Menu główne

Wystawa "Poszukiwanie porządku"

Plakat promujący wystawę
Data wydarzenia: 
from 20.05.2023 to 03.09.2023
Organizator: 
Muzeum Miasta Zgierza
Miejsce wydarzenia: 
Muzeum Miasta Zgierza - ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21

"Andrzej Nawrot. Poszukiwanie porządku. Malarstwo – grafika – autocollage

  • 20 maja (sobota) godz. 19:00 - wernisaż wystawy; 
  • Wystawa prezentowana do 9 września 2023 roku w godzinach pracy muzeum. 

Wystawa jubileuszowa z okazji 85 urodzin zgierskiego Artysty, na której autor zaprezentuje swoją twórczość głównie z ostatnich kilku lat. Będą to prace abstrakcyjne jak i realistyczne pejzaże. 


Łączenie starego porządku z nowym, wracanie do wzorów natury, niemal matematyczne cyzelowanie, to system pracy Andrzeja Nawrota. Artysta powraca do swoich dawnych prac graficznych i szuka w nich nowych rozwiązań. Ale jak długo można poszukiwać porządku? Nieskończenie! 

Wystawa jubileuszowa z okazji 85 urodzin zgierskiego Artysty, na której autor zaprezentuje swoją twórczość głównie z ostatnich kilku lat. Będą to prace abstrakcyjne jak i realistyczne pejzaże akwarelą. Wystawa będzie także okazją do retrospektywnego podejścia do twórczości Artysty, dlatego na wystawie znajdą się także nigdy dotąd nie prezentowane projekty, ilustracje i grafiki.

prof. zw. Andrzej Nawrot urodzony w 1938 roku.

Jego twórczość związana jest z projektowaniem wzornictwa, architektury wnętrz, grafiki warsztatowej oraz malarstwa – jest projektantem wzorniczym w zakresie mody, odzieży roboczej, mundurów, a także współautorem licznych projektów architektury wnętrz, ekspozycji muzealnych, wystaw i znaków towarowych. Jego prace znalazły się na 27 wystawach indywidualnych, w Polsce, Holandii i Ukrainie oraz na około 140 wystawach zbiorowych, w: Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Niemczech, Holandii, Czechach, Węgrzech, Ukrainie, Szwecji, Rosji i Turcji.

Dyplom magistra sztuki uzyskał w roku 1964 na Wydziale Ubioru PWSSP w Łodzi obecnie Akademia Sztuk Pięknych.

Od 1963 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi.

W roku 1992 otrzymuje tytuł Profesora Sztuk Plastycznych od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej a następnie zostaje mianowany przez Ministra Kultury na stanowisko profesora zwyczajnego.

W latach 1978-1981 Dziekan Wydziału Wzornictwa Przemysłowego PWSSP w Łodzi.

Od roku 1984 do roku 2002 kierownik Katedry Ubioru i Kolegium Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Od roku 1988 do 2012 kierownik Pracowni Grafiki w Zakładzie Edukacji Plastycznej Uniwersytetu A. Mickiewicza Wydział w Kaliszu.

W 2008 roku odchodzi na emeryturę z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W tym samym roku zostaje zatrudniony, jako profesor zwyczajny w Instytucie Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Pełnił funkcję Dyrektora ds. Artystycznych oraz kierownika Zakładu Sztuk Wizualnych a także Kierownika Pracowni Ubioru w Instytucie Architektury Tekstyliów PŁ.

Od 2015 do 2017 zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Członek Łódzkich Grup Artystycznych "Profil", "Konkret", "Grupa 7" oraz Stowarzyszenia Artystów "Młyn" w Zgierzu.

Odznaczony medalem „Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2008. 

Źródło: Muzeum Miasta Zgierza

Załączniki: 
Plakat promujący wystawę (jpg) (169.79KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu w 2023 r.

Od 1 czerwca 2023 roku stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o...
19931
Usuń

Komunikat ZUS

Od 1 czerwca 2023 r. obsługa klientów w Inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Zgierzu z ul. Długiej 43 zostanie przeniesiona na ul....
26127
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja i postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2023/2024: do Miejskiego Żłobka im. Koziołka Matołka w Zgierzu;  do przedszkoli i oddziałów...
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które do 30 listopada 2023 r. przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych: 
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS