Stowarzyszenie EZG zaprasza do udziału w szkoleniach online związanych z planowaniem przestrzeni miejskiej.
Spotkania mają na celu zwiększenie wiedzy o planowaniu przestrzeni w mieście - przyjaznej, dostępnej i zgodnej z oczekiwaniami społeczności lokalnej. Kierujemy je do mieszkańców i mieszkanek, lokalnych społeczników, członków rad osiedli - osób, które chcą aktywnie włączyć się w zgłaszanie wniosków i uwag do planu ogólnego miasta oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Link do formularza zgłoszeniowego
Prowadzący:
Michał Ciesielski - urbanista, autor i współautor licznych planów miejscowych, studiów, polityk przestrzennych, strategii, procesów partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym, programów rewitalizacji, analiz i opinii eksperckich dla różnej wielkości samorządów. Łączy pracę w praktyce planistycznej ze współpracą z uczelniami wyższymi. W rozprawie doktorskiej badaniom poddał temat nieformalnych praktyk (w tym partycypacyjnych) w zarządzaniu przestrzenią polskich miast. Publikuje w czasopismach branżowych i naukowych. Współpracuje z organizacjami branżowymi, NGO’sami, instytucjami samorządowymi i rządowymi. Zaangażowany w trwające zmiany systemu planowania przestrzennego w Polsce; organizator wydarzeń o tematyce urbanistycznej. W wolnym czasie wspiera lokalne społeczności w rozwiązywaniu problemów planistycznych.
Anna Petroff-Skiba - socjolożka, pasjonatka partycypacji. Przez lata kierowała Wydziałem Konsultacji Społecznych i Współdecydowania z Mieszkańcami Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Autorka artykułów i publikacji nt. konsultacji z mieszkańcami i działań partycypacyjnych. Wspomagała gminy wiejskie w organizacji konsultacji z mieszkańcami w projekcie: "Gminy Brochów, Czosnów, Iłów, Sochaczew oraz Teresin dobrze rządzone". Redaktorka książki "Tak konsultowaliśmy – Warszawa dzieli się dobrymi praktykami" (2011 r.) oraz "Konsultacje społeczne. 24 inspiracje z Warszawy" (2019 r.). Ekspertka w projekcie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej dotyczącym wzmocnienia udziału obywateli w kształtowaniu polityk publicznych na poziomie lokalnym (w latach 2023-2024). Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktoranckie w Instytucie Socjologii. Absolwentka studiów podyplomowych "Konsultacje społeczne i rozwiązywanie konfliktów społecznych" w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.
Partnerem działania - Fundacja Think Tank Miasto powstała, aby otaczająca nas przestrzeń była lepszym miejscem do życia. Prowadzimy dialog z użytkownikami i ekspertami, tak aby miejsca odpowiadały na potrzeby społeczności. Stały zespół fundacji Think Tank Miasto to specjalistki z zakresu psychologii środowiskowej i socjologii z międzynarodowym wykształceniem. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w pracy nad projektami związanymi z przestrzenią miejską, planowaniem strategicznym i partycypacją społeczną.
Szkolenia odbywają się w ramach projektu "W zielone gramy", sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Źródło: Facebook Stowarzyszenia EZG