Menu główne

MuZgi 2008

 

okładka płyty Muzyczny Zgierz - MuZgi 2008

Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1, tel./fax 42 716 26 18) po raz pierwszy zorganizował konkurs na projekt okładki płyty CD "MuZgi 2008 - Muzyczny Zgierz" (zobacz całą okładkę płyty). 

Oddajemy w Wasze ręce płytę "Muzgi 2008" jako dowód na różnorodność zgierskiej sceny muzycznej. I pomyśleć, że na tym nie koniec, że w kolejce ustawia się cała masa nowych zespołów, które także chciałyby się za pomocą tego wydawnictwa zaprezentować. Wierząc w słowa jednego z pomysłodawców płyty - Witka Świątczaka - będzie to projekt cykliczny, który co roku zaprezentuje najciekawsze dokonania zgierskich artystów. 

Pierwsza z płyt jest wyjątkowa także pod innym względem. Dzięki niej zachowane zostaną dokonania kapel, które swój żywot sceniczny już zakończyły. Niech zatem płyta ta stanie się swoistą kroniką muzyczną i dokumentuje to, co mózgi i serca stworzyły. A że to mózgi muzyczne nie ma chyba już nikt wątpliwości… 

Artyści, których można usłyszeć na płycie:
(utwory do odsłuchania około 30 s.)

 Orkiestra Pali się! - www.myspace.pl
Skład: Marcin Tkaczyk (gitara), Paweł ‘MIŁEK’ Miłosz (bass), Mariusz ‘MARIO’ Wróbel (instrumenty perkusyjne), Michał ‘ANDRZEJ’ Andrzejewski (gitara), Adam ‘BZYQ’ Brzęczek (perkusja), Leszek Zaczyński (puzon), Kasia Bełdzińska (saksofon), Przemek ‘GAWRON’ Typiak (wokal, teksty).

Działają od 2002 roku. Ich muzyka to połączenie reggae z elementami raggamuffin, folkloru i rytm and bluesa. Siłą zespołu są koncerty, które nie pozostawią nikogo obojętnym, w szczególności Straży Pożarnej, która musi czekać w pogotowiu słysząc głośne skandowanie publiczności: Pali się!.
"Słońce" - muz. Pali Się, sł. Człowiek Gawron
"Hejnał" - muz. Pali Się, sł. Człowiek Gawron

" Słońce"

"Hejnał"
Kredens Acoustic
Skład: Piotr Flies (klawisze), Zuzanna Nagiel (wokal), Adam Przybylski (kontrabas), Marcin ‘LUCEK’ Gałązka (gitara), Piotr Wojtczak (trąbka), Krzysztof Szewczyk (perkusja)
Działają od 2005 roku. Zespół założył Piotr Flies, który zaangażował w swój projekt doświadczonych muzyków i obdarzoną melancholijnym głosem Zuzannę. Zespół swobodnie łączy soulowe dźwięki ze smooth jazzem. Na swoim koncie mają kilka udanych autorskich kompozycji, na koncertach grają również covery gwiazd jazzu, które stanowią dla muzyków żywą inspirację.
"Czarna Demokracja" - muz. Piotr Flies, sł. Witek Świątczak
"Temptation" - muz. Tom Waits, sł. Tom Waits

"Czarna demokracja" 

  "Temtation"
Miny
Skład: Aleksandra Kubiak (wokal), Paweł Miłosz (gitara), Kuba Kowalski (sampler), Witek Świątczak (gitara), Grzegorz Gawrysiak (gitara).
Klubowe granie Min przechodzi właśnie transformację. Sampler został zastąpiony żywą perkusją, za którą zasiadł Adam ‘BZYQ’ Brzęczek. Kuba Kowalski spełnił swoje marzenie biorąc do ręki zaniedbywaną od dawna gitarę, natomiast Paweł Miłosz podjął się gry na basie. W nowym, czteroosobowym składzie pozostała także Ola Kubiak, która dzielnie poszukuje melodii w zmienionych aranżach.
"Sublokatorzy" - muz. Miny, sł. Anka Perek
"Eter w głowie" - muz. Miny, sł. Anka Perek

   "Sublokatorzy"      

  "Eter w głowie"
Witek Świątczak
Skład: Marek Smuga (saksofon), Dariusz Maj (instrumenty perkusyjne), Paweł Markowicz (bas). Witek Świątczak to muzyk o ogromnym doświadczeniu. Tworzy w różnych stylach, ale najlepiej znany jest ze swoich bluesowych kompozycji. Mentor dla wielu początkujących muzyków, lecz przede wszystkim świetny gitarzysta o zdolnościach wokalnych, które ujawnia niekiedy podczas kameralnych koncertów.
"Nie golę się" - muz. Witek Świątczak, sł. Witek Świątczak, instrumenty elektroniczne - Krzysztof Krawczewski
"Wiersz niespodziewany" - muz. Witek Świątczak, sł. Witek Świątczak

  "Nie golę się"      

  "Wiersz niespodziewany"
Grzegorz ‘HENIEK’ Gawrysiak
Aranżer, kompozytor, realizator dźwięku, akustyk. Nauczyciel całego pułku gitarzystów. Kilka lat temu współpracownik magazynu muzyków i realizatorów dźwięku "Estrada i studio". Całe życie podporządkował muzyce. Muzykę dzieli na dwa gatunki: dobra i złą. Na jego styl gry na gitarze elektrycznej największy, choć jak mówi "bezwiedny", wpływ miał wirtuoz gitary Joe Satriani. W tym roku z kilkoma muzykami mającymi za sobą współpracę z takimi zespołami jak: Rezerwat, Blue Haze, Closterkeller, założył formację Gwiazdy.
"Miriam" - muz. Grzegorz Gawrysiak
"Czasami jestem kotem" - muz. Grzegorz Gawrysiak

 "Miriam"      

   "Czasem jestem kotem"
Henryk Kaźmierczak
Poeta, muzyk, globtroter. Twórca muzyki teatralnej i poetyckiej. Nagradzany za muzykę do spektakli Teatru Orfa, którego był długoletnim współpracownikiem. Śpiewa własne teksty z akompaniamentem akordeonu. Bard-intelektualista. Autor dwóch tomików poetyckich. Dokonania muzyczne zbierają płyty: "To taka gra" i "Kolumbowie śmietnikowi".
"Ćma" - muz. Henryk Kaźmierczak, sł. Henryk Kaźmierczak
"Cień" - muz. Henryk Kaźmierczak, sł. Henryk Kaźmierczak

 "Ćma"      

  "Cień"
 MXR
Michał Lewandowski - wśród znajomych znany jako Mixer (MXR) - działa na zgierskiej scenie hip-hopowej od 2003 roku. Obecnie gra razem ze składem "Stylistyka", z którym kończy właśnie pracę nad pierwszą, autorską płytą. Mają za sobą występy na zgierskich i łódzkich scenach. MXR nie wzoruje się na nikim, jedyną motywacją do grania jest miłość do muzyki.
"Wynalazek hip-hop" - muz. Michał Lewandowski, sł. Michał Lewandowski

 "Wynalazek hip-hop"
 Yankel Band - www.yankelband.com
Skład: Piotr Przybył (skrzypce), Krzysztof Kociszewski (gitara klasyczna), Bogdan Grad (gitara), Adam Przybylski (gitara basowa), Radek Wróbel (gitara basowa i akustyczna), Witek Bączyk (perkusja).
Najbardziej uznana zespół pośród wszystkich wykonawców. Laureat kilku ogólnopolskich festiwali jazzowych i bluesowych, w tym "Nocy Bluesowych w Rawie". Zespół koncentruje się na tworzeniu własnej muzyki instrumentalnej opartej na akustycznym brzmieniu i improwizacji. W kompozycjach grupy słychać elementy jazzu, bluesa i muzyki etnicznej. Niedawno zespół ukończył pracę nad płytą, w której nagraniu wzięli udział czołowi muzycy jazzowi z Polski, m. in. Krzysztof Ścierański.
"La Luna z Łowicza" - muz. Krzysztof Kociszewski
"Balladyna" - muz. Piotr Przybył.

 "La luna z Łowicza"      

  "Balladyna"
 Rocznik Bieżący
Skład: Krzysztof Bugajski (wokal, gitara, klawisze), Krzysztof Paszkowski (gitara), Cezary Dąbrowski (gitara), Michał Pietrzak (gitara basowa), Michał Grodecki (perkusja), Piotr Kowalczyk (wokal, gitara), Michał Banasiak (klawisze), Mikołaj Matusiak (wokal).
Zespół działał od 2003 do kwietnia 2008 roku. Zaangażowane teksty połączono z rockową muzyką. Dobrze znani zgierskiej - i nie tylko - publiczności, zdobywcy nagrody publiczności na Festiwalu "Zderzak". Po rozstaniu, kontynuują indywidualne ścieżki muzyczne. Na gruncie zgierskim działalność pod szyldem "Czesi w kosmosie" rozpoczęli Michał Grodecki i Michał Pietrzak.
"Ubóstwo umysłów" - muz. Rocznik Bieżący, sł. Krzysztof Bugajski.

  "Ubóstwo umysłów"
 PerGiBas
Skład: Jacek Mikołajczyk (gitara), Adam Dworakowski (gitara), Krzysztof Grabowski (gitara), Jakub Popek (perkusja).
Zespół powstał w 2005 roku, po rozpadzie starego składu. Ich muzyka plasuje się w nurcie klasycznego, posthippisowskiego rocka, choć wyczuwalne są także brzmienia acid jazzu, funky i reggae. Nagrali już jedną autorską płytę. Zgierska publiczność miała szansę posłuchać ich w trakcie Obchodów Święta Miasta, grają także na przeglądach i festiwalach poza Zgierzem. "Przed siebie" - muz. PerGiBas, sł. Adam Dworakowski.

 "Przed siebie"
 Projazz
Skład: Paweł Miłosz (gitara), Łukasz Beda (wokal), Wojtek Kosielski (saksofon)
Zespół działał w 2005 roku. Wyrazisty styl muzyczny to także zasługa wyrazistych charakterów samych twórców, które to były przyczyną rozpadu grupy. Niebanalne teksty i eksperymentalna muzyka tworzyły spójną całość. Improwizacje jazzowe (a może bardziej jassowe) występowały tuż obok melodyjnych fragmentów. Jedna z najbardziej oryginalnych kapel w historii zgierskiej sceny muzycznej. Nieco zmienioną kontynuacją Projazzu jest najnowszy skład Pawła Miłosza - Skafander.
"Elegancik" - muz. Projazz, sł. Łukasz Beda.

  "Elegancik"

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

22791
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikaty PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu:  W dniu 13 czerwca 2024 roku w godz. 09:00-...
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Do 31 sierpnia 2024 roku obowiązują trzy stopnie alarmowe: 
28021
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny...
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS