Menu główne

Statuetki Kameleona 2013 rozdane!

W Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu wręczone zostały doroczne Kameleony, dla osób, instytucji i firm wspierających rozwój kultury w regionie.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Szczególne Osiągnięcie Artystyczne, Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej, Media oraz Sponsor Roku.

W kategorii Sponsor odznaczeni zostali sponsorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Rockowej Zderzak. Statuetka powędrowała do Firmy Molewski Sp. z.o.o., wyróżniony zaś został Salon Rock’n’Roll w Łodzi - fundator nagrody dla zwycięskiego zespołu Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Rockowej Zderzak.

W kategorii Media złotego Kameleona otrzymała Elżbieta Celejewska - redaktor programowy polskiej sekcji Radia 2000FM w Sydney za audycję dotycząca sytuacji lokalowej i przyszłości Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu oraz za promocję twórczości zespołów wokalnych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu. Wyróżnienie zaś otrzymało Stowarzyszenie Telewizji Kablowej CENTRUM Zgierz m.in. za opiekę medialną nad imprezami organizowanymi przez MDK w Zgierzu.

W kategorii Szczególne Osiągnięcia Artystyczne statuetką Kameleona uhonorowano Grzegorza Rogalę - puzonistę, kompozytora i aranżera odnoszącego liczne sukcesy zarówno na polskiej jak i zagranicznej scenie muzycznej.
Wyróżnienie wręczono Hannie Łuczak - niezwykle uzdolnionej artystce-plastyczce, której prace brały udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także plenerach i sympozjach.

W kategorii Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej statuetką Kameleona odznaczono Marcina Goździka - za działania na rzecz sytuacji lokalowej MDK w Zgierzu i zaangażowaniew zmaganiach społeczności MDK na rzecz pozyskania nowej siedziby oraz przeciw likwidacji placówki. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Adrian Skoczylas - współorganizator i koordynator licznych projektów i akcji o charakterze obywatelskim.

Kameleony zostały wręczone po raz dziewiąty. W Kapitule nagrody zasiedli: Jadwiga Wlaźlińska, Elżbieta Sakiewa, Grzegorz Leśniewicz, Agata Drewnicz-Kaczmarek, Małgorzata Markowska, ks. Marcin Undas i Arkadiusz Walczak.

Galę poprowadził Michał Hanczak i Jadwiga Wlaźlińska - dyrektor MDK w Zgierzu.

Część artystyczną uświetniły zespoły wokalne „Sposób na Nudę" i „Metamorfoza", Grzegorz Rogala - puzonista, ponadto w roli wokalisty zaprezentował się również Michał Hanczak.

Fotorelacja z Gali

Kamila Jędrzejczyk
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
18450
Usuń

Od 19 września utrudnienia w ruchu w okolicach wiaduktu przy ul. Łódzkiej

W związku z rozpoczęciem przebudowy wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka) planowane jest wprowadzenie  tymczasowej...
18328
Usuń

Autobusy linii 4 i 8 wracają do przedwakacyjnych rozkładów

Od dnia 2 września 2019 r. autobusowe linie 4 i 8 przestają kursować na Malinkę, wracamy do rozkładów przedwakacyjnych. Źródło: Miejskie Usługi...
18282
Usuń

Utrudnienia w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 91

W związku z budową Galerii Zgierskiej, od poniedziałku 2 września 2019 roku na odcinku drogi krajowej nr 91 od ul. Długiej do ul. Piątkowskiej,...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS