Menu główne

Ośmiu Wspaniałych

ośmiu wspaniałych 2010W czwartek 18 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu odbyły się miejskie eliminacje do 17 Ogólnopolskiego Konkursu Ośmiu Wspaniałych 2010.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Potakowska - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zgierzu, Barbara Andrzejczak - pedagog w SLO im. R. Traugutta w Zgierzu, Marek Majewski - psycholog Poradni Psychlogiczno-Pedagogicznej w Zgierzu, Jadwiga Wlaźlińska - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Piotr Dąbrowski - laureat konkursu Ośmiu Wspaniałych 2009, spotkała się z 6 kandydatami do tegorocznych tytułów. Chociaż osób startujących w konkursie nie było wiele, to i tak nie łatwe zadanie stanie przez jurorami, bo trudno wybrać w tak szerokim wachlarzu działań, jakie podejmują młodzi te, które są ważne i ważniejsze...

Wśród kandydatów znaleźli się:

Danuta Łazuchiewicz (już po raz drugi kandydowała do tego tytułu), jest uczennicą Gimnazjum nr 2 i opiekuje się sąsiadami, jako wolontariuszka pomaga w przedszkolu oraz należy do harcerstwa.

Damian Jagielski - uczeń ZZSP im. Jana Pawła II, który oprócz prac podejmowanych w samorządzie klasowym i szkolnym prowadził "Wolontariat Biblioteczny", gdzie pomagał w organizacji apeli, uroczystości szkolnych itp., brał udział w zbiórce na renowację grobów na Starym Cmentarzu, 3 lata działał jako wolontariusz WOŚP, a w ostatnim roku także w sztabie WOŚP; od października jest członkiem Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, a od września 2009 r., działa w fundacji "Dziecięca Fantazja" i oazie. Damian prowadzi Fan Club Radia ESKA i zespołu Blue Cafe. Przyznał, że tak szeroka działalność społeczna daje mu przede wszystkim dużo satysfakcji, może ciekawie spędzić czas i przy okazji komuś pomóc.

Trzecim kandydatem, który się zaprezentował był Tomasz Milczarek z Gimnazjum nr 2, który brał czynny udział w zbiórce pieniędzy na zgierskie Hospicjum i WOŚP. Tomek jest również harcerzem i aktorem teatru przy MDK.

Czwartym kandydatem był uczeń ZZSP im. Jana Pawła II Przemysław Flisiak, który zajmuje się szeroko pojętym wolontariatem, przede wszystkim aktywnie pomaga przy organizacji imprez w MDK oraz udzielaniu pomocy tam, gdzie jej potrzeba. Przemek uważa, że taka praca to dobry sposób na spędzenie czasu wolnego, o wiele lepszy niż samotne nudzenie się w domu.

Kolejną kandydatką była Magdalena Gruzińska z Gimnazjum nr 2, która w zeszłym roku pomagała jako wolontariuszka w przedszkolu, od 3 lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", zbierała pieniądze na renowację grobów na Starym Cmentarzu oraz przez 3 lata pomagała w szkolnej bibliotece.

Ostatnia kandydatka, która stanęła przed komisją to Daria Kurek z Gim. 2, która w tym roku brała udział w WOŚP, od 3 lat działa w samorządzie klasowym i od 2 w szkolnym, a także od roku pracuje wolontariacko w przedszkolu. Jak powiedziała sprawia jej to olbrzymią frajdę, a praca z dziećmi świetnie wpływa na nią, zwłaszcza gdy ma jakieś problemy czy jakąś przykrą sytuację, wtedy dzieci bardzo szybko ją rozweselają i dobry humor szybko wraca.

Wielka ogólnopolska Gala "Ośmiu Wspaniałych" odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Wałbrzychu, a na kwietniowej sesji RM poznamy zgierskich finalistów.

Przypomnijmy, że w konkursie nagradzane są postawy świadczące o dużej wrażliwości młodych ludzi na potrzeby innych. Tu nie będzie najważniejszym ten, co najwięcej zdobył, lecz ten, kto najwięcej ofiarował.

Na podst. ITZ Nr 12 z dn. 23-29.03.2010 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS