1 września dzieci i młodzież wracają do szkoły, więc być może dorośli znajdą nieco przestrzeni, by odwiedzić kino w Starym Młynie. W najbliższy czwartek i piątek (1 i 2 września 2022 r.) będzie można zobaczyć polską komedię romantyczną "Szczęścia chodzą parami" oraz francuski film kostiumowy oparty na powieści Balzaca pt. "Stracone złudzenia".
Niedzielne przedpołudnie to jak zwykle czas dla najmłodszych widzów – wciąż można oglądać "Jak zostałem samurajem" oraz "Kurozając i zagadka chomika ciemności". Więcej szczegółow i pełne opisy filmów na stronie Starego Młyna.
Przypominamy, że kino od września działa w przedwakacyjnym trybie, czyli w czwartki, piątki i niedziele. Powracają także ulgowe czwartki, podczas których wszystkie bilety dostępne są w obniżonej cenie 16 zł.
"SZCZĘŚCIA CHODZĄ PARAMI" to nieprzewidywalna komedia romantyczna, w której przesądy i wiara w pecha mają się równie dobrze, jak wiara w miłość!
Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie (Michał Żurawski), wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.
"STRACONE ZŁUDZENIA" to francuski film roku: brawurowa, pełna werwy adaptacja arcydzieła Honoré de Balzaca, która premierowo została pokazana w Konkursie Głównym festiwalu w Wenecji, a na ostatnim rozdaniu Cezarów zdobyła aż 7 statuetek (w tym dla najlepszego filmu). Za sprawą błyskotliwej reżyserii film trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze. Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien (Benjamin Voisin) nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton (Cécile de France). Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?
Bilety do nabycia przed seansem w Starym Młynie (ul. Długa 41A) lub online https://bilety.starymlynzgierz.pl/ w cenie:
Zobacz też: facebook.com/kinowstarymmlynie
Źródło: Stary Młyn