Menu główne

Spotkania o zdrowiu psychicznym młodzieży

plakat informacyjny
Data publikacji: 
16.01.2023
Spotkania o zdrowiu psychicznym młodzieży

Stowarzyszenie EZG zaprasza osoby współpracujące z młodzieżą (edukatorów, nauczycieli, animatorów) na spotkania poświęcone zdrowiu psychicznemu młodych ludzi.

Warsztaty odbywają się w ramach międzysektorowego "Partnerstwa dla młodzieży", którego celem jest wzmocnienie kompetencji osób dorosłych działających z nastolatkami w szkołach, instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych.


Otwarta głowa – jak budować relacje wspierające dobrostan psychiczny 
1 lutego (środa) 2023 roku w godz. 17:00-20:00 

Miejsce spotkania: siedziba Stowarzyszenia EZG - ul. Długa 15 w Zgierzu 

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak budowanie relacji z dziećmi i nastolatkami wpływa na ich poczucie dobrostanu psychicznego. Praca warsztatowa będzie miała też charakter intro- i retrospektywny. Myśląc o własnym wpływie i postawach w relacji ważne jest przyjrzenie się osobistym doświadczeniom oraz przekonaniom.

Plan spotkania:

  • Dobrostan psychiczny w kontekście relacji i potrzeb społecznych; 
  • "Trudne tematy" - gdzie leży granica zaufania i autentyczności; 
  • Role w relacjach - rodzic, dziecko, partner; 
  • Autonomia i paternalizm w budowaniu relacji; 
  • Wspieranie dobrostanu psychicznego dziecka.

Prowadzący: dr Julian Czurko - trener, coach, facylitator, edukator i mentor młodzieżowy. Popularyzator innowacyjnej metody Clean Coachingu w Polsce, superwizor i mentor. Facylitator dialogu metodą Nansen Center for Peace and Dialogue. Współtwórca metody edukacji antyprzemocowej skierowanej do chłopaków. Trener profilaktyki i edukacji seksualnej. Współzałożyciel Fundacji Owoc Spotkania, gdzie współtworzy przestrzeń do spotkań i wspólnego wzrastania w kierunku dobrostanu psychicznego, fizycznego oraz społecznego. 


Skuteczna interwencja w przypadku kryzysów zdrowia psychicznego 
16 lutego (czwartek) 2023 roku w godz. 17:00-19:00 

Miejsce spotkania: siedziba Stowarzyszenia EZG - ul. Długa 15 w Zgierzu 

Zapraszamy na wspólną wymianę doświadczeń w zakresie podejmowania działań interwencyjnych, w sytuacjach, gdy Dziecko/Nastolatek/Dorosły doświadcza kryzysu zdrowia psychicznego.

Poruszymy obszary tematyczne:

  • czym jest kryzys zdrowia psychicznego;
  • jakie działania należy podjąć, gdy zauważymy lub gdy zostanie nam zgłoszona sytuacja trudna;
  • kto i w jakim zakresie, może wesprzeć nasze działania;
  • w jaki sposób budować moc sprawczą świadka (praca z Osobami, które są rówieśnikami otrzymującymi niepokojącą informację na temat kryzysu zdrowia u Koleżanki/Kolegi/innej Osoby).

Spotkanie ma celu ukazać kierunki działania, sieciować Osoby obecne na spotkaniu, wskazać wartościowe narzędzia, przydatną literaturę, a przede wszystkim wskazać instytucje, które mogą poszerzyć zakres podejmowanych działań.

Prowadząca: Barbara Michalska - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, nauczycielka edukacji przedszkolnej w Łodzi, certyfikowana terapeutka ręki, współzałożycielka i trenerka Fundacji EduKABE, trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej. 


Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona (do 12 osób), liczy się kolejność zgłoszeń - formularz zgłoszeniowy

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "KAMpania rozwojowa EZG" dofinansowanego sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Źródło: Facebook wydarzenia

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

21587
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Spółka "Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz" Sp. z o.o. informuje odbiorców wody, że mogą wystąpić przerwy w dostawie wody z powodu prac remontowo-...
22791
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 01.02.2023 r. w godz. 08:00-14:00: ul...
25471
Usuń

Zakup węgla w preferencyjnej cenie

Osoby uprawnione do zakupu węgla w preferencyjnej cenie (2000 zł za tonę):
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 28 lutego 2023 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzech stopni alarmowych:
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS