Menu główne

Festiwal City of Power 2018

Logo festiwalu Zgierz City Of Power
Data wydarzenia: 
01.09.2018, godz. 13:00
Miejsce wydarzenia: 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) - ul. Wschodnia 2

IV edycja największego w Polsce festiwalu powermetalowego "City Of Power" (strona festiwalu, Facebook festiwalu). 

II Ogólnopolski Zlot Motocyklowy

Zapraszamy, wstęp wolny. 

*** 

Na scenie zgierskiego MOSiRu pojawi się dziesięć zespołów z całej Europy: 

 • godz. 13:00-13:30 - Nerville 
  Po raz pierwszy swój skład w międzynarodowym gronie wystawią gospodarze, bowiem NERVILLE to grupa ze Zgierza. Jej muzyków możemy odnaleźć w składach nieistniejących już metalowych bandów CHOLERA i ATONMENT. NERVILLE to jednak już dużo dojrzalsze brzmienie, jednocześnie ciężkie i progresywne. Muzyka ambitna, ale i porywająca zarazem. Jednym zdaniem, jako zgierzanie mamy się kim pochwalić.  
 • godz. 13:45-14:15 - Moravius 
  Co roku w Zgierzu pojawia się przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 r. był to węgierski WISDOM, rok później PORTA INFERI z Czech, a na poprzedniej edycji ukraiński SUNRISE. Nie mogło być inaczej i w tym roku, choć wybór był ciężki, gdyż napłynęło sporo zgłoszeń od kapel z Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Bułgarii. Wybór padł na powermetalowy zespół MORAVIUS, którego nazwa sama mówi, skąd kapela ta się wywodzi. Liczymy, że fani gatunku potwierdzą, że była to trafna decyzja. 
 • godz. 14:30-15:00 - Axe Crazy 
  Rodzimy przedstawiciel nurtu hard&heavy w ubiegłym roku nie tylko uraczył nas swoją drugą płytą długogrającą "Ride On the Night", ale w dodatku pokusił się o wydanie jej na winylu. I co ciekawe, nie tylko na czarnym krążku, ale również w czerwieni i w błękicie. Bez wątpienia jest do spora kolekcjonerska gratka i mamy nadzieję, że albumu w takiej wersji nie zabraknie na firmowym stoisku grupy na MOSiRze. 
 • godz. 15:15-16:00 - Stamina 
  Na czele tego włoskiego teamu stoi gitarzysta i kompozytor Luca Sellitto. To on nadaje ton kapeli, która preferuje melodyjny metal z elementami prog-rocka, co można usłyszeć m.in. na płytach "System of Power" i "Perseverance". Co ciekawe, jeśli uda się sprostać wszystkim technicznym wymaganiom, muzycy z Półwyspu Apenińskiego zamierzają swój zgierski występ na żywo zarejestrować i wydać w formie CD i DVD. Trzymamy kciuki i liczymy na siłę gardeł fanów. 
 • godz. 16:15-17:00 - Dragony 
  To drugi zespół wspomnianego już Siegfrieda Samera. Austriacy obracają się w kręgu power i true-epic-metalu, a do czasu ich występu na deskach zgierskiej sceny powinien się już ukazać trzeci krążek grupy. Tymczasem proponujemy delektować się poprzednim wydawnictwem "Lord of the Hunt". 
 • godz. 17:15-18:00 - Internal Quiet 
  To grupa, która do Zgierza ma najbliżej, gdyż pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego. Tym niemniej za sprawą swojego debiutanckiego albumu "When the Rain Comes Down" oraz dzięki wspólnej trasie z Turbo jak burza wdarła się do czołówki rodzimego power metalu. Ekspresyjny frontman kapeli Maciej "Rocker" Wróblewski doskonale znany jest bywalcom City of Power, bowiem w 2015 r. występował w Zgierzu z zespołem TITANIUM. 
 • godz. 18:15 - 19:00 - Victorius 
  Typowo powermetalowy kwintet z Lipska przyjedzie do nas głównie z kompozycjami z nowej EP-ki "Dinosaur Warfare - Legend of the Power Saurus". Niemcy konsekwentnie nawiązują do klasyki gatunku wykutej przez ich rodaków z grup HELLOWEEN czy GAMMA RAY. Podczas tegorocznej edycji festiwalu grupie VICTORIUS przyjdzie bronić honoru naszych zachodnich sąsiadów, którzy w ciągu trzech poprzednich lat za sprawą grup FREEDOM CALLIRON SAVIOR i BONFIRE wiedli prym na City of Power
 • godz. 19:15-20:15 - Visions of Atlantis 
  Giganci symfonicznego metalu rodem z Austrii wraz ze swą francuską wokalistką Clémentine Delauney przyjadą do Zgierza promować najnowszy album "The Deep & the Dark", który ukazał się 16 lutego br. robiąc sporo zamieszania na rockowym rynku muzycznym. Już pilotujący krążek singiel z utworem "Return to Lemuria" sygnalizował, ze będzie to jeden z najpoważniejszych kandydatów do albumu roku 2018. Wokalny duet Clémentine i Siegfrieda Samera oraz niezwykle melodyjne kompozycje osadzone w symforockowych aranżacjach z pewnością będą w stanie zaspokoić nawet najwybredniejsze muzyczne gusta. 
 • godz. 20:30-21:15 - Crystal Viper 
  To jedyna polska eksportowa grupa powermetalowa. Jej muzycy od dłuższego czasu nagrywają płyty dla niemieckiej wytwórni AFM, przez co częściej koncertują w Europie Zachodniej niż w kraju. W tym roku zanim trafią do Zgierza, wystąpią na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Austrii, Grecji, Hiszpanii i Czechach. W tym ostatnim kraju zaliczą prestiżowy festiwal Masters of Rock w Vizovicach. W maju pojawią się również u boku jednej z metalowych legend – zreaktywowanej amerykańskiej grupy MANILLA ROAD. Prawdziwą ozdobą CRYSTAL VIPER jest gitarzystka i wokalistka grupy Marta Gabriel, nadająca kapeli szczególną charyzmę i niepowtarzalny charakter. 
 • godz. 21:30-23:00 - THE QUIREBOYS
  Główną atrakcją festiwalu będą londyńczycy z zespołu THE QUIREBOYS. Grupa debiutowała jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku, a jej styl przypomina brzmienie kapel, które wówczas święciły swoje największe triumfy – AEROSMITH czy GUNS ‘N ROSES. Anglicy mają w swoim repertuarze zarówno dynamiczne rockandrollowe numery ("7 O’Clock", "There She Goes Again", "Hey You"), jak i liryczne ballady ("I Don’t Love You Anymore", "King of New York", "Whipping Boy"). W swej karierze zagrali już na największych światowych imprezach rockowych, jak festiwale Wacken czy Monsters of Rock. W Polsce wystąpią jednak po raz pierwszy. 

Radosław Gajda

Załączniki: 
Plakat festiwalu (jpg) (374.81KB)
Plakat z programem (jpg) (122.28KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

16215
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, w dniach 19-20.11.2018 r. w godz. 8:00-17:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody przy:...
16212
Usuń

Zmiany tras autobusów

Od dnia 19 listopada 2018 r. do odwołania w związku z planowaną budową ciepłociągu na ul. Długiej (od Armii Krajowej do ul. Narutowicza), ulegną...
15803
Usuń

Linia 61 ruch wahadłowy na DK 71

Od dnia 15 września 2018 r. do końca listopada 2018 r. planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na Drodze Krajowej nr 71, w rejonie...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2018 r. do stycznia 2019 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS