Menu główne

Z ekonomią na ty!

fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu
Data publikacji: 
05.04.2017
Z ekonomią na ty!

Jak poprawnie prowadzić ewidencję zryczałtowanego podatku dochodowego, jak zrobić polecenie przelewu i wystawić fakturę m.in. z takim zagadnieniami musieli poradzić sobie uczestnicy IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego pod patronatem m.in. starosty zgierskiego - Bogdana Jaroty, który odbył się w Zespole Szkół Nr 1 im. J.S. Cezaka w Zgierzu. 

Turniej podzielono na dwa etapy. Najpierw uczniowie rozwiązywali test z wiedzy ekonomicznej, następnie musieli wykonać szereg zadań, przy pomocy programów finansowo-księgowych.

Tegoroczną zwyciężczynią konkursu została Weronika Wijata z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie. - Największym zaskoczeniem dla mnie był ryczałt, ponieważ nastawiałam się bardziej na księgę przychodów i rozchodów - przyznaje Weronika. - Od małego zawsze kręciły mnie liczby i chciałabym, podobnie jak mój wujek, w przyszłości pracować w księgowości - dodaje przyszłoroczna maturzystka, która chce studiować na kierunku finanse i rachunkowość.

Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim: Ewelina Górecka oraz Kinga Kagankiewicz. Nagrody dla ekonomicznie uzdolnionych wręczyli m.in. Adam Świniuch - członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz Elżbieta Zytek - Prezes Banku Spółdzielczego w Zgierzu.

Galeria zdjęć

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 17.12.2019 r. w godz. 08:00-17:00:  
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS