Menu główne

Inwestycje zrealizowane w 2018 roku

Informacje o inwestycjach zrealizowanych na terenie miasta Zgierza w roku 2018: 

Logo Zgierz się robi

Zobacz na mapie  

 

DROGI i CHODNIKI: 

Modernizacja ul. Bema 

Modernizacja ul. Bema, w ramach przebudowy dróg gruntowych i bitumicznych na terenie Gminy Miasto Zgierz, na odcinku od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Wiewiórską, o długości ok. 100 m. 

Koszt inwestycji: 50.000,00 zł. 

*** 

W czerwcu 2018 r. zakończono remont nawierzchni ul. Bema w Zgierzu.

 

 

Przebudowa ul. Trojańskiej i Kossaków 

Przebudowa ul. Trojańskiej i Kossaków, w ramach przebudowy dróg gruntowych i bitumicznych na terenie Gminy Miasto Zgierz: 

  • przebudowa ul. Trojańskiej na odcinku od ul. Kasprowicza do ul. Kossaków – na długości ok. 447 m; 
  • przebudowa ul. Kossaków na odcinku od ul. Trojańskiej do ul. Dygasińskiego – na długości ok. 133 m. 

Łączna długość przebudowywanego odcinka wynosi 580 m. 

Zakres inwestycji: 

  • wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową z uwzględnieniem skrzyżowań, 
  • wykonanie obustronnie krawężników betonowych, 
  • profilowanie poboczy, 
  • wyrównanie zjazdów warstwą kruszywa łamanego oraz oznakowanie. 

Koszt inwestycji: 595.000,00 zł 

*** 

Kolejne zgierskie ulice zostaną zmodernizowane. Rozpoczęto remont ulic Trojańskiej i Kossaków na osiedlu Podleśna. Na ponad półkilometrowym odcinku wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz betonowe krawężniki po obu stronach. Dodatkowo ekipy remontowe wyprofilują pobocza i wyrównają zjazdy warstwą kruszywa. Prace zakończą się w połowie tego roku. 

 

 

Modernizacja ul. Łódzkiej 

Położenie nowej nakładki asfaltowej na ul. Łódzkiej, na odcinku od ul. Sieradzkiej do ul. Głowackiego. 

INNE:

Infrastruktura sportowa - SP 5 

Modernizacja infrastruktury sportowej na terenie miasta Zgierza - przebudowa boisk sportowych: boiska wielofunkcyjnego oraz piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. 1 Maja 63 w Zgierzu realizowana jest inwestycja polegająca na rozbudowie boisk: boiska wielofunkcyjnego na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu oraz boiska piłkarskiego na boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej. Nowe boisko piłkarskie będzie zatwierdzane przez Łódzki związek piłki nożnej, a nawierzchnia wykonana z najwyższej jakości materiałów z certyfikatem Fifa.

Władze Zgierza na projekt modernizacji infrastruktury sportowej pozyskały ponad 2,5 mln złotych. Całkowita wartość projektu to 5,3 mln złotych. Przy szkole pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo boisko wielofunkcyjne. MOSiR czeka gruntowna modernizacja pomieszczeń. Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Rozwoju w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja zaplecza sanitarno-szatniowego hali sportowej MOSiR przy ul. Wschodniej oraz boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu".  

*** 

Teren przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Zgierzu zostanie przebudowany. Przy ul. 1. Maja 63 pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo powstanie boisko wielofunkcyjne. W dniu 8 czerwca 2018 r. odbył się odbiór inwestycji.

 

 

Boisko osiedlowe w rejonie ulicy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  i Tuwima  

Do nowego boiska przy ul. Gałczyńskiego w Zgierzu w celu poprawy bezpieczeństwa, dodano piłko chwyty o łącznej długości 50 m. Piłkochwyty zostały zamontowane przy 2 krótszych bokach boiska.

Koszt inwestycji: 20.0000,00 zł 

Przypomnijmy: rekreacyjne wielofunkcyjne boisko sportowe przy skrzyżowaniu ul. Gałczyńskiego i Tuwima w Zgierzu powstało w sierpniu 2017 r. Inwestycja polegała na wykonaniu boiska z nawierzchni trawiastej o powierzchni 612 m2, otoczonego obrzeżami betonowymi wraz z nowym systemem nawadniania. 

*** 

W Zgierzu dbamy o to, aby najmłodsze pokolenia miały gdzie ćwiczyć zwody i strzały do bramki. Przy ul. Gałczyńskiego kończone są prace przy osiedlowym boisku. 24 kwietnia 2018 r. montowane były bramki i piłkochwyty. Zasiana i pielęgnowana od zeszłego roku trawa spełniać będzie wkrótce rolę murawy piłkarskiej. 

Budowa boiska to inicjatywa mieszkańców Osiedla 650-lecia wsparta przez władze miasta. W poprzednich latach na boisku rozegrano dwa mecze towarzyskie między młodymi mieszkańcami pobliskich bloków a samorządowcami. 

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

16215
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, w dniach 19-20.11.2018 r. w godz. 8:00-17:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody przy:...
16212
Usuń

Zmiany tras autobusów

Od dnia 19 listopada 2018 r. do odwołania w związku z planowaną budową ciepłociągu na ul. Długiej (od Armii Krajowej do ul. Narutowicza), ulegną...
15803
Usuń

Linia 61 ruch wahadłowy na DK 71

Od dnia 15 września 2018 r. do końca listopada 2018 r. planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na Drodze Krajowej nr 71, w rejonie...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS