Menu główne

Wspaniała młodzież

Konkurs "Ośmiu Wspaniałych" zorganizowano w naszym mieście już po raz czwarty. Na eliminacje zgłoszono dziesięciu kandydatów. Tym razem jury zdecydowało zamiast tytułowej ósemki, wybrać siedmiu finalistów. Wszyscy pojadą pod koniec maja na trzydniową wycieczkę do Rzeszowa i Łańcuta - to nagroda ufundowana przez Zarząd Miasta Zgierza.

Małgorzata Kowalczyk - uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica została laureatką konkursu dla nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". W nagrodę pojedzie na eliminacje ogólnopolskie do Warszawy.
Od trzech lat pełni funkcję przewodniczącej klasy, od października ub. r. działa w wolontariacie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest aktywną harcerką, uzyskała patent drużynowej i założyła drużynę żeglarską. Laureatka bierze również udział w imprezach charytatywnych organizowanych na terenie naszego miasta oraz prowadzi zajęcia integracyjne dla dzieci z Domu Dziecka w Dąbrówce.
- "Jestem ogromnie zaskoczona werdyktem jurorów i jednocześnie bardzo szczęśliwa" - mówi Małgorzata Kowalczyk -"Na konkurs zostałam zgłoszona przez szkołę. Lubię pomagać innym, dlatego chciałabym w przyszłości studiować medycynę lub psychologię."
W finałowej siódemce znaleźli się ponadto: Magdalena Bazan (SLO im. R. Traugutta), Robert Kaczmarek (Gimnazjum nr 3), Rafał Manista (ZSZ nr 1 im. J. S. Cezaka), Małgorzata Matusiak (Liceum Ekonomiczne w ZSZ nr 1), Marzena Pawłowska (Liceum Administracji w ZSZ nr 1) i Arkadiusz Wojciechowski (LO im. St. Staszica).

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez Zarząd Miasta i Bank Spółdzielczy w Zgierzu. Pod koniec maja spotkają się ze zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z około 80 miast.

Na podstawie ITZ Nr 16 (531) 16.04.-22.04.2002 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS