Menu główne

Program Liga NGOs

Plakat informacyjny
Data publikacji: 
03.10.2019
Program Liga NGOs

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie edukacyjnym Liga NGOs (www.liganogs.pl). Do 12 października 2019 r. czekamy na Państwa zgłoszenia do pierwszej edycji Programu. 

Jest to ogólnopolski, bezpłatny edukacyjno-szkoleniowy program. Liga NGOs jest finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, objęta patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości, a organizowana przez łódzką Fundację Życie. Program jest skierowany do aktywistów i samorządowców. 

Wierzymy, że dzięki aktywizacji społeczności lokalnych oraz wszechstronnej edukacji można skutecznie ulepszać rzeczywistość, w której żyjemy. Pragniemy wspierać te założenia, podnosząc wiedzę i umiejętności uczestników naszych zajęć w zakresie sposobu funkcjonowania demokratycznego państwa. 

Wszystko to będzie realizowane pod postacią wykładów, szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez najwyższej klasy specjalistów takich jak Google, JW GROM oraz profesjonalistów z dziedzin fundraisingu, prawa administracyjnego, dotacji i grantów, networkingu, psychologii społecznej, filozofii i wielu innych. 

*** 

Liga NGOs to cykl zajęć mających na celu upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Pragniemy w ten sposób rozwijać umiejętności osób aktywnych społecznie, zarządzających bądź aspirujących do zarządzania organizacjami pozarządowymi i samorządami. Zajęcia będą prowadzone przez liderów organizacji trzeciego sektora, specjalistów z dziedziny prawa, marketingu i zarządzania, influencerów oraz ekspertów wspierających działalność obywatelską. 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom otwieramy możliwość aplikowania do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:

 • Liga Junior kierowana jest zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie NGOs, jak i tych bardziej doświadczonych.
  Do udziału w nim zapraszamy osoby od 18 do 21 roku życia - Formularz rekrutacyjny
 • Liga Akademicka przeznaczona jest dla osób, które mają pierwsze doświadczenia w działalności organizacji pozarządowych i chcą poszerzyć swoje horyzonty.
  Do udziału w nim zapraszamy osoby od 22 do 25 roku życia - Formularz rekrutacyjny; 
 • Liga Senior to program dla tych, którzy znają się na rzeczy, ale mają świadomość, że nie w pełni wykorzystują swój potencjał.
  Do udziału w nim zapraszamy osoby, które ukończyły 25 lat - Formularz rekrutacyjny.

Do wzięcia udziału w rekrutacji nie jest potrzebny status ucznia/studenta ani tytuł naukowy. Zależy nam, by uczestnicy charakteryzowali się zapałem i chęcią działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Na Program składa się 7 weekendowych zjazdów, w trakcie których uczestnicy będą brali udział w wykładach, warsztatach oraz będą realizowali własne projekty. Kolejnymi etapem programu są Projekt Społeczny, w trackie którego uczestnicy będą mieli okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami oraz Summer School. Udział w Lidze jest BEZPŁATNY. Zapewniamy również wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów. Uczestnicy projektu otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie przez nich programu. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.liganogs.pl 

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji zachęcamy Państwa do obserwowania profili Ligi NGOs w mediach społecznościowych: 

 • Faceboook: https://www.facebook.com/ligangos, 
 • Twitter: https://twitter.com/LigaNgos, 
 • Instagram: https://www.instagram.com/liga.ngos/ 

Źródło: Liga NGOs

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18983
Usuń

Ruch jednokierunkowy w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

W dniach od 18.11. 2019 (godz. wprowadzenia 10:00) do dnia 24.11.2019 r.  (max godz. przywrócenia normalnego ruchu 20:00) nastąpi wprowadzenie ruchu...
15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 16.11.2019 r. w godz. 08:00-15:00: ul...
18859
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. Parzęczewska

Od dnia 04.11.2019 roku rozpoczyna się budowa sieci ciepłowniczej w ul. Parzęczewskiej (na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Piotra Skargi) oraz...
18857
Usuń

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Z dniem 28 października 2019 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 9 (szczegółowe informacje).Zmiana dotyczy wydłużenia trasy linii nr 9 w...
18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i Kolorowa

Prace związane z budową i modernizacją sieci ciepłowniczej spowodują utrudnienia w ruchu kołowym: w okresie od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS