Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu uprzejmie informuje, iż od dnia 5 sierpnia do dnia 9 sierpnia 2024 roku prowadzi nabór wniosków na finansowanie, w ramach rezerwy KFS, działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców tj.:
Wnioski składane poza wyznaczonym terminem naboru nie będą podlegały rozpatrzeniu. Kolejność wpływu nie będzie uwzględniana przy ocenie wniosku.
Przed złożeniem wniosku pracodawca zobowiązany jest zapoznać się z „Informacją dotyczącą przyznawania środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu w 2024 roku”, do której załączona jest Karta oceny wniosku.
Do rozdysponowania pozostała ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2024 kwota: 166 592,60 zł.
Pracodawca zainteresowany uzyskaniem środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy, składa wniosek w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na siedzibę Pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności, w terminie określonym przez urząd.
Wniosek może być złożony w formie:
Wnioski złożone w sposób inny niż określony powyżej np. pocztą e-mail nie będą podlegały rozpatrzeniu.
Przez datę złożenia wniosku rozumie się datę jego wpływu do Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu, również w odniesieniu do wniosków dostarczonych pocztą.
Środki rezerwy KFS, na sfinansowanie działań kształcenia ustawicznego, mogą być przyznane w wysokości:
Środki rezerwy KFS przyznane Pracodawcy na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego stanowią pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.
Wsparcie będzie udzielane pracodawcom, których wnioski spełniają wymagania określone przynajmniej w jednym z przyjętych na rok 2024 przez Radę Rynku Pracy priorytetów:
A. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
B. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
C. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub
o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
D. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Uwaga! Wyjaśnienie do priorytetu D - Warunkiem dostępu do priorytetu jest posiadanie jako przeważającego (wg stanu na 1 stycznia 2024 roku) odpowiedniego kodu PKD. Kody PKD, które będą brane pod uwagę przy ocenie wniosku znajdują się w materiale źródłowym oraz na stronie internetowej zgierz.praca.gov.pl w zakładce "Dokumenty do pobrania" - Wykaz Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Łódzkiego oraz wynikających z nich nisz specjalizacyjnych.
Kluczowe branże zgodnie z Regionalną Strategią Innowacji dla Województwa Łódzkiego - LORIS 2030:
Przy rozpatrywaniu wniosków Urząd uwzględnia:
Wnioski będą oceniane zgodnie z Kartą oceny wniosku, aby wniosek mógł być dalej procedowany musi osiągnąć co najmniej 15 pkt. W przypadku, kiedy kwota złożonych wniosków przekroczy kwotę dostępnych środków, realizowane będą wnioski z najwyższą liczbą punktów.
O sposobie rozpatrzenia wniosku pracodawca zostanie powiadomiony pisemnie.
Aktualny druk wniosku oraz informacje dotyczące ww. form wsparcia dostępne są na stronie internetowej zgierz.praca.gov.pl w zakładce "Dokumenty do pobrania".
Prosimy o dokładne wypełnienie wniosku, odniesienie się do każdego pola, jeśli jakaś informacja nie dotyczy pracodawcy, prosimy zaznaczyć „nie dotyczy”. Wnioski będą weryfikowane po ich złożeniu, nie ma możliwości wcześniejszego sprawdzenia wniosku przez pracownika urzędu.
Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu