Menu główne

XVI Family Cup - wyniki

Na terenie Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XVI Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup’11.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Zgierskiego Krzysztof Kozanecki, Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek.

W zawodach wzięło udział 135 kolarzy. Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej od 1 km do 20 km).

Swój udział w zawodach zaznaczyli jak co roku zgierzanie. W kategorii najmłodszych dziewczynek Oliwia Filipek upalsowała się na trzeciej pozycji, z kolei w kategorii 40-49 lat Grzegorz Stefański uplasował się na siómej pozycji. W kategorii 30-39 lata Jarosław Karzcewski zajał czwartą lokatę, ale by znaleźć się na podium zawodnikowi ze Zgierza zabrakło niespełna trzynastu sekund. W kategorii rocznika 1995-97 Łukasz Michalski przyjechał na metę jako trzeci, a kolejny zgierzanin Filip Szpruch był szósty. W wyścigu zawodników urodzonych w latach 1998-99 ze zgierskich kolarzy najwyżej w klasyfikacji uplasował się Jakub Stoczyński, który wywalczył piąte miejsce, na szóstej pozycji sklasyfikowano Szymona Gandziarskiego, a Bartosz Kubik był ósmy. W kategorii rocznika 2000-2001 Piotr Brański ze Zgierza uplasował się na szóstej pozycji. Wśród najmłodszych zawodników, czyli w kategorii siedmiolatków i młodszych Bartosz Palmowski był szósty, na siódmej pozycji przyjechał na metę Łukasz Kaczmarek, a ósmą lokatę wywalczył kolejny zgierzanin Michał Banaszczyk. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Oliwia i Zdzisiałw Pach ze Słowika, którzy wyprzedzili Katarzynę i Dariusza Garczyńskich z Łodzi. Trzecie miejsce wywalczyli Emilia i Grażyna Dzubek z Brzezin.

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć - dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 3 września br. w Kielcach. Wszyscy uczestnicy bez względu na zajęte miejsce wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Były to m.in. akcesoria rowerowe ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Kameleon, pokrowce rowerowe od Firmy Zator, pulsometry ufundowane przez Firmę Novamed, karnety do klubu Fru Fitness w Zgierzu oraz do parku linowego i do wypożyczalni łódek - MOSiR w Zgierzu, kosmetyki ufundowane przez Sieć Drogerii Rossman oraz koszulki i bluzy rowerowe ufundowane przez Top-Print w Łodzi, strój rowerowy ufundowany przez Bank BGŻ w Zgierzu.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczał: Wiceprezydent Zgierza Grzegorz Leśniewicz, oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zgierzu Adam Świniuch.

Administrator (21.06.2011)
Na podst. www.dlakibica.pl

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19415
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020

Harmonogram dyżurów wakacyjnych (przedszkola i oddziały przedszkolne) w bieżącym roku szkolnym 2019/2020
15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 22.01.2020 r. w godz. 09:00-15:00:  ul...
19232
Usuń

Zmiana godzin pracy urzędu w Wigilię i Sylwestra

24 grudnia 2019 r. (wtorek) - Wigilia Bożego Narodzenia: 
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS