Menu główne

Zaczynają się remonty kolejnych dróg w Zgierzu!

Podpisanie umowy
Data publikacji: 
04.04.2024
Zaczynają się remonty kolejnych dróg w Zgierzu!

Chemików, Korczaka i Czerwieńskiego: na tych zgierskich ulicach już niebawem pojawią się ekipy drogowców. To początek dużej ofensywy inwestycyjnej, która w Zgierzu ma poprawić stan miejskiej infrastruktury. Za kwotę ponad trzydziestu milionów złotych wyremontowanych zostanie ponad dwadzieścia odcinków ulic, nastąpi doposażenie monitoringu miejskiego, pojawią się też kolejne inwestycje na MOSiR.

- To odpowiedź na postulaty mieszkańców - wyjaśnia Prezydent Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski.

W czwartek (4 kwietnia 2024 roku) w Urzędzie Miasta Zgierza podpisana została umowa na wykonanie kompleksowego remontu ulic: Chemików (odcinek między ul. Struga a hotelem), Korczaka (między Chełmońskiego a Jaracza) oraz Czerwieńskiego (od 1-go maja do Reymonta). Wszędzie wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną chodniki i zjazdy, właściwe oznakowanie. Prace, na które zaplanowano kwotę ponad 1 mln 700 tysięcy złotych, mają ruszyć niezwłocznie i zakończyć się w ciągu ośmiu miesięcy. Jak twierdzą przedstawiciele wykonawcy, czyli łódzkiej firmy DB Construct, jest to bardzo bezpieczny termin.

Dwadzieścia ulic wyremontowanych za trzydzieści milionów

Podpisane w czwartek dokumenty umożliwiają realizację pierwszej części dużego projektu, który obejmuje trzy poważne w swym zasięgu etapy działania. Drugi etap inwestycji, w którym - za sumę ponad 7 mln. 700 tysięcy złotych - wyremontowane będą kolejne ulice: Kolejowa (przebicie od skrzyżowania z ul. Łódzką do ul. Czarnej), Poprzeczna i Ciosnowska (od Piątkowskiej do ul. Musierowicza) jest bliski realizacji. Wykonawca został już wybrany.

Wreszcie - trzecia i ostatnia część planu, zakładająca wykonanie zadania pod hasłem: "Rozwój i modernizacja infrastruktury miejskiej służącej mieszkańcom Gminy Zgierz". Zostało ogłoszone postępowanie przetargowe o łącznej wartości ponad 22 miliony złotych. Pod koniec kwietnia (dokładnie 25 kwietnia) ma nastąpić otwarcie ofert, wyłaniających wykonawców remontów kolejnych ulic w Zgierzu.

O jakie miejsca chodzi?

Ulice: Kolejowa, Poprzeczna, Ciosnowska, Samozwaniec, Polna, Cezaka, Dubois, Mielczarskiego, Rembielińskiego, Stępowizna, Hoża, Bazylijska, Graniczna, Łagiewnicka, Moniuszki, Jana Pawła II, Milenijna, 1-go Maja, zostaną wyremontowane na odcinkach, gdzie naprawy są już pilnie potrzebne. Trzeci etap: inwestycje na MOSiR i system monitoringu miejskiego W ostatnim, największym swoim zasięgiem i budżetem etapie przedsięwzięcia, znalazł się nie tylko plan remontów kolejnych ulic, ale też odrębne inwestycje miejskie. Najwięcej z nich koncentruje się wokół ośrodka MOSiR przy ul. Wschodniej: tam powstanie m.in. instalacja fotowoltaiczna, zapewniająca zasilanie obiektu w prąd z tzw. czystych, odnawialnych źródeł.

A w ramach "nowości" jakie pojawią się w samym ośrodku: projekt zakłada m.in. modernizację hali zapaśniczo-łuczniczej, budowę systemu nawadniania boiska za halą im. Zgierskich Olimpijczyków, sprowadzenie przenośnych trybun do wykorzystania na całym obiekcie oraz nowe oświetlenie przy miejscach parkingowych. Ważne będzie też wykonanie dokumentacji technicznej obejmującej kompletne zagospodarowanie terenu MOSiR - a zatem i budowę nowego stadionu z bieżnią lekkoatletyczną.

Gdy zaś chodzi o część inwestycji związaną z systemem monitoringu miejskiego - tu także należy spodziewać się dużych zmian. Aż dwadzieścia kamer zostanie wymienionych na nowe. Powstanie zupełnie nowy system przeznaczony do zapisywania numerów rejestracyjnych pojazdów, z kamerami na głównych trasach wylotowych z miasta. Wreszcie: rozbudowane będą autonomiczne systemy wizyjne, uzupełniające monitoring miejski, o nowe kamery rozlokowane m.in. w pobliżu Targowiska Miejskiego, w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy oraz w Urzędzie Miasta Zgierza.

Wszystkie te inwestycje, jak powiedział Przemysław Staniszewski, mają nie tylko znacząco poprawić bezpieczeństwo w mieście, ale też poprawić komfort i jakość życia mieszkańców Zgierza.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

28021
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny...
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2024 r. przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych: 
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS