Dni otwarte "Starego Młyna" - nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury pod hasłem "BĘDZIE MŁYN W KULTURZE"
Dzień 1 - piątek (22.10.2021 r.) - program:
Dzień 2 - sobota (23.10.2021 r.) - Otwarcie Starego Młyna od godz. 15:30 - program:
Dzień 3 - niedziela (24.10.2021 r.) - Otwarcie Starego Młyna od godz. 10:30 - program:
Źródło: starymlynzgierz.pl
Facebook Stary Młyn Zgierz
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza zgierzan do nowej siedziby na Dni otwarte. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 października 2021 r.
Organizatorzy zaplanowali szereg imprez, spotkań, możliwość zwiedzania obiektu po rewitalizacji i udziału w różnorodnych zajęciach. Niektóre z propozycji będą otwarte i dostępne w określonych godzinach, na inne trzeba będzie zdobyć bezpłatne wejściówki.
W piątek (22 października):
W sobotę i niedzielę (23-24 października):
Na wydarzenia obowiązywać będą wejściówki dostępne za pośrednictwem internetowej strony placówki www.starymlynzgierz.pl. Tam również pojawi się szczegółowy plan trzydniowego wydarzenia, które rozpocznie nową erę działalności Miejskiego Ośrodka Kultury.
Po wielu latach nadziei i oczekiwań, w tym miesiącu nastąpi otwarcie nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, który przeniesie się z budynku po dawnym żłobku przy ulicy Mielczarskiego 1 do historycznego budynku usytuowanego przy ulicy Długiej 41A. Dawny zbożowy młyn motorowy niebawem stanie się kulturalnym sercem miasta bijącym na rzecz społeczności lokalnej, gdzie materializować się będą oczekiwania w obszarze życia kulturalnego, artystycznego, ale również edukacji. Rewitalizacja obiektu stała się możliwa dzięki środkom z większego projektu realizowanego z funduszy europejskich. Stary Młyn – taką nazwę zyskał oficjalnie, choć od dawna obiekt tak właśnie funkcjonuje w zbiorowej świadomości mieszkańców Zgierza.
Od kilku miesięcy pracownicy MOK systematycznie słyszeli od uczestników zajęć i wydarzeń pytanie o termin przeprowadzki. W pewnym momencie można było wskazać konkretny moment, chociaż – co trzeba zaznaczyć – przenosiny nie będą jednorazowym aktem, a raczej rozłożonym w czasie procesem, co oczywiście ma związek choćby z potrzebą zachowania ciągłości zajęć i obsługą bieżących wydarzeń.
Chociaż zmianie siedziby towarzyszą różne emocje: od ekscytacji i radości po swego rodzaju niepewność, to chyba nikomu nie brakuje wiary w to, że wszystko świetnie się ułoży. Wiernym odbiorcom oferty kulturalnej i artystycznej nie brak też optymizmu. Widzą w tej zmianie szansę – wiadomo: nowe miejsce to zwykle nowe możliwości. I faktycznie na to się zapowiada. MOK, nie rezygnując z realizacji dotychczasowych zadań i celów, stawia sobie też nowe, jak choćby budowanie przestrzeni dialogu dla kultury i sztuki, realizację polityki młodzieżowej Zgierza, wspieranie oraz promocja lokalnych twórców.
– Ten piękny budynek to nowoczesna przestrzeń do organizacji eventów i spotkań. Mieszczą się w nim: galeria sztuki, pracownie specjalistyczne, sale taneczne, studio nagrań, sala muzyczna, a co najważniejsze, wielofunkcyjna sala widowiskowa, która pomieści blisko 200 widzów – opowiada Karolina Miżyńska, zastępczyni dyrektora MOK. – Oferta Starego Młyna to przede wszystkim rozwijanie potencjału MOK – przestrzeń dla profesjonalnych działań muzycznych, tanecznych, teatralnych, dbałości o dziedzictwo lokalne i kulturę ludową, wspierania artystów i artystek oraz rozwijanie talentów – dodaje.
Już wkrótce każdy z mieszkańców będzie mógł zacząć tworzyć ducha tego miejsca. Ze swojej strony możemy obiecać, że niezmiennie o wszystkich pomysłach, ideach i wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na łamach miesięcznika.
Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 9/2021