Menu główne

Zgierz City Of Power - 1.09.2018 r.

Plakat festiwalu
Data publikacji: 
20.08.2018
Zgierz City Of Power - 1.09.2018 r.

1 września 2018 r. o godz. 13:00 zapraszamy na IV edycję największego w Polsce festiwalu powermetalowego "City Of Power" (strona festiwaluFacebook festiwalu). 

Miejsce: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu (MOSiR) przy ul. Wschodniej 2. 

Dodatkowo odbędzie się II Ogólnopolski zlot motocyklowy. 

Zapraszamy, wstęp wolny. 

*** 

Na scenie zgierskiego MOSiRu pojawi się dziesięć zespołów z całej Europy: 

 • godz. 13:00-13:30 - Nerville 
  Po raz pierwszy swój skład w międzynarodowym gronie wystawią gospodarze, bowiem NERVILLE to grupa ze Zgierza. Jej muzyków możemy odnaleźć w składach nieistniejących już metalowych bandów CHOLERA i ATONMENT. NERVILLE to jednak już dużo dojrzalsze brzmienie, jednocześnie ciężkie i progresywne. Muzyka ambitna, ale i porywająca zarazem. Jednym zdaniem, jako zgierzanie mamy się kim pochwalić.  
 • godz. 13:45-14:15 - Moravius 
  Co roku w Zgierzu pojawia się przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 r. był to węgierski WISDOM, rok później PORTA INFERI z Czech, a na poprzedniej edycji ukraiński SUNRISE. Nie mogło być inaczej i w tym roku, choć wybór był ciężki, gdyż napłynęło sporo zgłoszeń od kapel z Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Bułgarii. Wybór padł na powermetalowy zespół MORAVIUS, którego nazwa sama mówi, skąd kapela ta się wywodzi. Liczymy, że fani gatunku potwierdzą, że była to trafna decyzja. 
 • godz. 14:30-15:00 - Axe Crazy 
  Rodzimy przedstawiciel nurtu hard&heavy w ubiegłym roku nie tylko uraczył nas swoją drugą płytą długogrającą "Ride On the Night", ale w dodatku pokusił się o wydanie jej na winylu. I co ciekawe, nie tylko na czarnym krążku, ale również w czerwieni i w błękicie. Bez wątpienia jest do spora kolekcjonerska gratka i mamy nadzieję, że albumu w takiej wersji nie zabraknie na firmowym stoisku grupy na MOSiRze. 
 • godz. 15:15-16:00 - Stamina 
  Na czele tego włoskiego teamu stoi gitarzysta i kompozytor Luca Sellitto. To on nadaje ton kapeli, która preferuje melodyjny metal z elementami prog-rocka, co można usłyszeć m.in. na płytach "System of Power" i "Perseverance". Co ciekawe, jeśli uda się sprostać wszystkim technicznym wymaganiom, muzycy z Półwyspu Apenińskiego zamierzają swój zgierski występ na żywo zarejestrować i wydać w formie CD i DVD. Trzymamy kciuki i liczymy na siłę gardeł fanów. 
 • godz. 16:15-17:00 - Dragony 
  To drugi zespół wspomnianego już Siegfrieda Samera. Austriacy obracają się w kręgu power i true-epic-metalu, a do czasu ich występu na deskach zgierskiej sceny powinien się już ukazać trzeci krążek grupy. Tymczasem proponujemy delektować się poprzednim wydawnictwem "Lord of the Hunt". 
 • godz. 17:15-18:00 - Internal Quiet 
  To grupa, która do Zgierza ma najbliżej, gdyż pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego. Tym niemniej za sprawą swojego debiutanckiego albumu "When the Rain Comes Down" oraz dzięki wspólnej trasie z Turbo jak burza wdarła się do czołówki rodzimego power metalu. Ekspresyjny frontman kapeli Maciej "Rocker" Wróblewski doskonale znany jest bywalcom City of Power, bowiem w 2015 r. występował w Zgierzu z zespołem TITANIUM. 
 • godz. 18:15 - 19:00 - Victorius 
  Typowo powermetalowy kwintet z Lipska przyjedzie do nas głównie z kompozycjami z nowej EP-ki "Dinosaur Warfare - Legend of the Power Saurus". Niemcy konsekwentnie nawiązują do klasyki gatunku wykutej przez ich rodaków z grup HELLOWEEN czy GAMMA RAY. Podczas tegorocznej edycji festiwalu grupie VICTORIUS przyjdzie bronić honoru naszych zachodnich sąsiadów, którzy w ciągu trzech poprzednich lat za sprawą grup FREEDOM CALLIRON SAVIOR i BONFIRE wiedli prym na City of Power
 • godz. 19:15-20:15 - Visions of Atlantis 
  Giganci symfonicznego metalu rodem z Austrii wraz ze swą francuską wokalistką Clémentine Delauney przyjadą do Zgierza promować najnowszy album "The Deep & the Dark", który ukazał się 16 lutego br. robiąc sporo zamieszania na rockowym rynku muzycznym. Już pilotujący krążek singiel z utworem "Return to Lemuria" sygnalizował, ze będzie to jeden z najpoważniejszych kandydatów do albumu roku 2018. Wokalny duet Clémentine i Siegfrieda Samera oraz niezwykle melodyjne kompozycje osadzone w symforockowych aranżacjach z pewnością będą w stanie zaspokoić nawet najwybredniejsze muzyczne gusta. 
 • godz. 20:30-21:15 - Crystal Viper 
  To jedyna polska eksportowa grupa powermetalowa. Jej muzycy od dłuższego czasu nagrywają płyty dla niemieckiej wytwórni AFM, przez co częściej koncertują w Europie Zachodniej niż w kraju. W tym roku zanim trafią do Zgierza, wystąpią na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Austrii, Grecji, Hiszpanii i Czechach. W tym ostatnim kraju zaliczą prestiżowy festiwal Masters of Rock w Vizovicach. W maju pojawią się również u boku jednej z metalowych legend – zreaktywowanej amerykańskiej grupy MANILLA ROAD. Prawdziwą ozdobą CRYSTAL VIPER jest gitarzystka i wokalistka grupy Marta Gabriel, nadająca kapeli szczególną charyzmę i niepowtarzalny charakter. 
 • godz. 21:30-23:00 - THE QUIREBOYS 
  Główną atrakcją festiwalu będą londyńczycy z zespołu THE QUIREBOYS. Grupa debiutowała jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku, a jej styl przypomina brzmienie kapel, które wówczas święciły swoje największe triumfy – AEROSMITH czy GUNS ‘N ROSES. Anglicy mają w swoim repertuarze zarówno dynamiczne rockandrollowe numery ("7 O’Clock", "There She Goes Again", "Hey You"), jak i liryczne ballady ("I Don’t Love You Anymore", "King of New York", "Whipping Boy"). W swej karierze zagrali już na największych światowych imprezach rockowych, jak festiwale Wacken czy Monsters of Rock. W Polsce wystąpią jednak po raz pierwszy. 

Radosław Gajda

Do pobrania: 
Plakat festiwalu (jpg) (374.81KB)
Plakat z programem (jpg) (122.28KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

16941
Usuń

Ostrzeżenie: oblodzenie

Oblodzenie (stopień zagrożenia 1) od godz. 04:00 dnia 22.02.2019 do godz. 09:00 dnia 22.02.2019 r. Na obszarze powiatu zgierskiego prognozuje się...
16882
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, w dniach 14-15.02.2019 r. oraz 18-22.02.2019 r. w godz. 8:00-15:00 mogą wystąpić przerwy...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS