Ciekawostki (Zgierz w literaturze, Zgierskie nazewnictwo)

W tym miejscu znajdziecie Państwo ciekawostki o naszym mieście i ludziach w nim żyjących.

Są to informacje, których nie ma w encyklopediach. Większość z nich istnieje w pamięci mieszkańców, najczęściej ożywają podczas uroczystości rodzinnych. W wielu domach opowiada się ciekawe rodzinne historie wplecione w dzieje naszego miasta. Przekazywane z pokolenia na pokolenie niestety umykają naszej pamięci. Może warto podzielić się nimi, gdyż pozwolą innym poznać życie Zgierza. Kto wie, czy nie z ciekawszej strony ?

Dotarcie do takich niecodziennych informacji jest niezmiernie trudne i wymaga nie lada wysiłku. Dlatego liczymy na Państwa pomoc i wiedzę.

Galerie zdjęć

Wizyta Magdaleny Gawin - 9.02.2017 r.

Uroczyste otwarcie filii biblioteki

ALBERTIANA w Zgierzu - 26.01.2017 r.

Czytelniczy happening "Podaj książkę" - 23.01.2017 r.

Spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zgierzu - 19.01.2017 r.