Urodzony w 1897 roku w Łodzi. Ukończył cztery klasy Szkoły Handlowej w Zgierzu.
Współtwórca struktur skautingu w naszym mieście, wyznaczony w 1911 roku (lub rok później) na komendanta sekcji Tajnej Organizacji Skautowej w Zgierzu. Ówczesna działalność biegła w dwóch kierunkach, zapoznawano się z zasadami pedagogicznymi skautingu, ale jednocześnie dostosowywano go do założeń ruchu niepodległościowego. Organizowano m.in. wykłady z regulaminów służby polowej, terenoznawstwa, a także zajęcia praktyczne. Terenem ćwiczeń były m.in. Rudunki, Szczawin, Smardzew oraz Łagiewniki.
W 1913 Artur Miatkowski został komendantem pierwszej drużyny zgierskiej. W czasie ostatniej zbiórki, która odbyła się w marcu 1915 roku na Rudunkach, Miatkowski omawiał cel istnienia Legionów Polskich. Po spotkaniu wraz z sześcioma innymi zgierzanami zaciągnął się do Legionów. Był żołnierzem III Brygady Legionów (5. lub 7. pułk piechoty), dosłużył się stopnia kaprala.
Zmarł 13 czerwca 1916 roku w szpitalu polowym w Wołczecku (Wołyń), przyczyną śmierci był postrzał wątroby doznany pod Kostiuchnówką.
Zgierzanin pochowany został na cmentarzu w Wołczesku, niestety nie jest znane konkretne miejsce jego spoczynku.
Artur Miatkowski jako jedyny poległy zgierzanin - legionista doczekał się w latach 20. krótkiego wspomnienia w prasie "legionowej".
Biogram oparty na tekście Łukasza Zalewskiego "Zgierzanie - uczestnicy walk o niepodległość i granice 1914-1920 (1921)" opublikowanym w XII tomie "Zgierskich Zeszytów Regionalnych". Zeszyty dostępne są w Muzeum Miasta Zgierza oraz w księgarni "Pan Tadeusz".
Czytaj też: