Menu główne

Projekt KineDok

Projekt KineDok jest realizowany od 2015 roku. Inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych - Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W Zgierzu projekt realizuje Klub AgRafKa (ul. Mielczarskiego 1) wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Harmonogram projekcji filmowych
(wszystkie pokazy rozpoczynają się o godz. 18:30 w Klubie AgRafKa) - wstęp wolny

  • 24.03.2016 r. - "Bracia w muzyce" (Węgry)
  • 21.04.2016 r. - "Miss Romów" (Chorwacja)
  • 19.05.2016 r. -"Pięściarka" (Rumunia)
  • 16.06.2016 r. - "Rodzeństwo" (Norwegia)
  • 25.08.2016 r. - "Matki i córki" i "Nowy Świat" (Słowacja) oraz "6 kroków" (Polska) - projekcje towarzyszące XIII OPFA"Ogień w głowie"
  • 22.09.2016 r. - "Na zakręcie" (Węgry)
  • 20.10.2016 r. - "Mój ojciec bankier" (Łotwa)
  • 24.11.2016 r. - "Wyspa niedźwiedzia" (Norwegia)

KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.

W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności będą pokazywane wybrane przez ekspertów KineDok europejskie filmy dokumentalne z wszystkich krajów partnerskich. Zobaczymy filmy laureatów polskich festiwali takie jak „Efekt domina” Eweliny Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Toto i jego siostry” Alexandra Nanau, „6 kroków” Bartosza Dombrowskiego, festiwali europejskich: „Na zakręcie” w reżyserii Gábora Hörchera, „Ameryka” w reżyserii Jana Foukala, „Nora” Jiříego Stejskala ale też filmy zupełnie nowe, pokazywane w Polsce po raz pierwszy: „Matki i córki” Ivany Hucíkovej , „Mój świat” Terezy Michalovej, „Mój ojciec bankier” Ievy Ozoliny, „Pięściarka” Mihai Dragolea i Radu Mocanu „Dobrze mi z Tobą” Evy Kralević, „Bracia w muzyce” Balázsa Lévai, „Rodzeństwo” Frode Fimland, „Wyspa Niedźwiedzia” Eddy Grjotheim i Inge Wegge.

Wszystkie pokazywane tytuły to produkcje z lat 2014 i 2015, prezentowane zatem będzie najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami. „Filmy dokumentalne najlepiej portretują otaczającą nas rzeczywistość, nie stawiają diagnoz, zadają pytania, wzruszają i oburzają. Ale dostęp do nich jest ograniczony, syci się nimi widownia kilku festiwali w Polsce. W ramach cyklu prezentacji KineDok mieszkańcy dwudziestu pięciu polskich miast będą mogli zapoznać się z najnowszą twórczością europejskich dokumentalistów” – podsumowuje ideę projektu Krzysztof Gierat, prezes Krakowskiej Fundacji Filmowej.

W wybranych 25 miastach w całej Polsce będą odbywały się projekcje w ramach KineDok. Zgierscy miłośnicy kina z pewnością nie przegapią szansy obcowania ze sztuką filmową na najwyższym poziomie.

http://www.agrafka-zgierz.pl/

Załączniki: 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

10697
Usuń

Nowe harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów (od lutego 2017 r. do stycznia 2018 r.) Sprawdź: w którym rejonie leży Twoja ulica, ponieważ dokonano niewielkich zmian...
4942
Usuń

Apteki całodobowe (dyżurujące)

"KWIATY POLSKIE" - ul. 1 Maja 4 - tel. 42 715 07 57. "APTEKA U DOMINIKA" - ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30.
Facebook
YouTube
Google+
RSS