Zapraszamy mamy ze Zgierza na bezpłatne warsztaty plastyczne i rozmowy o emocjach.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszamy z realizacją przedsięwzięć nagrodzonych w konkursie na "Zgierską Inicjatywę Kulturotwórczą". Jeden z projektów nosi tytuł "Mama na Huśtawce – malujemy emocje". Jego cele to pomoc i wsparcie dla lokalnych Mam, ich aktywizacja, tworzenie więzi w społeczności lokalnej, ale też krzewienie wiedzy o kulturze i budowanie świadomości własnych emocji.
Inicjatywa będzie realizowana przez Sandrę Haus, prezeskę - zgierskiej fundacji Mama na Huśtawce, która zaprasza mamy z terenu Zgierza do uczestnictwa w kilku zaplanowanych na jesień wydarzeniach.
Jakie działania finansuje inicjatywa?
Trzy spotkania warsztatowe (prowadzone przez artystkę plastyczkę Marię Łuczak) pn. "Malujemy emocje" odbędą się w terminach: 16 września, 7 października i 21 października 2023 r. (każde o godz. 12:00), w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu (ul. ks. Sz. Rembowskiego 17).
Uczestniczki zapoznają się z technikami malarskimi i możliwościami ich wykorzystania do przedstawiania emocji, po czym będą podejmować próby wyrażania uczuć, przeżyć, przemyśleń i wrażeń poprzez sztukę. Nie zabraknie rozmów o własnych odczuciach i emocjach oraz sposobach radzenia sobie z nimi, a także o lokalnej kulturze czy zgierskich twórcach i twórczyniach w dziedzinie sztuki. Spotkania zyskają dzięki temu wyjątkowy, interdyscyplinarny charakter, a dodatkowo zaprocentują bliższymi kontaktami zgierskich mam z lokalnym środowiskiem artystycznym.
Więcej o sposobach radzenia sobie z różnorodnymi emocjami uczestniczki będą mogły dowiedzieć się podczas webinaru, który zostanie poprowadzony przez psychologa, a będzie zrealizowany w końcu października jako podsumowanie całego przedsięwzięcia.
Mamy zainteresowane udziałem w spotkaniach i webinarze zapraszamy do zapisów: mamanahustawce@gmail.com
Zgierska Inicjatywa Kulturotwórcza "Mama na huśtawce – malujemy emocje" zostanie w całości sfinansowana ze środków Miejskiego Ośrodka Kultury Stary Młyn w Zgierzu.
Źródło: Stary Młyn