Menu główne

30. Finał WOŚP 2022

grafika
Data publikacji: 
10.01.2022
30. Finał WOŚP 2022

Od początku grudnia 2021 roku organizowane są wydarzenia, podczas których odbywają się zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022. Finał jubileuszowej 30. edycji odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

Za nami "wośpowy" kiermasz w Szkole Podstawowej nr 5 i bal sylwestrowy w Jedliczu A. Tam też 15 stycznia odbędzie się bal karnawałowy. Sztab, na którego czele kolejny raz stanął Radek Tomas, proponuje zgierzanom udział w wydarzeniach, które jeszcze przed nami.

16 stycznia 2022 r. (godz. 12:00) na kąpielisku Malinka MOSiR odbędzie się "Morsowanie dla WOŚP" (wydarzenie).

21 stycznia 2022 r. (od godz. 17:00) w Hali im. Zgierskich Olimpijczyków (MOSiR, ul. Wschodnia 2) odbędzie się finał 10. edycji rozgrywek ZALK (wydarzenie). 

23 stycznia (godz. 15:00) Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zorganizuje w Starym Młynie (ul. Długa 41a) koncert dla najmłodszych (wydarzenie). 

28 stycznia 2022 r. (godz. 19:00) w Klubie AgRafKa zorganizowany zostanie Stand-up Show (wydarzenie), na którym pojawią się: Juliusz Sipika, Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, Bartosz Zalewski, Kamil Ozimiński i Adam Sobaniec, czyli plejada ulubionych w Zgierzu gwiazd.

A już następnego dnia - 29 stycznia 2022 r. (godz. 19:00) w tym samym miejscu odbędzie się Biesiada Szantowa (wydarzenie), na której tradycyjnie wystąpi Męski Punkt Widzenia – zespół, który na koncertach potrafi grać i zabawiać publiczność do białego rana.

Już teraz na Allegro można wylicytować jeden z najlepszych stolików, przy którym będzie można spędzić czas podczas biesiady. Oprócz tego sztab proponuje wiele innych atrakcyjnych aukcji: gadżety z grafiką fundacji WOŚP, ale również rękodzieło przygotowane przez wolontariuszy - https://allegro.pl/uzytkownik/wosp-zgierz

30 stycznia, czyli podczas 30. Finału WOŚP na ulice miasta wyjdzie ponad 200 wolontariuszy.

Ich puszki można zasilić również podczas Motoorkiestry i koncertu dla zgierzan.

Plenerowy koncert finałowy (plakat) to muzyczne wydarzenie zorganizowane zostanie przed budynkiem Starego Młyna (ul. Długa 41a) w godz. 15:30-20:00. Aby dodatkowo je uatrakcyjnić, inicjatorzy nawiążą do 30. rocznicy śmierci Freddy'ego Mercury’ego i opatrzą je hasłem "We Will Rock You". Artyści, którzy pojawią się na scenie od godziny 15:30 oprócz swojego repertuaru, wykonają po jednym z utworów zespołu Queen. Uczestnicy koncertu będą mogli zobaczyć: Rastafajrant, Julię Szwajcer, Marcela Ignaczaka i Talent kolektyw, Kasię Świątczak, DJ'a Adi-key'a, DJ'a Meisala, DJ MN'a, SunShine records, czyli raperów Gazika, Szumana, Monte, Mayora Vs, a także Jaha Hammond Quartet. Podczas imprezy internetowo odbywać się będą licytacje.

30 stycznia (godz. 10:00) w Parku Miejskim im. T. Kościuszki odbędzie się Jeżobieg (wydarzenie). 

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na swojej stronie fundacja uzasadnia, że "wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje".

Wskazuje się również na statystyki, według których każdego roku na oddziałach okulistyki dziecięcej przyjmowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Pogarsza im się ostrość widzenia, ale są to również przypadki z jaskrą, zaćmą, urazami, anomaliami rozwojowymi i nowotworami. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych. W związku z tym Fundacja WOŚP planuje zakupić mi. in.: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, czy synoptofory do pomiaru kąta zeza.

Na podst. m.in. "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 1/2022 


Zgierski Sztab WOŚP: 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

22490
Usuń

Ostrzeżenie: Silny wiatr i oblodzenie

Oblodzenie (stopień zagrożenia 1) od godz. 12:35 dnia 20.01.2022 do godz. 18:00 dnia 20.01.2022 r. Na obszarze powiatu zgierskiego prognozuje się ...
19415
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Harmonogram dyżurów wakacyjnych (przedszkola i oddziały przedszkolne) w bieżącym roku szkolnym 2021/2022
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS