitor, klawiatura multimedialna
opiekunowie: Piotr Kowalczyk, Maciej Darnikowski
autorzy: Ewelina Żyrkowska, Łukasz Cwonda, Aleksander Gabara, Jan Górski, Mateusz Lewandowski, Michał Wolski, Marcin Woźniak

II miejsce - Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony (58 pkt)
nagroda: książka
opiekun: Teresa Stolarek
autor: Adam Stolarek

III miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. J. Cezaka (52 pkt)
nagroda: książka
opiekun: Teresa Stolarek
autorzy: Piotr Bednarek, Piotr Chwirot, Marcin Florczak, Maciej Grzesiak, Tomasz Jatczak, Krystian Radzyński, Maciej Zygmunt

IV miejsce - Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (49 pkt)
opiekun: Lucjan Stępień
autorzy: Michał Iwaniuk, Piotr Malanowski

Dzięki sponsorom przyznano następujące nagrody: wszyscy uczestnicy konkursu (szkoły, opiekunowie, uczniowie) otrzymali pamiątkowe dyplomy. Szkoły, których autorzy stron zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody rzeczowe. Opiekunowie (nauczyciele), którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali parasole. Laureaci konkursu (uczniowie), którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pojadą na jednodniową wycieczkę do Chorzowa (odwiedzili największy w Polsce Lunapark oraz zwiedzili Planetarium). Dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe: za zajęcie I miejsca myszki optyczne, za zajęcie II miejsca słuchawki.

Sponsorzy:

  • Apteka E i A Cylke
  • Apteka "Pod Czwórką"
  • Auto-Komis "JAR"
  • "AWGA-GRAND" Polskie Składy Budowlane
  • BANK SPÓŁDZIELCZY
  • "BARDO"
  • "BGJ" Pokrycia Dachowe
  • Firma "BUDZIARSKI"
  • "FORNO-TERM"
  • Kwiatkowski - Zakład Ogólnobudowlany
  • "MARKAB" Sp. z o.o.
  • "MAT-BUD"
  • "NOVAMED" Sp. z o.o.
  • "PAN TADEUSZ" Księgarnia
  • "RUBIKON"
  • "SKOMUR" s.c.
  • "STANDART" Sp. jawna
  • "STEEL-BOX" Sp. jawna
  • TEXTIL UNIWERSAL "EURO"
  • "TELMARK"
  • "TOMTEX" Sp. jawna
  • "UTMAR" Sp. jawna
  • "UVA" Sp. jawna
  • Urząd Miasta Zgierza
VI edycja konkursu 2004/2005 "Wokół nas, czyli szkoła znana i nieznana"

Zgłoszenia:
SP 1 (2 prace), SP 3, SP 4 (2 prace), SP 5, SP 8, SP 10, SP 11 (2 prace), SP 12, Gim 1, Gim 2 (3 prace), Gim 3 (3 prace), ZSS TPZ (Społ. Gim.), ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica (3 prace), Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ZSS TPZ (Społ. LO), SLO im. R. Traugutta*, Prywatne Medyczne Studium Zawodowe E. Nagadowskiego Wydział Technik Dentystycznych
* szkoła wycofała się z konkursu

Udział wzięło 17 szkół: 8 podstawowych, 4 gimnazja, 5 ponadgimnazjalnych
Jury oceniło 26 prac (max ilość punktów wynosiła 70)

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Zgierzu (57 pkt)
autorzy: Malwina Hut, Maria Piekutowska, Kacper Grabowski, Jakub Wiśniewski
opiekun: Teresa Gębicka

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Zgierzu (52,5 pkt)
autorzy: Ewa Spanowska, Marika Bartnik, Maciej Jagusiak, Michał Łoin
opiekun: Teresa Gębicka

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków w Zgierzu (52,5 pkt)
autorzy: Patrycja Górna, Judyta Grzelak, Natalia Kończarek, Marcin Malinowski, Damian Ptaszyński, Piotr Król, Krzysztof Marciniak
opiekun: Urszula Stępniak

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. L. Waryńskiego w Zgierzu (40 pkt)
autor: Krzysztof Stępień
opiekunowie: Krystyna Szyszka, Anna Czekalska

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu (40 pkt)
autorzy: Katarzyna Żądło, Agnieszka Kozimińska, Antoni Zamojski, Marcin Modliński, Dariusz Ciechanowski, Karol Wiśniewski
opiekunowie: Dorota Pawlik, Dariusz Szymański

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 - strona dziewczyn (35,5 pkt)
autorzy: Aleksandra Janiszewska, Aleksandra Zielińska
opiekun: Aleksandra Kowalczyk

V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 (30 pkt)
autorzy: Daria Wieczorek, Natalia Truszkowska, Patrycja Marnik, Daniel Wróblewski, Maciej Szymczak
opiekunowie: Paweł Marynowicz, Beata Ruman

VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 - strona chłopców (24,5 pkt)
autorzy: Patryk Powiłan, Tymoteusz Dziura, Kamil Tyszko, Sebastian Jędrzejczak
opiekun: Aleksandra Kowalczyk

VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 - druga praca (24,5 pkt)
autorzy: Łukasz Krawczyk, Adrian Banasiak
opiekunowie: Krystyna Szyszka, Anna Czekalska

VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 (17 pkt)
autorzy: Łukasz Stańczyk, Krystian Nitecki, Przemysław Prusinowski, Szymon Olczak, Adrian Jędrzejczak,
opiekun: Małgorzata Bogusławska

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 (9,5 pkt)
autor: Marcin Białkowski
opiekun: Elżbieta Olczak

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - Gimnazjum Nr 3 im. A. Mickiewicza w Zgierzu - pierwsza praca (37,5 pkt)
autorzy: Michał Adamczyk, Jan Paweł Fijałkowski, Przemysław Gwarczyk, Grzegorz Izydorczyk, Łukasz Kowalczyk, Łukasz Mierzwa, Tomasz Plicha, Adam Zamojski.
opiekun: Ryszard Gołębiowski

III miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu (35 pkt)
autorzy: Jakub Lewacki, Grzegorz Mirowski, Agnieszka Nyczaj, Sylwia Cichowska, Agnieszka Dziarmaga, Artur Woźniak
opiekun: Elżbieta Szpruch

IV miejsce - ZSS TPZ - Społeczne Gimnazjum (24 pkt)
autorzy: Katarzyna Jabłońska, Wojciech Bugno, Maciej Bugno
opiekun: Krzysztof Świeboda

V miejsce - Gimnazjum Nr 3 - druga praca (20,5 pkt)
autorzy: Grzegorz Izydorczyk, Adam Zamojski, Jan Paweł Fijałkowski, Przemysław Gwarczyk, Łukasz Kowalczyk, Łukasz Mierzwa,
opiekun: Ryszard Gołębiowski

VI miejsce - Gimnazjum Nr 3 - trzecia praca (19 pkt)
autorzy: Marcin Berner, Michał Dawidowicz, Łukasz Gołek, Karol Kowalczyk
opiekun: Mieczysław Pyznarski

VII miejsce- Gimnazjum Nr 2 - pierwsza praca (17 pkt)
autor: Artur Gzik
opiekun: Tadeusz Obiedziński

VIII miejsce - Gimnazjum Nr 2 - trzecia praca (10 pkt)
autor: Justyna Gil
opiekun: Irena Ratuszniak

IX miejsce - Gimnazjum Nr 2 - druga praca (5 pkt)
autorzy: Jolanta Kocerba, Marta Borowska, Maciej Gąsiorowski, Łukasz Gałkiewicz
opiekun: Tadeusz Obiedziński

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (44 pkt)
autorzy: Dorota Modlińska, Marta Otwinowska
opiekun: Lucjan Stępień

III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu - trzecia praca (40 pkt)
autorzy: Jowita Podwysocka, Kasia Śmietanka, Ania Żyrkowska, Karolina Zielewska, Kasia Grzelak,
opiekun: Maciej Darnikowski

IV miejsce - ZSO im. S. Staszica - pierwsza praca (35 pkt)
autorzy: Krzysztof Pisera Andrzej Zamojski
opiekun: Piotr Staruch

V miejsce - ZS nr 1 im. J. Cezaka (29 pkt)
autorzy: Marcin Florczak, Maciej Grzesiak
opiekun: Teresa Stolarek

VI miejsce - ZSS TPZ - Społeczne Liceum (18 pkt)
autorzy: Piotr Biernacik, Paula Nowicka, Patrycja Amrozińska
opiekun: Krzysztof Świeboda

VII miejsce - ZSO im. S. Staszica - druga praca (17 pkt)
autorzy: Jarosław Bączyk, Damian Krasnopolski, Marcin Wójcik
bez opiekuna

VIII miejsce - Prywatne Medyczne Studium Zawodowe E. Nagadowskiego Wydział Technik Dentystycznych (11 pkt)
autorzy: Małgorzata Łuczyńska, Łukasz Michlewski
opiekun: Edyta Dzięgielewska

Dzięki sponsorom przyznano następujące nagrody: wszyscy uczestnicy konkursu (opiekunowie, uczniowie) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki promocyjne. Opiekunowie (nauczyciele), którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody rzeczowe. Laureaci konkursu (uczniowie), którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pojadą na dwudniową wycieczkę do Wrocławia (22-23.06.2005). Dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe:

  • za zajęcie I miejsca - klawiatury, myszki optyczne, głośniki, podkładki
  • za zajęcie II miejsca - zegarki, duże futerały, podkładki
  • za zajęcie III miejsca - słuchawki, małe futerały, podkładki.

Sponsorzy:

  • Apteka E. i A. Cylke
  • Apteka "Pod Czwórką"
  • Auto-Komis "JAR"
  • BANK SPÓŁDZIELCZY
  • "BGJ" Pokrycia Dachowe
  • "EKO BORUTA"
  • "EUROFOAM"
  • Firma "BUDZIARSKI"
  • "GDZIEKOLWIEK" komputery
  • Kwiatkowski - Zakład Ogólnobudowlany
  • "MARKAB" Sp. z o.o.
  • "NOVAMED" Sp. z o.o.
  • "EURON"
  • "SKOMUR" s.c.
  • "SOWINEX" Odlewnia Metali
  • "STANDART" Sp. jawna
  • "STEEL-BOX" Sp. jawna
  • TEXTIL UNIWERSAL "EURO"
  • "TELMARK"
  • "TOMTEX" Sp. jawna
  • "UTMAR" Sp. jawna
  • "UVA" Sp. jawna
  • "UNIDRUK"
  • Urząd Miasta Zgierza

Piekarnia "KED" zapewniła słodki poczęstunek w czasie uroczystości ogłoszenia wyników konkursu

VII edycja konkursu 2005/2006 "Szkoła online"

Zgłoszenia:
SP 1, SP 3, SP 4*, SP 8, SP 10, SP 11*, SP 12, I SSP*, Gim 1, Gim 2, Gim 3, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica, Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, SLO im. R. Traugutta, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy*
* szkoła wycofała się z konkursu

Udział wzięło 12 szkół: 5 podstawowych, 3 gimnazja, 4 ponadgimnazjalne.
Jury oceniło 12 prac

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. L. Waryńskiego w Zgierzu
autor: Krzysztof Stępień
opiekun: Krystyna Szyszka

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków w Zgierzu
autorzy: Bartłomiej Bartczak, Krzysztof Kominiak, Dominika Skowrońska, Jakub Tomczak
opiekun: Urszula Stępniak

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zgierzu
autorzy: Adrian Jędrzejczak, Krystian Nitecki, Szymon Olczak, Przemysław Prusinowski, Krystian Sobierajski, Łukasz Stańczyk, Jakub Szymański
opiekun: Małgorzata Bogusławska

III miejsce - nie przyznano

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu
autorzy: Damian Dylewski, Emilia Kubiak, Mateusz Pabich, Agnieszka Pietrzykowska, Karolina Sobierajska
opiekun: Teresa Gębicka

II miejsce - Gimnazjum Nr 3 im. A. Mickiewicza w Zgierzu
autorzy: Michał Adamczyk, Marcin Berner, Łukasz Gołek, Michał Gołębiowski, Dymitr Janicki, Karol Kowalczyk, Maciej Kupś, Tomasz Plicha
opiekun: Ryszard Gołębiowski

III miejsce - nie przyznano

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
autorzy: Daniel Kuruc
opiekun: Marek Sadowski

II miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu
autorzy: Krzysztof Pisera, Andrzej Zamojski, Tomasz Słomiak
opiekun: Piotr Staruch

III miejsce - nie przyznano

Dzięki sponsorom przyznano następujące nagrody: wszyscy uczestnicy konkursu (opiekunowie, uczniowie) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki promocyjne. Opiekunowie (nauczyciele), którzy zajęli pierwsze miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci komputerowych pamięci przenośnych (pendrive 1GB). Laureaci konkursu (uczniowie), którzy zajęli pierwsze miejsca pojechali na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie (20-21.06.2006). Dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe:

  • za zajęcie I miejsca monitory LCD 19"
  • za zajęcie II miejsca komputerowe pamięci przenośne (pendrive 512MB)
  • III miejsce nie zostało przyznane w żadnej kategorii.

Sponsorzy:

  • Apteka E. i A. Cylke
  • Apteka "Pod Czwórką"
  • Auto-Komis "JAR"
  • BANK SPÓŁDZIELCZY
  • "BGJ" Pokrycia Dachowe
  • "EUROFOAM"
  • "MARKAB" Sp. z o.o.
  • "EURON"
  • "SKOMUR" s.c.
  • "SOWINEX" Odlewnia Metali
  • "STEEL-BOX" Sp. jawna
  • TEXTIL UNIWERSAL "EURO"
  • "TELMARK"
  • "UTMAR" Sp. jawna
  • "UNIDRUK"
  • Urząd Miasta Zgierza

Piekarnia "KED" zapewniła słodki poczęstunek w czasie uroczystości ogłoszenia wyników konkursu

VIII edycja konkursu 2006/2007 "Pasjonaci i hobbyści"

Zgłoszenia:
SP 3, SP 4, SP 8, SP 10, SP 11, SP 12, Gim 1, Gim 2, Gim 3, Społ. Gim TPZ, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica, ZZSP im. Jana Pawła II, SLO im. R. Traugutta, Społ. LO TPZ*, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
* szkoła wycofała się z konkursu

Udział wzięło 16 placówek: 6 szkół podstawowych, 4 gimnazja, 4 szkoły ponadgimnazjalne, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Jury oceniło 25 prac konkursowych (max ilość punktów wynosiła 60).

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zgierzu (47 pkt)
autor: Piotr Stasiński
opiekun: Aleksandra Kowalczyk

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zgierzu (44 pkt)
autorzy: Ewelina Marczyk, Karolina Kowalska, Paulina Dziobak, Karolina Sobczak,Sylwia Walczak
opiekun: Paweł Marynowicz

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Zgierzu (43 pkt)
autorzy: Daria Zając, Julia Jarmusz, Borys Ornowski, Patryk Sędziak
opiekun: Piotr Bekrycht

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków w Zgierzu (42 pkt)
autorki: Ewa Filipińska, Monika Niewiadomska
opiekun: Urszula Stępniak

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zgierzu (42 pkt)
autor: Seweryn Stelmachowski
opiekun: Aleksandra Kowalczyk

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zgierzu (42 pkt)
autorzy: Łukasz Stańczyk, Jakub Szymański, Paweł Bartkiewicz, Szymon Olczak, Krystian Nitecki
opiekunowie: Małgorzata Bogusławska, Anna Stańczyk

V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków w Zgierzu (41 pkt)
autor: Michał Pabiańczyk
opiekun: Urszula Stępniak

VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zgierzu (40 pkt)
autorki: Zosia Owczarczyk, Wiola Łuba
opiekun: Paweł Marynowicz

VII miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu (po 25 pkt)
I praca - autorka: Monika Weteska
II praca - autorka: Marcjanna Juras
opiekun: Dariusz Szymański

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu (59 pkt)
autor: Krystian Lenarczyk (rower - nagroda specjalna, od sponsora TEXTIL UNIWERSAL "EURO" oraz szczoteczka elektryczna "DOMFACH")
opiekun: Tadeusz Obiedziński

II miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu (49 pkt)
autorka: Katarzyna Rybińska
opiekun: Tadeusz Obiedziński

III miejsce - Gimnazjum Nr 3 im. A. Mickiewicza w Zgierzu (45 pkt)
autorzy: Marcin Berner, Łukasz Gołek, Karol Kowalczyk, Maciej Kupś, Mateusz Wasiak
opiekun: Mieczysław Pyznarski

IV miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu (44 pkt)
autorzy: Izabela Tomczak, Damian Dylewski, Mateusz Pabich
opiekun: Teresa Gębicka

V miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu (36 pkt)
autorzy: Bartłomiej Bartczak, Krzysztof Kominiak, Jakub Tomczak
opiekun: Teresa Gębicka

VI miejsce - Społeczne Gimnazjum TPZ w Zgierzu (35 pkt)
autor: Mateusz Banasiak
opiekun: Krzysztof Świeboda

VII miejsce - Gimnazjum Nr 3 im. A. Mickiewicza w Zgierzu (30 pkt)
autorzy: Michał Rosiak, Jakub Juszczak, Marcin Ostafin, Artur Pawlak, Jakub Fijałkowski, Piotr Pietrzak
opiekun: Mieczysław Pyznarski

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. J. Cezaka w Zgierzu (48 pkt)
autorzy: Łukasz Borowski, Jakub Kowalski, Łukasz Kunowski, Rafał Pawlak, Adam Świderski
opiekunowie: Teresa Stolarek, Andrzej Pawłowski

II miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu (47 pkt)
autorzy: Małgorzata Banasiak, Katarzyna Kolczyńska, Paulina Kacela, Maciej Gąsiorowski
opiekun: Piotr Staruch

III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu (44 pkt)
autorzy: Łukasz Kacprzak, Adrian Kasiński, Damian Krauze, Jakub Muras, Krystian Trepczyński
opiekun: Maciej Darnikowski

IV miejsce - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta (po 43 pkt)
I praca - autorka: Anna Budzisz
II praca - autorzy: Grzegorz Mirowski, Jakub Stefankiewicz, Adam Zamojski
opiekun: Marek Sadowski

V miejsce - Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II (26 pkt)
autorzy: Przemysław Krawczyk, Paweł Grzybowski
opiekun: Lucjan Stępień

WYRÓŻNIENIA

Państwowa Szkoła Muzyczną I stopnia w Zgierzu
autor: Michał Kociszewski
opiekun: Wojciech Bogusławski
(upominki od księgarni "Pan Tadeusz" - książki)

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu
autorzy: Krzysztof Bem, Milena Garus, Małgorzata Dębska, Robert Kaleta
opiekunowie: Iwona i Adam Kubiak
(drobne upominki od sponsorów - firma "Novamed" ufundowała krokomierze, a księgarnia "Pan Tadeusz" książki)

Dzięki sponsorom przyznano następujące nagrody: wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz torby promocyjne z drobnymi upominkami. Uczniowie - laureaci konkursu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pojadą na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki (19-20.06.2007). Dodatkowo uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe:

  • za zajęcie I miejsca - m. in. monitory
  • za zajęcie II miejsca - m. in. drukarki
  • za zajęcie III miejsca - m. in. mp4.

Opiekunowie prac, które zajęły trzy pierwsze miejsca również w tym roku otrzymują drobne nagrody rzeczowe.

Sponsorzy:

  • ADRIAN Fabryka Rajstop
  • Apteka E. Cylke, A. Cylke Sp. j.
  • Apteka POD CZWÓRKĄPPHU ARIS Firma motoryzacyjnaAUTO-KOMIS JAR
  • BANK SPÓŁDZIELCZYBEST s.c.
  • PHU BGJ Pokrycia Dachowe
  • P.W. BUD-INŻ Sp. z o.o.COLEX Sp. z o.o.
  • EKO-BORUTA Sp. z o.o.
  • DOMFACH
  • EKO-BORUTA Sp. z o.o.
  • ENERGETYKA BORUTA Sp. z o.o.
  • EUROFOAM POLSKA Sp. z o.o.
  • EURON Sp. z o.o.
  • FH GOFRO
  • JASZPOL Sp. z o.o.
  • MADOX Stomatologia Protetyka
  • MAG-RYS
  • MARKAB Sp. z o.o.
  • MATEX-POL
  • NOVAMED Sp. z o.o.
  • PAN TADEUSZ KsięgarniaPOLSIL P.W.
  • SKOMUR s.c.
  • SOWINEX ZWM Odlewnia Metali
  • STEEL-BOX Sp. j.
  • TEXTIL UNIWERSAL "EURO"
  • PPHU TELMARK Sp. z o.o.
  • UNIDRUK s.c.
  • UTMAR Sp. j.
  • WIST Drukarnia Offsetowa

Cukiernia "IMPASTO" zapewniła słodki poczęstunek w czasie uroczystości ogłoszenia wyników konkursu (11.06.2007)

Podczas VIII edycji konkursu sponsorzy ofiarowali 11,5 tys. zł oraz nagrody rzeczowe:

  • ADRIAN Fabryka Rajstop (rajstopy i podkolanówki)
  • BEST s.c. (płyty DVD)
  • DOMFACH (elektryczna szczoteczka do zębów)
  • NOVAMED Sp. z o.o. (krokomierze i aparat do mierzenia ciśnienia)
  • PAN TADEUSZ Księgarnia (książki)
  • TEXTIL UNIWERSAL "EURO" (rower)

Zobacz:

IX edycja konkursu 2007/2008 "Ocalić od zapomnienia..."

Zgłoszenia:
SP 1, SP 3, SP 5*, SP 8*, SP 10*, SP 11, SP 12, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia*, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Gim 1, Gim 2*, Gim 3, Społ. Gim TPZ, ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica, ZZSP im. Jana Pawła II*, SLO im. R. Traugutta, Społ. LO TPZ*
* szkoła wycofała się z konkursu

Udział wzięło 11 placówek: 5 szkół podstawowych, 3 gimnazja, 3 szkoły ponadgimnazjalne
Jury oceniło 14 prac konkursowych (max ilość punktów wynosiła 80).

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Dąbrowszczaków w Zgierzu (66 pkt)
"KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE"
autorzy: Weronika Gębicka, Kinga Lesiakowska, Dominika Skowrońska, Bartek Sobczak, Marcin Ulański
opiekun: Urszula Stępniak

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu (63 pkt)
"JERZY WIECZOREK"
autorki: Klaudia Biernaciak, Daria Drwal
opiekunowie: Aurelia Krawczyk, Dariusz Szymański

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 z oddziałami integracyjnymi (59 pkt)
"LUCJAN SIKORSKI"
autorzy: Ewa Boruta, Joanna Sikorska, Magda Wasilewska, Wiktor Krawczyk, Konrad Kwiatkowski
opiekunki: Magdalena Medyńska, Krystyna Szyszka

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Zgierzu (48 pkt)
autorzy: Kamila Kmieciak, Piotr Marczak-Maciak
opiekun: Piotr Bekrycht

V miejsce - Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 13 w Zgierzu (26 pkt)
autorzy: Maja Miernik, Łukasz Czapnik, Robert Kaleta
opiekunowie: Iwona Kubiak, Robert Podgórski

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - nie przyznano

III miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu (54 pkt)
I praca - "ZGIERSKIE WŁÓKIENNICTWO"
autor: Krzysztof Stępień
II praca - "ZGIERSKIE KAPLICZKI"
autorzy: Marta Bartosiak, Hanna Witczak, Bartłomiej Bartczak, Krzysztof Kominiak
opiekun: Teresa Gębicka

IV miejsce - Społeczne Gimnazjum TPZ w Zgierzu (42 pkt)
I praca -"ADAM GUTKOWSKI"
autor: Mateusz Banasiak
II praca - "DWORKI W WOJ. ŁÓDZKIM"
autor: Seweryn Stelmachowski
opiekun: Krzysztof Świeboda

V miejsce - Gimnazjum Nr 3 im. A. Mickiewicza w Zgierzu (40 pkt)
"ŁAŹNIA MIEJSKA W ZGIERZU"
autorzy: Dariusz Ciechanowski, Damian Deska, Łukasz Stańczyk
opiekun: Anna Świercz

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. J. Cezaka (59 pkt)
"HISTORIA PŁYWANIA W ZGIERZU"
autorzy: Radosław Banaszek, Rafał Pawlak, Mateusz Walendziak, Artur Swoboda
opiekun: Teresa Stolarek

III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica (57 pkt)
"PAMIĘCI NIEŻYJĄCYCH ZGIERSKICH NAUCZYCIELI"
autorzy: Agata Gieraga, Łukasz Cichoszewski, Bartosz Kling, Maciej Kowalski
opiekun: Piotr Staruch

IV miejsce - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta (46 pkt)
I praca - "ŚLADAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ W ZGIERZU"
autorzy: Marcin Berner, Łukasz Gołek vel Ambroziak, Karol Kowalczyk, Mateusz Wasiak
II praca - "HISTORIA ZESŁANIA HELENY PIETRZYCKIEJ NA SYBIR"
autor: Mateusz Pabich
opiekun: Marek Sadowski

Nagrody: 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz torby promocyjne z drobnymi upominkami. Uczniowie - laureaci konkursu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pojechali na jednodniową wycieczkę do Torunia i Ciechocinka (18.06.2008). Dodatkowo uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe:

  • za zajęcie I miejsca - m. in. monitory 20"
  • za zajęcie II miejsca - m. in. dyski USB
  • za zajęcie III miejsca - m. in. zestaw głośników.

Opiekunowie prac, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Wszystkie nagrody rzeczowe oraz wycieczkę ufundował Urząd Miasta Zgierza.

X edycja konkursu 2008/2009 "Zgierz w przyszłości"

Termin zgłoszenia udziału w konkursie upłynął 31 stycznia 2009 roku.

Zgłoszenia (15 placówek):

  • Szkoły Podstawowe: Nr 1 z oddziałami integracyjnymi*, Nr 3 im. Dąbrowszczaków*, Nr 8, Nr 10, Nr 11, Nr 12 im. Armii Krajowej;
  • Gimnazja: Nr 1*, Nr 2 im. J. Kochanowskiego, Nr 3 z oddziałami integracyjnymi im. A. Mickiewicza*, Społeczne Gimnazjum TPZ*;
  • Szkoły Ponadgimnazjalne: ZS Nr 1 im. J. S. Cezaka, ZSO im. S. Staszica I LO, ZZSP im. Jana Pawła II, SLO im. R. Traugutta*, Społeczne LO TPZ*

Termin ostatecznej publikacji prac w Internecie upływa 30 kwietnia 2009 roku.
* rezygnacja z udziału w konkursie

W konkursie udział wzięło 8 placówek: 4 szkoły podstawowe, 1 gimnazjum, 3 szkoły ponadgimnazjalne
Jury oceniło 8 prac konkursowych (max ilość punktów wynosiła 50)

Finał konkursu (ogłoszenie wyników i wręczenie nagród) odbył się 9 czerwca 2009 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zgierza (pl. Jana Pawła II 16, s. 114)

Laureaci:

KATEGORIA - SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 8 (30 pkt)
Autorzy: Michał Czarnecki, Wiktoria Osińska, Klaudia Pelikan, Michał Stańczyk, Maria Walicka
Opiekunowie: Małgorzata Bogusławska, Anna Stańczyk

II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 11 (28 pkt)
Autorzy: Krystian Kołodziejczyk, Marcin Styczeń
Opiekun: Piotr Bekrycht

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 10 (25 pkt)
Autorzy: Joanna Jędrzejczak, Anna Łapkowska, Paweł Paliński, Justyna Urazińska, Martyna Wiśniewska
Opiekun: Paweł Marynowicz

IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej (17 pkt)
Autorzy: Weronika Kliszko, Aleksandra Pakuła, Małgorzata Panasiuk, Inga Rychlik, Paulina Wojciechowska
Opiekunowie: Magdalena Łodwig, Dariusz Szymański

KATEGORIA - GIMNAZJA

I miejsce - Gimnazjum Nr 2 im. Jana Kochanowskiego (39 pkt)
Autorzy: Dominik Damięcki, Adrian Milczarek, Danuta Lisiecka, Piotr Skibiński, Marcin Ulański
Opiekunowie: Grażyna Skotarek, Tadeusz Obiedziński

KATEGORIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica (32 pkt)
Autorzy: Maciej Pawlak, Radosław Olejniczak, Maciej Staruch
Opiekun: Maciej Darnikowski

II miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. J. Cezaka (30 pkt)
Autorzy: Agnieszka Glińska, Milena Majchrzak, Karolina Wojciechowska
Opiekunowie: Teresa Stolarek, Elżbieta Zielińska

III miejsce - Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II (20 pkt)
Autorzy: Mateusz Grochowski, Paweł Kacprzak, Krystian Kozak
Opiekun: Wioletta Włodarska

Nagrody:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz torby promocyjne z drobnymi upominkami. Uczniowie - laureaci konkursu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pojechali na jednodniową wycieczkę do Kazimierza (17.06.2009) - zobacz Galerię zdjęć. Dodatkowo uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe:

  • za zajęcie I miejsca - m. in. drukarki
  • za zajęcie II miejsca - m. in. kamery internetowe
  • za zajęcie III miejsca - m. in. mp4.

Opiekunowie prac, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymali drobne nagrody rzeczowe (m.in. mp4).

Wszystkie nagrody rzeczowe oraz wycieczkę ufundował Urząd Miasta Zgierza.

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

12748
Usuń

Przerwa w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, w dniach 25-26.09.2017 r. w godz. 8:00-16:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody przy:...
12734
Usuń

Okresowa zmiana tras tramwajów linii 45, 46

W związku z Light Move Festival 2017, w dniach 29 września - 1 października 2017 r. w godz. ok. 17:00-1:00 na terenie Łodzi nastąpią zmiany w...
12614
Usuń

Okresowa zmiana tras tramwajów linii 17, 45, 46

W związku z pracami torowymi w Łodzi na pl. Wolności, od dnia 11 września 2017 r.  do odwołania ulegną zmianie trasy tramwajów linii 17, 45, 46 (...
12168
Usuń

Bilety na liniach autobusowych 6 i 61

Na terenie miasta Zgierza na liniach autobusowych 6 i 61, obowiązują wyłącznie zgierskie bilety MUK lub wprowadzony w maju 2017 r. Współny Bilet...
11879
Usuń

Remont ul. Śniechowskiego

Od 12 czerwca do 29 września 2017 r. trwać będzie przebudowa ul. Śniechowskiego (szczegółowe informacje). Kompleksowo zmodernizowane zostaną:...
10697
Usuń

Nowe harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów (od lutego 2017 r. do stycznia 2018 r.) Uwaga! Mieszkańcy domków jednorodzinnych sprawdźcie: w którym rejonie leży Twoja...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS