Menu główne

Od 13 maja targowisko miejskie rozszerza swój zakres

Targowisko miejskie
Date of publication: 
12.05.2020
Od 13 maja targowisko miejskie rozszerza swój zakres

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgierzu (MPGK) informuje, że od dnia 13 maja 2020 r. Targowisko Miejskie "Mój rynek" przy ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu zostaje otwarte również dla handlu przemysłowego i chemicznego. 

Targowisko Miejskie "Mój rynek" w Zgierzu będzie więc czynne: 

 • dla handlu rolniczego i sadowniczego: we wtorki i piątki w godz. 8:00-16:00 oraz w soboty w godz. 8:00-13:00; 
 • dla handlu przemysłowego i chemicznego: w środy i czwartki w godz. 8:00-16:00. 

Serdecznie zapraszamy. 

Jednocześnie przypominamy o stosowaniu zasad zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 697). 

Tymczasowe zasady funkcjonowania Targowiska Miejskiego "Mój rynek" przy ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu: 

 1. Targowisko Miejskie "Mój rynek" w Zgierzu zostaje otwarte dla handlu rolniczego, sadowniczego i spożywczego oraz przemysłowego i chemicznego. 
 2. Handel artykułami rolniczymi, sadowniczymi i spożywczymi odbywać się będzie następujących dniach i godzinach: wtorki i piątki w godzinach od 8:00 do 16:00, w soboty w godzinach 8:00 do 13:00. 
 3. Handel artykułami przemysłowymi i chemicznymi odbywać się będzie w środy i czwartki w godzinach od 8:00 do 16:00. 
 4. Wjazd i wyjazd handlujących na teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu odbywają się tylko w wyznaczonych do lego miejscach. 
 5. Wjazd na teren Targowiska Miejskiego "Moj rynek" w Zgierzu w dniu handlowym, celem przygotowania stoiska do sprzedaży, możliwy jest od godziny 6:00 do 7:30. 
 6. Handlujący rozkładają swoje stanowiska handlowe tylko w miejscach wyznaczonych i wskazanych przez Zarządcę Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu. 
 7. Handlujący przy wjeździe na teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu, okazują zarządcy targowiska, iż posiadają niezbędne środki konieczne do zachowania bezpieczeństwa tj. maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji rak. Rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji handlujący zapewnia również kupującym. 
 8. Handlujący zobowiązani są do wygrodzenia stoisk handlowych w sposób uniemożliwiający kupującym dotykania towaru (wyznaczenie strefy ochronnej). 
 9. Na terenie Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu zachować należy wszystkie postanowienia rozporządzenia Rady Ministrów z Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. oraz związane z nim zalecenia Zarządcy Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu. 
 10. Teren Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu będzie zorganizowany w sposób umożliwiający Zarządcy kontrolowanie ilości osób przebywających na terenie Targowiska Miejskiego "Mój rynek" w Zgierzu.  

Załącznik nr 1 do uchwały Nr 1/05/2020 Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zgierzu z dnia 12.05.2020 r. 

Źródło: Facebook MPGK

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

21587
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Spółka "Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz" Sp. z o.o. informuje odbiorców wody, że z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej mogą...
19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS