Oprawa muzyczna: Aniela Wrześkiewicz.
Zapraszamy, wstęp wolny.
– ojciec – sztuka jest jego fascynacją od młodości. Uczy się jej języka wyłącznie z przyjemności. Studiował w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na kierunku grafiki i malarstwa oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego. Jego prace znajdują się nie tylko u prywatnych kolekcjonerów w Polsce, ale również w Niemczech, we Włoszech, w Szwecji, w Wielkiej Brytanii, Singapurze i Bahrajnie. Ulubioną techniką malarską, którą praktykuje jest suchy pastel.
– syn – od wczesnego dzieciństwa przemierzał z rodzicami sale i korytarze licznych wystaw i muzeów z malarstwem, rzeźbami, rysunkami. Być może to nieustanne obcowanie ze sztuką, a może zachęty rodziców sprawiły, że rozpoczął dość wcześnie tworzyć swoje własne obrazy. Korzysta z technicznych podpowiedzi taty, ale wciąż odkrywa kolory i metody pracy po swojemu. Tworzy nieregularnie w czasie, ale z ogromnym zapałem i pasją tak bardzo charakterystycznymi dla swojego wieku.
Muzyczną niespodzianką będzie występ wokalny Anieli Wrześkiewicz.
– córka – scena zawsze była Jej naturalnym i częstym towarzyszem. Dzieciństwo wypełnione było muzyką, śpiewem, recytacjami i teatrzykami. Każde takie spotkanie z publicznością Anielka przeżywała bardzo głęboko. Oczywistym się zdawało, że występy publiczne będą jej towarzyszyć zawsze.
Ale to nie koniec niespodzianek! Szczególnie dla Pań. Do zobaczenia 5 marca, o godzinie 17.00 w Galerii Biblioteki Głównej.
Źródło: Facebook M-PBP