Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu z radością przekazuje Państwu wyniki we wszystkich konkursach odbywających się w ramach 9. Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof pn. "Za co lubimy naszą ojczyznę", pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.
Jury w składzie:
- Dorota Abramczyk - dyrektorka Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu,
- Anna Bednarz - pedagog, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Boruta,
- Marek Lipiec - Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Zgierza,
postanowiło co następuje:
W konkursie recytatorskim, w kategorii wiekowej 3-4 lata:
- wyróżnienia równorzędne otrzymują Lena Tylke oraz Hanna Walczyk z Miejskiego Przedszkola nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Zgierzu.
W konkursie recytatorskim,w kategorii wiekowej 5-6 lat:
- nagrodę główną otrzymuje Maciej Bogusławski z Miejskiego Przedszkola Nr 12;
- wyróżnienia równorzędne otrzymują Agata Cedrowska z Miejskiego Przedszkola Nr 6 W Zgierzu oraz Sebastian Stańczyk ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej.
W konkursie małych form teatralnych:
- nagrodę główną otrzymuje Miejskie Przedszkole Nr 6 w Zgierzu za wytęp inspirowany utworem pt. "Nasze polskie miasta";
- wyróżnienia równorzędne otrzymują Miejskie Przedszkole Nr 7 w Zgierzu za występ pt. "Piosenka o smoku wawelskim" oraz Miejskie Przedszkole Nr 2 w Zgierzu za występ pn. "Nasza Polska".
W konkursie wokalnym:
- równorzędne nagrody główne otrzymują zespoły z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zgierzu za prezentację utwory pt. "Lipka" oraz Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Zgierzu "Bajkowe nutki" za prezentację utworu pt. "W moim ogródeczku";
- nagrodę specjalną otrzymuje Hanna Granosik z Miejskiego Przedszkola Nr 12 "Pod topolą" w Zgierzu.
Wyniki części plastycznej tegorocznego Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof.
Temat, choć wymagający zarówno od opiekunów, jak i od dzieci, zaowocował ciekawymi pracami, inspirowanymi dziecięcą literaturą o tematyce szeroko rozumianego patriotyzmu.
Jury w składzie:
- Elżbieta Gortat - główna instruktorka MOK,
- Monika Sołdon - artystka plastyk,
- dr Cezary Marasiński - konsultant ds. etyki, filozofii, plastyki WODN w Zgierzu,
postanowiło co następuje:
Kategoria wiekowa 3-4 lata:
- Nagroda główna: Jagoda Gałązka ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkiej (praca na podstawie legendy o Królu Popielu);
- Wyróżnienie: Gabriela Wąs z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zgierzu (praca na podstawie wiersza "Kłótnia rzek" Jana Brzechwy).
Kategoria wiekowa 5-6 lat:
- Nagrody główne: Barbara Bajerska (zgłoszenie indywidualne, praca na podstawie wiersza "Co to jest Polska?" Czesława Janczarskiego) oraz Daniel Kałuża (zgłoszenie indywidualne, praca na podstawie wiersza "Barwy Ojczyste" Czesława Janczarskiego);
- Wyróżnienie: Antonina Ciosińska z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Zgierzu (praca na podstawie wiersza "Piękna jest nasza ziemia" Czesława Janczarski).
Zwycięzcom i zwyciężczyniom przesyłamy olbrzymie gratulacje i słowa podziwu za samodzielność, wkład pracy i wspaniałe, dziecięce rozumienie tematu!
Zapraszamy na uroczyste podsumowanie całego projektu, które odbędzie się w najbliższy piątek (10 listopada 2017 r.) o godz. 17:00 w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy.
Jury bardzo dziękujemy za poświęcony naszemu konkursowi czas.
Nagrody w konkursie zakupiono ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".
Źródło: Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu