Menu główne

Inwestycje w trakcie realizacji

Logo Zgierz się robi

Zobacz na mapie 

 

Inne:

Przebudowa budynku szkoły na budynek mieszkalny przy ul. Chemików 9-11 
W ramach przebudowy powstanie 48 mieszkań jedno i dwupokojowych. W budynku realizowana jest druga klatka schodowa i dodatkowe wyjścia. Na chwilę obecną (28.11.2016r.) wyburzono wszystkie ściany działowe i zdemontowano okna przystosowując budynek do nowej stolarki okiennej. Zdemontowano również wszystkie instalacje wewnętrzne. Ocieplono i wykonano nowe pokrycie dachu. Koszt inwestycji w 2016 r. 1.288.846,14 zł. Ogółem przeznaczone: 3.431.525,00 zł. 

 


Infrastruktura sportowa w ramach Budżetu Obywatelskiego 
Wykonanie siłowni wraz z wyposażeniem na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Wschodnia 2) w ramach II edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Inwestycja polega na rozbudowie istniejącej hali zapaśniczo-łuczniczej o dodatkowe pomieszczenie, które będzie funkcjonowało jako siłownia wraz z wykonaniem instalacji elektrycznej oraz grzewczej. Do siłowni zostaną dostarczone nowe urządzenia do ćwiczeń. 

Budowa siłowni - 11.09.2017 r.     Budowa siłowni - 11.09.2017 r.

Infrastruktura sportowa - Hala MOSiR  
Modernizacja infrastruktury sportowej na terenie miasta Zgierza - Hali Sportowej MOSiR (ul. Wschodnia 2) - II etap 

Władze Zgierza na projekt modernizacji infrastruktury sportowej pozyskały ponad 2,5 mln złotych. Całkowita wartość projektu to 5,3 mln złotych. Przy Szkole Podstawowej nr 5 pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo boisko wielofunkcyjne. MOSiR czeka gruntowna modernizacja pomieszczeń. Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Rozwoju w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja zaplecza sanitarno-szatniowego hali sportowej MOSiR przy ul. Wschodniej oraz boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu". 

Hala zgierskiego MOSiR zyskała w latach 2016/2017 nową elewację (I etap), teraz przyszedł czas na remont wewnątrz budynku. Przebudowywane są szatnie i korytarze, przy okazji zmodernizowane zostaną: system ogrzewania, wentylacja i kanalizacja.  Korytarze będą teraz szersze, a w łazienkach pojawią się nowe umywalki i glazura. Znajdzie się też miejsce na salę konferencyjną. Hala zostanie dostosowana do rangi mistrzowskich zawodów, jakie są w niej organizowane. Budynek nie został wyłączony z użytkowania, najpierw wyremontowane zostaną szatnie i korytarze po wschodniej stronie, następnie po zachodniej. A w sąsiedztwie powstaje właśnie nowa hala sportowa. 

 

 

Infrastruktura sportowa - SP 5 

Modernizacja infrastruktury sportowej na terenie miasta Zgierza - przebudowa boisk sportowych: boiska wielofunkcyjnego oraz piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. 1 Maja 63 w Zgierzu realizowana jest inwestycja polegająca na rozbudowie boisk: boiska wielofunkcyjnego na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu oraz boiska piłkarskiego na boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej. Nowe boisko piłkarskie będzie zatwierdzane przez Łódzki związek piłki nożnej, a nawierzchnia wykonana z najwyższej jakości materiałów z certyfikatem Fifa.

Władze Zgierza na projekt modernizacji infrastruktury sportowej pozyskały ponad 2,5 mln złotych. Całkowita wartość projektu to 5,3 mln złotych. Przy szkole pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo boisko wielofunkcyjne. MOSiR czeka gruntowna modernizacja pomieszczeń. Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Rozwoju w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja zaplecza sanitarno-szatniowego hali sportowej MOSiR przy ul. Wschodniej oraz boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu".  

Teren przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Zgierzu zostanie przebudowany. Przy ul. 1. Maja 63 pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo powstanie boisko wielofunkcyjne. W dniu 8 czerwca 2018 r. odbył się odbiór inwestycji.

 

 

Modernizacja energetyczna budynków zasobu komunalnego oraz użyteczności publicznej Miasta Zgierza 
 • Urząd Stanu Cywilnego - ul. 1. Maja 5, 
 • Urząd Miasta Zgierza - pl. Jana Pawła II 16, 
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu - ul. Wschodnia 2, 
 • ul. Długa 18, 
 • ul. Długa 16, 
 • ul. Długa 19, 
 • ul. Długa 22, 
 • ul. Długa 30, 
 • ul. Długa 32, 
 • ul. Długa 40, 
 • ul. Długa 41. 

Fotorelacja z realizacji inwestycji 

Kompleksowa termomodernizacja budynków oświatowych w Zgierzu  
 • Żłobek im. Koziołka Matołka - ul. Tuwima 21, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 2 - ul. Boya-Żeleńskiego 6, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 3 - ul. Mielczarskiego 26, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 6 - ul. Gałczyńskiego 38, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 7 - ul. Długa 62, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 8 - ul. Łódzka 86, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 9 - ul. Dubois 10, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 10 - ul. Ossowskiego 26, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 12 - ul. Gałczyńskiego 30, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 13 - ul. Słowackiego 8, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 14 - ul. Boya-Żeleńskiego 17, 
 • Miejskie Przedszkole Nr 15 - ul. Boya-Żeleńskiego 10, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 1 - ul. Piłsudskiego 1, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 - ul. Szczawińska 2, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 4 - ul. Łódzka 2, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 5 - ul. 1. Maja 63, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 8 - ul. Boya-Żeleńskiego 4, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 10 - ul. Ozorkowska 68/70, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 11 - ul. Dubois 26, 
 • Szkoła Podstawowa Nr 12 - ul. Staffa 26, 
 • Gimnazjum Nr 1 (nowa Szkoła Podstawowa Nr 1) - ul. Musierowicza 2, 
 • Gimnazjum Nr 2 (nowa Szkoła Podstawowa Nr 6) - ul. 3. Maja 46a, 
 • Gimnazjum Nr 3 (nowa Szkoła Podstawowa Nr 8) - ul. Leśmiana 1, 
 • Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta - ul. Musierowicza 2. 

Inwestycje realizowane w ramach umowy o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym z grupą ENGIE (o projekcie) - strona projektu: http://zgierz.innowa.eu/  

Modernizacja pomnika STU STRACONYCH w Zgierzu 
Wsparcie dla miejsca pamięci - Pomnika Stu Straconych w Zgierzu. 

Trwają prace interwencyjne, mające na celu zabezpieczenie pomnika oraz zmniejszenie zagrożenia, które powoduje stan techniczny pomnika. 

W późniejszym czasie planowane jest odtworzenie struktury zewnętrznej pomnika według sposobu określonego w programie prac konserwatorskich. 

W styczniu 2018 roku zakończył się pierwszy etap remontu pomnika na placu Stu Straconych w Zgierzu. Skuto warstwy starych zapraw, obelisk zaimpregnowano, zabezpieczono płaskorzeźby. Prace będą kontynuowane w okresie wiosenno-letnim przy bardziej sprzyjających temperaturach. 

Prace są finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania "Wsparcie dla miejsca pamięci - Pomnika Stu Straconych w Zgierzu". 

Obecny pomnik został postawiony w 1969 roku, autorem projektu jest łódzki rzeźbiarz Antoni Biłas. Obelisk upamiętnia stu Polaków zamordowanych przez hitlerowców 20 marca 1942 roku na ówczesnym placu Stodół. 

 

 

Przebudowa Targowiska Miejskiego  
II etap - podczas inwestycji planowana jest rozbiórka istniejących wiat, przebudowa oświetlenia, budowa zasilania szlabanów przy wjazdach na targowisko oraz wprowadzenie monitoringu na przedmiotowym obszarze. Dodatkowo planuje się rozbudowę odwodnienia liniowego targowiska i przebudowę kanalizacji deszczowej. Zostanie postawiona pergola.

Targowisko będzie wyposażone w nowe elementy małej architektury - ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i tablice informacyjne. 

  

 

Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie byłej jednostki wojskowej 
W ramach zadania zostanie wykonana nawierzchnia wraz z odwodnieniem. Koszt inwestycji 361.650,00 zł. 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15096
Usuń

Wznowione kursy "7"

W dniu 4 czerwca 2018 r. w godzinach popołudniowych wznowiona została komunikacja autobusowa przez Park Przemysłowy "Boruta" - rozkład linii "7"
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13934
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Prezydent Miasta Zgierza określił terminy postępowań rekrutacyjnych i postępowania uzupełniającego do: 
13801
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Wykaz placówek pełniących dyżury wakacyjne oraz zasady korzystania z opieki przedszkolnej w okresie przerwy wakacyjnej w roku szkolnym 107/2018. ...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS