Ośrodek salezjański na Chełmach (ul. Łagiewnicka 76)
Pierwsze koło w Zgierzu powstało w czerwcu 1995 r. Opiekunem duchownym został salezjanin ks. Jan Rykuła. Organizatorką i odpowiedzialną za koło jest Krystyna Baszczyńska, zastępcą Alicja Kunikowska. Obecnie jest to Koło Międzyparafialne, którego opiekunem duchownym został ks. dyrektor Ludwik Kaliński. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się raz w miesiącu - we wtorki: o godz. 17.00 - spotkanie i o godz. 18.00 - Msza św.
Parafia Matki Bożej Dobrej Rady (ul. Skłodowskiej-Curie 5)
W roku 1999 r. dzięki staraniom ks. Kanonika Henryka Góry zawiązało się drugie "Koło Przyjaciół Radia Maryja". Od 2002 r. opiekę duchową nad kołem przejął wikary ks. Krzysztof Florczak. Odpowiedzialnymi za koło są: Michał Michałowski i Jadwiga Owczarczyk. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się raz w miesiącu - w pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 17.30, po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
Parafia Najświętszej Marii Panny Różancowej (ul. Parzęczewska 70)
Trzecie "Koło Przyjaciół Radia Maryja" w naszym mieście powstało w październiku 2001 r. Opiekunem duchownym jest ks. Jerzy Kowalczyk - proboszcz parafii. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się raz w miesiącu - w trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17.30 Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
Ośrodek salezjański na Chełmach (ul. Łagiewnicka 76)
W czerwcu 2002 r. powstało jedyne w naszym mieście, "Młodzieżowe Koło Przyjaciół Radia Maryja". Odpowiedzialnymi za koło są: Mariusz Chrzanowski, Piotr Janczak i Anna Barańska. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się raz w miesiącu - w drugą niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Członkowie koła pod kierunkiem opiekunki Anny Barańskiej w 2002 r. przygotowali dwie inscenizacje. Z okazji święta 11 listopada spektakl pt. "Z kartek historii", natomiast na Boże Narodzenie jasełka. Program ten był wystawiany w parafii: Miłosierdzia Bożego, MB Dobrej Rady, NMP Różańcowej oraz Chrystusa Króla.
Członkowie "Kół Przyjaciół Radia Maryja" mają cztery podstawowe cele:
Cele te realizowane są poprzez spotkania modlitewne w parafiach, ogniska, spotkania opłatkowe, pielgrzymki oraz festyny i loterie fantowe na rzecz Radia.
Na spotkaniach formacyjnych omawiane są Encykliki społeczne Jana Pawła II, historia Ziemi Świętej, nauka społeczna Kościoła. Na prelekcje przyjeżdżają przedstawiciele Instytutu Edukacji Narodowej z Lublina. W okresie działalności kół w naszym mieście odbyło się sześć skupień rekolekcyjnych dla członków tych kół. Dwa w Łagiewnikach, trzy w Szczawinie i jedno w Toruniu. Organizowane są również pielgrzymki - raz w roku na Jasną Górę, a także do innych sanktuariów Maryjnych. "Koła Przyjaciół Radia Maryja" prowadzą też działalność charytatywną. Pomagają dzieciom z Grodna na Białorusi, wspierają działalność na rzecz pomocy bezdomnym. Powołali również Fundację pomocy humanitarnej i opieki zdrowotnej w krajach misyjnych. Pieniądze na te cele pochodzą ze zbiórek.
Radio Maryja powstało w 1991 r., podejmując wezwanie Ojca Świętego do ewangelizacji poprzez środki masowego przekazu. Pierwszą audycję radio nadało 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia NMP, założycielem i dyrektorem stacji jest O. Tadeusz Rydzyk. Radio jest własnością warszawskiej prowincji oo. Redemptorystów. Początkowo miejsca w eterze użyczały mu rozgłośnie diecezjalne. Trzy lata później było już rozgłośnią ogólnopolską i od tego roku ma status nadawcy społecznego.
Celem rozgłośni jest ewangelizacja oraz formacja moralno-społeczna słuchaczy. Ewangelizacja prowadzona jest poprzez transmisję Mszy Świętych i innych uroczystości religijnych, modlitwę różańcową oraz Liturgię Godzin. Dużo miejsca w programach Radia Maryja zajmuje część publicystyczna o tematyce społecznej, do najbardziej znanych programów należy codzienna audycja "Rozmowy niedokończone" oraz felietony z cyklu "Myśląc Ojczyzna" i "Spróbuj pomyśleć". Radia Maryja można słuchać na falach ultrakrótkich, w dolnym lub górnym zakresie przez stacje naziemne nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech, a nawet Stanach Zjednoczonych oraz za pośrednictwem satelitów od Bieguna Północnego do Afryki, od Uralu do Wysp Kanaryjskich. Można też go słuchać poprzez internet. Od początku Radio Maryja cieszyło się dużą popularnością, liczba jego słuchaczy systematycznie rosła. Sympatycy tej stacji zawiązali z czasem "Rodzinę Radia Maryja", jej członkowie w diecezjach i parafiach powołali "Koła Przyjaciół Radia Maryja".