Menu główne

Święto Latawca 2019 - wyniki

Plakat promujący wydarzenie
Date of publication: 
28.10.2019
Święto Latawca 2019 - wyniki

W sobotę 19 października 2019 roku na terenie Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za osiedlem TBS przy ul. Parzęczewskiej zebrało się blisko 40 pasjonatów napędzanych wiatrem konstrukcji wraz z dopingującymi ich rodzinami i znajomymi. W ten dzień na niebie można było podziwiać wiele różnokolorowych latawców o ciekawych kształtach, które zostały samodzielnie wykonane przez zawodników z pomocą ich rodzin, nauczycieli i znajomych.

Startujący tegorocznych zawodów latawcowych zaprezentowali 26 latawców, w tym 23 latawce płaskie oraz 3 latawce przestrzenne. Po otwarciu zawodów komisja sędziowska w składzie: Joanna Pietrzak, Jerzy Owczarczyk oraz Przewodniczący Dariusz Sujecki, dokonała oceny statycznej latawców, przyznając punkty za oryginalność formy, rozwiązania konstrukcyjne, użyte materiały i zastosowane technologie, a także staranność wykonania i zdobienie. Następnie młodzi modelarze zaprezentowali swoje konstrukcje w locie, a Sędziowie ocenili stabilność ich lotu.

Choć brak wiatru często utrudniał start to i tak zawodnicy świetnie sobie radzili. Wystarczyło dobrze się rozpędzić, złapać odpowiednią wysokość i odnaleźć podmuchy ciepłego jesiennego wiatru, aby utrzymać latawiec w powietrzu.

Wszystkie latawce były pięknie zdobione i miały długie barwne ogony. Widać było, że modelarze i ich rodziny w pracę nad przygotowaniem tak pięknych latawcy włożyli całe serce.

Laureatami w danych kategoriach zostali:

 • LATAWCE PŁASKIE dzieci do 9 roku życia:
  1. Wiktor Marczyński
  2. Martyna Gawęda
  2. Maria Stępniak
  3. Bruno Arkusiński

 • LATAWCE PŁASKIE dzieci od 10 roku życia:
  1. Oliwka Strużyk i Maja Strużyk
  2. Wiktor Walika
  3. Milena Klemczak

 • LATAWCE PRZESTRZENNE
  1. Basia Bajerska
  2. Martyna Borowska i Amelia Borowska
  2. podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Ponadto przyznano, aż 14 wyróżnień. Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu Aneta Kopacz oraz Pan Wojciech Budziarski Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego wręczyli nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom zawodów.

Dodatkową atrakcją podczas zawodów było malowanie twarzy przez naszą zdolną plastyczkę Joannę Sujecką oraz wolontariuszy. Dzieci ochoczo i cierpliwie ustawiały się w kolejce, by wyjść z niej z barwnymi motylami na buzi, groźnymi piratami czy też maskami w stylu Spidermana. To była dla nich prawdziwa frajda!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Zgierski Pan Bogdan Jarota oraz Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski.

Partnerem imprezy jest Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa reprezentowana przez Prezesa Pana Michała Pierunia.

Patronat medialny nad zawodami objęli TVP 3 ŁÓDŹ, Puls Powiatu, EZG24.

Ponadto dziękujemy za reportaż TV CENTRUM. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować SPONSOROM wydarzenia tj. Staroście Zgierskiemu, Prezydentowi Miasta Zgierza, Firmie DREW-SAD USŁUGI STOLARSKIE, Sali zabaw JEŻYK, Radzie Rodziców działającej przy MDK w Zgierzu oraz Stowarzyszeniu Kameleon.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i ich zaangażowanym rodzinom, a także każdemu dopingującemu za pełne emocji zawody.

Wielkie podziękowania dla naszych pracowników i wolontariuszy!

Jesteście wspaniali! Do zobaczenia za rok!

Źródło: http://mdkzgierz.pl/

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

21587
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Spółka "Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz" Sp. z o.o. informuje odbiorców wody, że z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej mogą...
19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS