Kolorowo, tłumnie i świątecznie było w Niedzielę Palmową na placu Jana Pawła II w Zgierzu. Urząd Miasta już po raz trzeci zaprosił mieszkańców na Zgierskie Spotkanie Wielkanocne. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez. Tym razem wydarzenie miało barwną, ludową oprawę.
Największym zainteresowaniem zgierzan cieszyły się warsztaty rękodzieła ludowego oraz garncarstwa. W zaaranżowanym na chatę łowicką namiocie, w otoczeniu starych mebli, artystki rękodzielniczki uczyły wyplatania koszy wiklinowych, zdobienia pisanek wycinankami łowickimi oraz bibułkarstwa - wykonywania kwiatów z bibuły i krepy. Na miejscu można także było kupić zachwycające i kolorowe wyroby artystek. Na placu przed namiotem, garncarz na tradycyjnym kole garncarskim wykonywał różnego rodzaju wazony, dzbanki i garnuszki. Odbywały się tu także warsztaty, na których można było poznać tajniki tego niełatwego rzemiosła.
Prezydent Iwona Wieczorek rozdawała mieszkańcom mini babki wielkanocne oraz składała wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.
Nie zapomniano również o atrakcjach dla dzieci. Zabawy wielkanocne dla najmłodszych zgierzan prowadzili animatorzy z Centrum Kultury Dziecka - malowano, wycinano i klejono małe dzieła.
Niedzielnej imprezie towarzyszył jarmark wielkanocny. Na straganach można było kupić wyroby rękodzieła ludowego, ozdoby świąteczne, a także różnego rodzaju tradycyjne przysmaki: ciasta, chleby, pirogi, wędliny, makarony i jaja przepiórcze. Lekko zmarznięci zgierzanie mogli się rozgrzać wielkanocnym żurem, na którego degustację zaprosił Urząd Miasta.
O piękną oprawę muzyczną wydarzenia zadbali artyści ludowi oraz zgierskie dzieci. Na scenie przed ratuszem wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Boruta ze Zgierza, Akademicki Zespół Folklorystyczny MASOVIA z Łowicza, dudziarz Artur Witczak, a także młodzież ze SCHOLI AGNUS oraz dzieci ze zgierskich przedszkoli.