Menu główne

Jarmark po zgiersku

Ponad 30 stoisk oferujących różne jarmarczne cudeńka rozłożyło się w miniony weekend w parku nad stawem miejskim w Zgierzu.

Obok lokalnych twórców i instytucji pomocowych, które zbierały pieniądze na swoją działalność, przyjechało wielu wystawców z innych miast. Jak na jarmark przystało, na straganach nie brakowało baloników na druciku ani cukrowej waty.

Najwięcej zwiedzających pojawiło się wczoraj, po wiecu Socjaldemokracji pod pomnikiem Stu Straconych. Szczególnie oblegane były stoiska z kwiatami i roślinami. Dzieci chętnie kręciły się na karuzeli, a dorośli odpoczywali w ogródkach pod parasolami, gdzie serwowano dania z grilla i schłodzone piwo. Jarmarczną sielankę umilały występy Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta" oraz miejscowych kapel.

W niedzielę dodatkową atrakcją był plener rzeźbiarski. Od rana do wieczora zgierzanie mogli obserwować pracę artystów tworzących figury z drewnianych bali. W imprezie uczestniczyło kilkunastu rzeźbiarzy z całej Polski, a także goście z Litwy i Słowacji. Za dłuto chwycił nawet naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Arkadiusz Bogusławski. Plener rzeźbiarski potrwa do 12 maja. Towarzyszyć mu będą występy, pokazy mody, karate i aerobiku.

Na podst. "Express Ilustrowany" z dn. 02.05.2005 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS