Menu główne

Pomagają bezdomnym

Mimo potężnych mrozów w jednym z opuszczonych, na wpół zrujnowanych domów przy ul. Bazylijskiej w Zgierzu wciąż koczuje czwórka bezdomnych mężczyzn. Co noc odwiedza ich Straż Miejska, ale bezdomni nie zgadzają się na przewiezienie do schroniska. W tej sytuacji zdani są tylko na dobre serce okolicznych mieszkańców.

- Codziennie przynoszę im garnek gorącej zupy, którą gotuje moja sąsiadka - mówi Bernard Zboiński, mieszkaniec osiedla 650-lecia. - Zaglądam tu, kiedy jestem w pobliżu. Sprawdzam, czy nie potrzebują pomocy.

Dzicy lokatorzy pustostanu twierdzą, że mrozy przetrwają, ale za pomoc są wdzięczni.
- Te zupy to jedyny gorący posiłek w ciągu dnia - mówi bezdomny Edek. - Jest bardzo ciężko w taki mróz, ale nie chcemy się stąd ruszać, bo boimy się o cały dobytek, jaki zgromadziliśmy w tym domu. Mamy tutaj piecyk, palimy w nim kawałkami starych mebli i jakoś daje się wytrzymać.

- Siłą ich usunąć nie możemy, bo nie ma na nich żadnych skarg od mieszkańców. Dlatego poleciłem patrolom, żeby co najmniej dwa razy na dobę zaglądały do bezdomnych - tłumaczy Dariusz Bereżewski, komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

Na podst. "Express Ilustrowany" z dn. 24.01.2006 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i ul. Kolorowej

W dniach od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A. Struga (od ronda Sybiraków do ul. Kolorowej) oraz w ul. Kolorowej (od ul. A. Struga w kierunku...
18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS