Menu główne

Janiszewski Sławomierz

 

Sławomierz JaniszewskiSławomierz Kazimierz Janiszewski od 1989 roku czynnie uczestniczy w życiu publicznym i gospodarczym Zgierza, pracując w wielu organizacjach na rzecz mieszkańców. 

Między innymi w latach: 

  • 1989 - 1990 był wiceprzewodniczącym Komitetu Obywatelskiego, 
  • 1990 - 2002 był radnym Rady Miasta Zgierza pełniąc następujące funkcje: 
    • 1990 - 1994 był członkiem Komisji Spraw Obywatelskich Rady Miasta Zgierza, 
    • 1994 - 1998 był Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Zgierza, 
    • 1998 - 2002 był Przewodniczącym Rady Miasta Zgierza i Przewodniczącym Komisji Integracji Europejskiej Związku Miast Polskich. 

W czasie swojej długoletniej działalności z dużym zaangażowaniem uczestniczył w tworzeniu wielu instytucji i organizacji społecznych. Między innymi był współzałożycielem Liceum Samorządowego TPZ w Zgierzu, Zgierskiego Oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Łodzi i wspierającego ubogich mieszkańców naszego miasta Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń". 

Od początku aktywnie wspierał budowę Hospicjum im. Jana Pawła II. Jako Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego efektywnie przyczynił się do uzyskania dofinansowania kolejnego etapu budowy Hospicjum. 

Zawsze aktywnie włączał się w działania na rzecz ochrony środowiska. Między innymi dzięki jego zaangażowaniu i podjętym działaniom Zgierz uniknął powstania kolejnej kwatery przeznaczonej na gromadzenie odpadów niebezpiecznych. 

Od prawie pięćdziesięciu lat prowadzi na ternie Zgierza kancelarię adwokacką. 

W uznaniu jego działalności został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZSP, Zasłużony dla Ruchu Spółdzielczego. 

Zmarł we wrześniu 2020 r. 

Tytuł "Zasłużony dla Miasta Zgierza" dla Sławomierza Janiszewskiego został przyznany Uchwałą Nr XII/142/2019 Rady Miasta Zgierza z dnia 26 września 2019 r. 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS