Zapraszamy na spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk z gościnnym udziałem znanego popularyzatora wiedzy o języku polskim, trzykrotnego mówcy TEDx - MACIEJA MAKSELONA.
"NON-FICTION" to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i InstytutR, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen posłużą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów zaproszonych przez Instytut Reportażu. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.
Do tej pory gośćmi cyklu był m.in. Mariusz Szczygieł, który powiedział: "Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk."
to pionierzy improwizacji komediowej w Polsce i pierwszy warszawski teatr impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występują na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.
Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. Produkujemy komediowy podcast "Codzienne trudności".
Jak dotąd zagrali z nimi i dostarczali inspiracji pisarze i pisarki (m.in. Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Olga Gitkiewicz, Dorota Masłowska, Natalia Fiedorczuk, Ilona Wiśniewska, Karolina Sulej, Sylwia Chutnik, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch, Filip Springer, Dionisios Sturis, Kamil Bałuk, Ziemowit Szczerek), aktorzy (m.in. Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Andrzej Grabowski, Jan Peszek, Maciej Sthur) i muzycy (m.in. Katarzyna Nosowska, Paula i Karol, Jerzy Rogiewicz, Paweł Szamburski, Marcin Masecki, Jan Młynarski, Pablopavo).
pochodzi z Knurowa, miasta tak małego, że gdyby było ładne, można by je nazwać kameralnym. Redaktor inicjujący i prowadzący, który opieką otaczał książki zarówno nominowane do najważniejszych nagród literackich, jak i te, które dominowały na rodzimych listach bestsellerów.
Nauczyciel akademicki, który prowadzi autorskie zajęcia z rynku książki, redakcji, podstaw kreatywnego pisania oraz gościnnie wykłada na uniwersytetach w całym kraju. Uczy sztuki redakcji, kreatywnego pisania, a także języka inkluzywnego i skupionego na drugim człowieku. Popularyzator wiedzy o języku polskim, członek jury konkursów literackich, trzykrotny mówca TEDx. Od niedawna również radiowiec i współgospodarz telewizyjnego programu "Dobry Tytuł".
w cenie 70 zł dostępne w sprzedaży od 8 stycznia 2025 (od godz. 9:00) w kasie MOK (ul. Długa 41a) oraz online.
Źródło: Stary Młyn