Jej książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów. Zasłynęła biografiami nietuzinkowych postaci ("Oskarżona Wiera Gran", "Żongler. Romain Gary"), a także osobistymi opowieściami o relacjach z najbliższymi ("Rodzinna historia lęku", "Ćwiczenia z utraty"). W 2015 roku została uhonorowana srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków, w tym koreański i hebrajski. Agata Tuszyńska była bohaterką lutowej odsłony cyklu "Co za gość" (09.02.2023 r.). Spotkanie zorganizowano w filii nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa (ul. Długa 29a).
Rozmowa dotyczyła głównie najnowszej książki Agaty Tuszyńskiej "Żongler. Romain Gary". To fascynująca opowieść o pochodzącym z Wilna Romanie Kacewie, który zyskał światową sławę jako francuski pisarz Romain Gary. Pisarka opowiadała o relacjach artysty z zapatrzoną w niego matką, wspinaniu się po drabinie hierarchii społecznej. Także o mistyfikacji, która pozwoliła mu dwukrotnie zdobyć ważną literacką Nagrodę Goncourtów (pod różnymi pseudonimami), autorka mówiła też o samobójczej śmierci pisarza. Agatę Tuszyńską pytano o jej fascynacje literackie, odkrywanie żydowskiej tożsamości (o swoich korzeniach dowiedziała się jako nastolatka), czytelników interesowała też jej, opisana w książkach, miłość do jamników. Po rozmowie pisarka podpisywała książki, każdą opatrując osobistą dedykacją.
W marcu do Zgierza przyjedzie słynny dziennikarz radiowy Piotr Metz (23.03.2023 r. - Filia nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa przy ul. Długiej 29a)
Spotkania "Co za gość" organizowane są od 2019 roku przez Wydział Promocji i Kultury UMZ. Zgierzanie mieli już możliwość rozmowy m.in. z Krzysztofem Vargą, Joanną Trzepiecińską, Małgorzatą Potocką, Adamem Ferency, Łukaszem Orbitowskim i Jerzy Radziwiłowiczem.