Menu główne

MAMA NA HUŚTAWCE - rusza realizacja inicjatywy

Plakat promujący projekt "Mama na Huśtawce – malujemy emocje"
Data publikacji: 
05.09.2023
MAMA NA HUŚTAWCE - rusza realizacja inicjatywy

Zapraszamy mamy ze Zgierza na bezpłatne warsztaty plastyczne i rozmowy o emocjach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszamy z realizacją przedsięwzięć nagrodzonych w konkursie na "Zgierską Inicjatywę Kulturotwórczą". Jeden z projektów nosi tytuł "Mama na Huśtawce – malujemy emocje". Jego cele to pomoc i wsparcie dla lokalnych Mam, ich aktywizacja, tworzenie więzi w społeczności lokalnej, ale też krzewienie wiedzy o kulturze i budowanie świadomości własnych emocji.

Inicjatywa będzie realizowana przez Sandrę Haus, prezeskę - zgierskiej fundacji Mama na Huśtawce, która zaprasza mamy z terenu Zgierza do uczestnictwa w kilku zaplanowanych na jesień wydarzeniach.

Jakie działania finansuje inicjatywa?

  • Trzy spotkania warsztatowe (prowadzone przez artystkę plastyczkę Marię Łuczak) pn. "Malujemy emocje" odbędą się w terminach: 16 września, 7 października i 21 października 2023 r. (każde o godz. 12:00), w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu (ul. ks. Sz. Rembowskiego 17).
    Uczestniczki zapoznają się z technikami malarskimi i możliwościami ich wykorzystania do przedstawiania emocji, po czym będą podejmować próby wyrażania uczuć, przeżyć, przemyśleń i wrażeń poprzez sztukę. Nie zabraknie rozmów o własnych odczuciach i emocjach oraz sposobach radzenia sobie z nimi, a także o lokalnej kulturze czy zgierskich twórcach i twórczyniach w dziedzinie sztuki. Spotkania zyskają dzięki temu wyjątkowy, interdyscyplinarny charakter, a dodatkowo zaprocentują bliższymi kontaktami zgierskich mam z lokalnym środowiskiem artystycznym. 

  • Więcej o sposobach radzenia sobie z różnorodnymi emocjami uczestniczki będą mogły dowiedzieć się podczas webinaru, który zostanie poprowadzony przez psychologa, a będzie zrealizowany w końcu października jako podsumowanie całego przedsięwzięcia.

Mamy zainteresowane udziałem w spotkaniach i webinarze zapraszamy do zapisów: mamanahustawce@gmail.com

Zgierska Inicjatywa Kulturotwórcza "Mama na huśtawce – malujemy emocje" zostanie w całości sfinansowana ze środków Miejskiego Ośrodka Kultury Stary Młyn w Zgierzu.

Źródło: Stary Młyn

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Do 31 sierpnia 2024 roku obowiązują trzy stopnie alarmowe: 
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS